Złom w skupach nadal drożeje! Za jakie metale płacą najwięcej? Podajemy aktualne dane – JESIEŃ 2021

13
Trwa hossa w branży metali i surowców wtórnych. Ceny stali i metali kolorowych utrzymują wysoki poziom notowany wiosną i latem, dzięki czemu oddawanie złomu do skupu wciąż jest bardzo opłacalne. Z czego bierze się niesłabnący popyt na metale? Które surowce cieszą się największym wzięciem wśród firm prowadzących skup złomu i na jakie ceny aktualnie można liczyć w Poznaniu oraz Wielkopolsce?

Planujesz sprzedać złom do skupu? Lepszej okazji nie będzie!

Sprzedaż miedzi, aluminium, kabli samochodowych czy mosiądzu to sprawdzony sposób na zdobycie dodatkowych przychodów – zarówno w domowym, jak i firmowym budżecie. Od kilkunastu miesięcy na rynku metali kolorowych, ale także złomu stalowego – uznawanego za najtańszy – panuje prawdziwy boom. Znajduje to oczywiście swoje odzwierciedlenie w cenach w skupach. Właśnie teraz sprzedaż surowców wtórnych okazuje się najbardziej opłacalna. Jeśli w Twoim garażu lub magazynie zalegają stare metalowe odpady, najwyższy czas odwiedzić skup złomu – lepszej okazji może po prostu nie być.

Popyt na metale wciąż wysoki!

O tym, że nie słabnie zapotrzebowanie na złom stalowy, aluminiowy, wyroby miedziane czy z mosiądzu, decyduje kilka czynników. Globalna gospodarka po okresie spowolnienia wywołanego covidowym lockdownem weszła w stan widocznego ożywienia. Boom inwestycyjny widoczny jest przede wszystkim na rynku budowlanym, samochodowym, ale też w wielu innych sektorach. Równolegle inwestorzy od ponad roku zmagają się z problemem ograniczonych dostaw metali z rynków azjatyckich, co wymusza poszukiwania alternatywnych źródeł zaopatrzenia w surowce. Jednym z kluczowych jest właśnie recykling. Zwiększona podaż na takie produkty jak pręty zbrojeniowe, blachy stalowe czy profile z aluminium, przekłada się na nienotowane od lat ceny złomu w skupach.

Które metale są najchętniej skupowane?

Największym zainteresowaniem cieszą się metale kolorowe, takie jak:

  • miedź,

  • mosiądz,

  • aluminium,

  • cyna,

  • cynk,

  • nikiel.

Spore zapotrzebowanie dotyczy również kabli samochodowych (miedzianych i aluminiowych), a także węglików spiekanych, chłodnic czy akumulatorów.

Od lat miedziane kable, rury, rynny czy blachy stanowią niezbędny materiał wykorzystywany w budownictwie. Oddawane do skupu aluminium w formie puszek, chłodnic czy felg, mogą być wielokrotnie i praktycznie bezstratnie przetwarzane na profile konstrukcyjne, elementy budowy maszyn, części samochodowe czy opakowania. Podobna sytuacja dotyczy kabli i wiązek samochodowych oraz pozostałości z mosiądzu. A jak obecnie kształtują się ceny poszczególnych rodzajów złomu w Poznaniu i Wielkopolsce?

Aktualne ceny metali w skupach złomu – JESIEŃ 2021

W naszym regionie ceny skupu stali i żeliwa, czyli najpowszechniej dostępnych rodzajów złomu kształtują się na poziomie 1,00-1,45 zł za kilogram. Zdecydowanie droższy jest złom aluminiowy, którego cena wynosi obecnie od 4,50 do 8,50 zł/kg. Za czyste profile z aluminium otrzymasz w skupie 9,50 zł/kg, z kolei tzw. aluminium sektor kosztuje aż 10,50 zł/kg. Kable miedziane zwykłe skupuje się za 10 zł/kg, wiązki samochodowe za 15,5 zł/kg. Za kilogram puszek skup zapłaci w granicach 5,30 zł.

Powyższe stawki to nadal przysłowiowe „drobne”, jeśli porównać je z cenami najdroższych metali kolorowych. Kilogram niklu w skupie kosztuje 35 zł. Ceny miedzi kształtują się natomiast na poziomie od 28,00 zł za pobiał do 34,00 zł za miedź milibera. Tradycyjnie bardzo wysokie ceny utrzymuje cyna – skupowana od 20 do ponad 90 zł za kilogram.

Najlepszy interes da się jednak zrobić na sprzedaży węglika spiekanego, wykorzystywanego m.in. do produkcji wierteł. Cena tego materiału w skupie oscyluje w granicach 70 zł za kg.

Potrzebujesz wsparcia w transporcie złomu?

Jeśli nie masz czym dostarczyć surowca na złomowisko, skorzystaj z usług firm oferujących dojazd, załadunek oraz transport metalowych odpadów do miejsca składowania. Takie wsparcie świadczy skup złomu CAR-PLAC w Poznaniu, oferujący kompleksową obsługę, rzetelną wycenę oraz wysokie stawki – często powyżej średnich cen rynkowych.

Zaufany skup złomu w okolicach Poznania?

CAR-PLAC to firma z wieloletnią tradycją, obsługująca nie tylko Poznań, ale także okoliczne miejscowości. Oprócz skupu miedzi, aluminium, kabli samochodowych czy mosiądzu, przedsiębiorstwo oferuje również wynajem kontenerów oraz odbiór złomu od klientów indywidualnych i firm. Już dziś skontaktuj się z biurem przy ul. Jackowskiego 19/19 lub odwiedź skup złomu położony przy ul. Krańcowej 9 i umów się na sprzedaż złomu po najlepszej cenie w regionie.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

13 KOMENTARZE

  1. Super analiza.Widać autor ma nie wiele wspólnego z tą branżą. Np zwykły kabel 30%miedzi za 10 zł to owszem ale w bajkach.1.45 zł /kg to cena hurtowa sprzedaży w hucie

    • Trzeba umieć szukać. Są skupy internetowe(mettaleo, ecocenter). Robisz paczkę, wysyłasz i czekasz na kasę. Kable miedziane najtańsze po 6zł/kg (mix), najdroższe 16zł_kg-wiązki samochodowe na internetowych skupach. Wiem, bo ostatnio sprzedawałem. I do tego możesz w dobrej cenie opchnąć zwykłą elektronikę. Autor ma więcej wspólnego od Ciebie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick