Zagrali dla Szymka. Żelazna obrona KPR Ostrovia! [WIDEO]

2
Piłkarze ręczni KPR Ostrovia wygrali czwarty mecz z rzędu. W spotkaniu 8. rundy grupy B 1. ligi pokonali we własnej hali MKS Real Astromal Leszno 26:22 (12:9). Ostrowianie zagrali dla kontuzjowanego kolegi z zespołu - Szymona Wojciechowskiego, który czeka na operację zerwanych wiązadeł krzyżowych. Najskuteczniejszym zawodnikiem Ostrovii Patryk Marciniak, który rzucił 9 bramek. KPR wygrał mecz jedna świetną defensywą.

Ostrowianie już wyjściowym składem zaskoczyli trenera zespołu gości Michała Wieruckiego. Mateusz Wojciechowski zastąpił na kole Adriana Wojkowskiego, natomiast Jakub Przybylski Damiana Krzywdę. Wysoka i mobilna obrona przyniosła skutek w całym spotkaniu. Ostrovia drugi mecz z rzędu traci w meczu zaledwie 22 bramki.

Nie grzeszymy warunkami fizycznymi, ale nadrabiamy to umiejętnościami, zespołowością i sercem zostawionym na boisku – mówili po meczu trenerzy i zawodnicy Ostrovii. I trudno się z tym nie zgodzić. Niewysocy Michał Bałwas, Patryk Staniek czy wspomniany Wojciechowski bardzo dobrze spisywali się w defensywie. – Cały zespół zasłużył na słowa uznania. Każdy zawodnik bez wyjątku. Nie dzielimy zespołu na pierwszą czy drugą siódemkę – powiedział po meczu Maciej Nowakowski, trener KPR Ostrovia.

Gospodarze w pierwszej połowie uzyskali 3-4 bramkowe prowadzenie, które kontrolowali w drugich 30 minutach. Lesznianie przez cały mecz mieli problemy z forsowanie wysoko wysuniętej defensywy Ostrovii. Ostatecznie KPR wygrał 26:22. To piąte zwycięstwo w sezonie ostrowian.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Brawo DRUŻYNA!! I tylko nie piszcie, że Leszno to najsłabszy zespół – dzisiaj zagrali wreszcie w pełnym składzie.. To nasza drużyna zagrała na poziomie dotąd nieosigągalnym, walcząc przez pełne 60 minut, nie lekceważąc przeciwnika! Brawo! Może wreszcie kibice zaczną to doceniać i pojawią się licznie na meczu! I miasto zamiast najemników koszykarskich z prywatnej drużyny (!) zacznie porównywalną kwotą wspomagać rodzimą (!) drużynę!

    • W tym mieście nigdy nie będzie ligowej drużyny wyżej niż to co jest ,nie z tymi ludźmi /zarząd,prezes/ wszystkim jest dobrze jak jest i tyle ,a ludzie już tak chcą wiać,/ idź z kilkoma chłopakami na piwo to się dowiesz co w trawie piszczy i jak jest naprawdę/

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick