Znamy motyw przewodni VII Ostrowskiego Festiwalu Smaków. Tym razem są to grzyby

0
Grzyby Shii-take i eringi - to bohaterowie tegorocznego Ostrowskiego Festiwalu Smaków. Wcześniej były potrawy z jajkami, karpiem, czy dziczyzną - teraz przyszedł czas na egzotykę... ale produkowaną na terenie powiatu ostrowskiego.

– Festiwal Smaków to impreza która doskonale wpisała się nie tylko w rynek edukacyjny, ale i kulinarny powiatu ostrowskiego – mówił podczas konferencji prasowej zapowiadającej festiwal starosta ostrowskie Paweł Rajski.

W tym roku głównymi gwiazdami VII Ostrowskiego Festiwalu Smaków będą grzyby – nie chodzi tu jednak o znane wszystkim borowiki czy podgrzybki, ale o egzotyczne shii-take i eryngi. – Eryngi to boczniak eryngi, inaczej zwany boczniakiem mikołajkowym, królewskim, a właściwie to ten grzyb powinien być nazwany grzybem międzynarodowym, gdyż można spotkać go w zbiorowiskach roślinnych muraw stepowych, ale na wszystkich kontynentach.  Natomiast shii-take pochodzi z dalekiego wschodu – tłumaczy Maria Biadała, współwłaścicielka firmy produkującej grzyby. Oba rodzaje grzybów są produkowane w jednej z firm powiatu ostrowskiego, która w tym roku jest głównym partnerem festiwalu.

– Kształcenie zawodowe nie istnieje bez praktyki – to słowa Dariusza Kaczmarka, dyrektora Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim. To właśnie w tej szkole co roku odbywa się Festiwal Smaków.

VII Ostrowski Festiwal Smaków w Zespole Szkół Usługowych odbędzie się w sobotę 30 marca.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick