Zatrzymano czwartą osobę. Ciąg dalszy sprawy antysemickiego marszu w Kaliszu

2
55-latek to czwarta osoba zatrzymana w sprawie antysemickiego marszu, do którego doszło 11 listopada w Kaliszu. Wcześniej do prokuratury zostali doprowadzeni Piotr R., Marcin O. oraz Wojciech O. Będą oni mogli jednak wyjść po wpłaceniu zarządzonej kaucji. Zdaniem sądu nie ma obawy, że mężczyźni będą się ukrywać, czy uciekać. 55-latek, czyli czwarty zatrzymany usłyszał dwa zarzuty i nie przyznaje się do winy.

Powracamy do tematu haniebnego marszu w Kaliszu, który miał miejsce 11 listopada. Spalono wtedy kopię statutu kaliskiego. Czyn ten został potępiony nie tylko przez środowiska religijne, ale także polityczne.

Sprawą zajęła się prokuratura. 15 listopada informowaliśmy o zatrzymaniu trzech mężczyzn. Piotr R., Wojciech O. oraz Marcin O. zostali doprowadzeni do prokuratury i postawiono im zarzuty znieważenia na tle narodowościowym, etnicznym i wyznaniowym jak również nawoływania do podejmowania działań agresywnych. Sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzn. Będą oni mogli jednak wyjść po wpłaceniu stosownej kaucji.

Prokuratura informuje o zatrzymaniu czwartej osoby w tej sprawie. 55-latek usłyszał zarzuty, ale nie przyznaje się do winy. – Na podstawie poczynionych ustaleń przedstawiono mu dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy zachowań z dnia 11 listopada, gdy podczas zgromadzenia z okazji Święta Niepodległości mężczyzna ten miał nawoływać do nienawiści, przemocy oraz znieważać grupę ludności na tle różnicy narodowościowych i wyznaniowych. Drugim zarzutem objęto posiadanie, wbrew przepisom ustawy o broni i amunicji, ujawnionych co najmniej 50 sztuk amunicji bocznego zapłonu, jak również broń palną systemu typu mauser – poinformował Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kaliszu.

WIĘCEJ NA TEMAT MARSZU W KALISZU:

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Ponoć konstytucja RP gwarantuje wolność wyrażania poglądów, wolność słowa, prawo i wolność manifestacji. Jeśli ktoś kogoś nie lubi to nawet nie wolno mu tego wyrazić. To porażka demokracji to tak ja z tym dowcipem jak ciemnoskóry mówi na ciebie ty białasie to jest wszystko OK, ale jak jest odwrotnie to już jest rasizm.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick