DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zakupowy "boom" już minął. Targowiska z obostrzeniami, handlowcy liczą straty

Klienci nie kupują już na zapas, wielki zakupowy „boom” już minął po tym, jak w weekend premier rządu ogłosił, że handel artykułami spożywczymi nie zostaje wstrzymany, a sklepy będą działać mimo dużego zagrożenia koronawirusem w całym kraju. Jednakże ostrowska spółka Targowiska Miejskie ograniczyła handel na dwóch największych placach handlowych – przy ul. Głogowskiej i Witosa. – Handel został ograniczony do produktów, które nie są tzw. pierwszą potrzebą. Czyli handlować mogą osoby, które sprzedają żywność, artykuły drogeryjne i chemiczne pierwszej potrzeby. Wszystkie pozostały formy handlu zostały wstrzymane, a handlowcy poinformowani o obostrzeniach – mówi prezes spółki Ewa Psztyr.

To, czego nie znajdziemy dziś na targowiskach to przede wszystkim odzież, która jest nośnikiem dla nie tylko koronawirusa, ale i wielu innych wirusów czy bakterii. Kupimy jednak żywność i artykuły chemiczne. Z kolei na Zieleniakach m.in. przy Paderewskiego handlujący sami mogą zdecydować czy będą wystawiać swoje stoiska czy nie. – Jest to ich dobrowolna decyzja – dodaje Ewa Psztyr.

Częściowo nieczynne są też centra handlowe – wszystkie w kraju. W ostrowskiej galerii otwarte są jedynie market, drogerie, ale i na przykład pralnia chemiczna. W niektórych sklepach – mimo że zamkniętych – są pracownicy i robią porządki czy inwentaryzacje. – W centrum handlowym, łącznie z toaletami – prowadzona jest dezynfekcja, a dla klientów są dostępne środki czystości i dezynfekcji – mówi Aneta Goryś z Galerii Ostrovia. Do kiedy potrwają handlowe ograniczenia? Prawdopodobnie co najmniej do końca marca.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • P
  Pechito

  poniedziałek, 16 marca, 2020

  Dzisiaj byłem w trzech bankomatach na terenie Ostrowa w żadnym z nich nie było gotówki.

  Odpowiedz
 • O
  ostrowianka

  poniedziałek, 16 marca, 2020

  boom jest w markecie cały czas bez opamiętania szczególnie starsi ludzie ZERO świadomości !!!! tak jak będzie to za chwile nie będzie miał kto pracować !!!!!! ZERO zrozumienia

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz