Znak oznaczający „Koniec Świata” sprzedany! Sprawdź, ile pieniędzy trafi na konto WOŚP

6
Fot. zrzut ekranu ze strony aukcji "Znak drogowy z nazwą miejscowości: KONIEC ŚWIATA" w serwisie Allegro
Tablica z napisem "Koniec Świata" oznaczająca przysiółek w sołectwie Głuszyna (powiat ostrzeszowski) została wylicytowana w ramach 31. finału WOŚP za niemal 1 000 zł. O pomyśle na tak nietypową aukcję opowiedział portalowi wlkp24.info wójt gminy Kraszewice Konrad Kuświk.

O Końcu Świata leżącym w gminie Kraszewice (powiat ostrzeszowski) pisaliśmy ostatnio w 2021 roku, kiedy platforma streamingowa Netflix rozpoczęła akcję promocyjną filmu „Nie patrz w górę” w reżyserii Adama McKaya. Wówczas obok znaku oznaczającego ten przysiółek w sołectwie Głuszyna postawiono figurę mającą nawiązywać do filmowej komety, która w produkcji zagraża ludzkości na Ziemi.

W styczniu ponownie zrobiło się głośno o tym przysiółku. Koniec Świata w gminie Kraszewice odwiedza każdego miesiąca sporo osób. Robią zdjęcia sobie i tablicy, przyklejają do niej także różnego rodzaju wlepki. To wymusza na władzach gminy wymianę jej – jak mówi w rozmowie z wlkp24.info wójt Konrad Kuświk – nawet dwa lub trzy razy w roku. Właśnie jedną z takich oblepionych tablic można było wylicytować w ramach aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

CZYTAJ TEŻ: Nie zmieni zasad funkcjonowania przynajmniej do maja. Co dalej z ostrzeszowskim szpitalem?

– Trzy lata temu pojawił się pomysł, aby te oklejone tablice przekazywać na aukcje WOŚP i w tym roku również z naszej inicjatywy została ona uruchomiona – podkreśla wójt gminy Kraszewice. Aukcja w serwisie Allegro dobiegła końca przy kwocie 910 zł. Tyle pieniędzy zwycięzca zadeklarował, że wpłaci na konto WOŚP. – To kolejne prawie 1 000 zł, które pomaga w walce z sepsą – dodaje.

Na razie władze gminy nie wiedzą, kto jest zwycięzcą aukcji – czy to mieszkaniec gminy Kraszewice, powiatu ostrzeszowskiego, czy może innego regionu Polski bądź świata. – Na pewno otrzymamy informację z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapakujemy tablicę i wyślemy ją zwycięzcy – wyjaśnia włodarz. Jak zapewnia, w kolejnych latach możemy się spodziewać podobnych aukcji.

Mieszkańcy gminy Kraszewice nie od dziś wspierają WOŚP zbierając pieniądze na poprawę warunków leczenia m.in. poprzez zakup sprzętu medycznego. Deklarują, że chcą to kontynuować. Jednym ze sposobów na dotowanie działalności fundacji będzie właśnie możliwość wylicytowania takiej tablicy. – Każdy będzie mógł kupić kawałek Końca Świata dla siebie – zapowiada wójt Konrad Kuświk. W tym roku w ramach 31. finału WOŚP zebrano w gminie w ramach turnieju siatkówki, zbiórki do puszek oraz licytacji fantów ok. 12 500 zł.

W poprzednich latach tablice z napisem „Koniec Świata” zostały wylicytowane w ramach WOŚP kolejno za 4 250 zł (w 2021 roku) oraz ok. 500 zł (w 2022 roku).

31. finał WOŚP na wlkp24.info:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

    • ~Anonim : Dokładnie. WOŚP podaje zawsze liczbę ile uzbierał , nigdy nie dowiemy się jakie były koszty ukryte… Hejterom chcę zaznaczyć , że nie jestem przeciwnikiem pomocy charytatywnej.

    • Jak jestem za WOŚP tak to uważam, że to pytanie jest bardzo dobre. Tablica najpewniej będzie z pieniędzy podatników, a to zaczyna być komiczne. Jak chce ktoś pomagać to niech robi to z własnych pieniędzy.

  1. Nie jestem hejterem – przepraszam zainteresowanych , za posądzenie o koszty wykonania nowej tablicy. Umknął mi fragment tekstu, że tablica ze względu na zniszczenia została wymieniona. W tym przypadku jak najbardziej szczytny cel i połączenie przyjemnego z pożytecznym.

    • Istotnie, ja też nie doczytałem, w takim razie oczywiście wycofuję powyższe słowa.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick