DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

"Nie jest to dziedzina dla mnie obca". Były burmistrz Krotoszyna o posadzie w Agencji Mienia Wojskowego [AKTUALIZACJA]

Franciszek Marszałek, były burmistrz Krotoszyna otrzymał nową posadę. Został dyrektorem Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Poznaniu.

Jak mówi Franciszek Marszałek, do jego obowiązków należeć będzie szeroko rozumiane gospodarowanie mieniem wojskowym. Samorządowiec związany z Polskim Stronnictwem Ludowym rozpoczął pracę w agencji podlegającej ministrowi obrony narodowej, którym jest prezes PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz, czyli obecny Minister Obrony Narodowej. – To lokale mieszkalne, nieruchomości, wynajmowanie i remontowanie lokali, budowanie nowych. To także zajmowanie się kwaterunkiem dla żołnierzy, naliczanie czynszów, wypłacanie różnego rodzaju dopłat. 

CZYTAJ: Franciszek Marszałek ma nową posadę. Został dyrektorem w wojskowych strukturach

Były burmistrz mówi, że objęcie tych obowiązków nie było dla niego nowością. Gdy rozpoczynał pracę w krotoszyńskim magistracie, zajmował się właśnie tematem nieruchomości. – Nie jest to dziedzina dla mnie obca. To są te same problemy, które występowały w Krotoszynie i te same występują w Poznaniu. Materia jest tylko trochę inna, bo te lokale zajmują głównie żołnierze – dodaje Marszałek.

Franciszek Marszałek z samorządem był związany od 1996 roku. Był nie tylko burmistrzem, ale także wiceburmistrzem Krotoszyna. Pracował też jako radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego (2010-2014). Włodarzem gminy był od 2014 do 2024 roku przejmując urząd po Julianie Joksiu.

AKTUALIZACJA: czwartek, 16 maja 2024

Portal wlkp24.info skontaktował się z Agencją Mienia Wojskowego, aby uzyskać odpowiedzi na kilka pytań ws. zmiany na stanowisku dyrektora poznańskiego oddziału AMW.

Dyrektora Oddziału Regionalnego powołuje Prezes Agencji Mienia Wojskowego. Franciszek Marszałek – jak każda osoba na to stanowisko – jest powoływana na czas nieokreślony. Jak informuje Bogdana Bogusławska-Dobosz, kierownik Działu ds. Marketingu i PR AMW, „zgodnie z obowiązującym Regulaminem Pracy i Wynagradzania Pracowników Agencji Mienia Wojskowego, wynagrodzenie dyrektora Oddziału zawiera się w przedziale 10 000 – 18 000 brutto” (mowa o wynagrodzeniu podstawowym i przysługujących dodatkach).

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz