Jutrosin: Bartosz Nowicki obronił mistrzowski tytuł!

0
V Slalomowe Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski zakończone. Tytuł sprzed roku obronił Bartosz Nowicki, reprezentant Aeroklubu Ostrowskiego. W finałowej rozgrywce pokonał bardzo szybkiego w Jutrosinie Greka - Dimitrisa Koliakosa. W klasie PL1 najlepszy okazał się Wojciech Bógdał, który w finale pokonał Pawła Kozarzewskiego.

Do Jutrosina zjechało się czterdziestu pilotów z Polski i całej Europy. Mistrzostwa w Jutrosinie były rozgrywane w kategorii open, więc w stawce mieliśmy zawodników z Czech, Słowacji, Grecji, Francji oraz Włoch. Byli także Holendrzy, Belgowie i jedna kobieta z Finlandii.

Cztery dni rywalizacji wyłoniły ośmiu najlepszych zawodników w klasie PF1 oraz PL1. Wśród zawodników startujących z wózka najlepszy był Wojciech Bógdał, który pokonał w finale Pawła Kozarzewskiego. W małym finale Tomasz Dembczyński wygrał z Adamem Pupkiem.

W prestiżowej klasie PL1 (start z nóg) triumfował Bartosz Nowicki, pokonując Greka Dimitrisa Koliakosa. W małym finale wodował Lubos Halama, więc brąz przypadł Francuzowi Jean-Emilowi Oulha.

 

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick