DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ponad 90% PIT-ów złożonych online. Urząd Skarbowy w Krotoszynie podsumowuje tegoroczne rozliczenia [WIDEO]

30 kwietnia upłynął termin składania zeznań podatkowych za 2023 rok. Ponad 90% podatników rozliczających się w krotoszyńskim urzędzie skarbowym dokumenty złożyło online. Osoby, które PIT-ów nie złożyły, system rozliczył automatycznie.

Do Urzędu Skarbowego w Krotoszynie 46 tys. podatników złożyło zeznanie podatkowe za 2023 rok, z czego 94% to PIT-y rozliczone online. – 30 kwietnia dla tych podatników, którzy samodzielnie nie złożyli rocznego zeznania automatycznie, w usłudze Twój e-PIT, utworzyło się zeznanie podatkowe PIT-37 lub PIT-38. Takich zeznań mieliśmy ponad 10 tys. – informuje Małgorzata Marchwiak z Urzędu Skarbowego w Krotoszynie.

Pracownicy krotoszyńskiego „fiskusa” informują, że PIT-y złożone automatycznie rozlicza się inaczej, niż te złożone do urzędu przez podatników. – Jeżeli z takiego zeznania wynika kwota do zapłaty wówczas podatnik zostanie poinformowany listownie. Pisma urząd skarbowy będzie wysyłał po 17 maja – tłumaczy Małgorzata Marchwiak.

Jeśli natomiast z automatycznego rozliczenia PIT-u wynika, że podatnik ma nadpłatę, wtedy pieniądze przelewane są na podany w zeznaniu rachunek bankowy bądź za pośrednictwem poczty. W przypadku niezapłacenia podatku w terminie pracownicy urzędu skarbowego wysyłają podatnikowi upomnienie, w którym wyznaczają 7-dniowy termin zapłaty.

Rozliczając PIT można było przekazać 1,5% na cele charytatywne. Dane dotyczące tego, ile pieniędzy udało się zebrać, będą dostępne dopiero w lipcu.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz