Wręczali łapówki za fałszywe certyfikaty covidove. Zarzuty usłyszało kolejnych 11 osób

6
Kolejne 11 osób usłyszało zarzuty w sprawie wystawiania fałszywych certyfikatów covidowych. To procederu dochodziło w jednym z punktów szczepień w Kaliszu. Najnowsze zarzuty przedstawione przez prokuratora dotycząc podżegania do wystawienia certyfikatów oraz wręczenia korzyści majątkowej.

O procederze, jaki miał miejsce w jednym z punktów szczepień w Kaliszu informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy cała sprawa wyszła na jaw i zatrzymano trzy pierwsze osoby. Następnie w styczniu w ręce policji wpadło pięć kolejnych.

CZYTAJ: 

Prokuratura w dalszym ciągu prowadzi śledztwo w tej sprawie i wiemy, że zatrzymano 11 kolejnych osób. – Usłyszały one zarzut podżegania do wystawienia certyfikatów covidowych, a także wręczenia korzyści majątkowej osobom to wykonującym. Dziewięć osób w charakterze podejrzanych przyznało się do zarzucanych im czynów. Dwie skorzystały z prawa do odmowy składania wyjaśnień – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Śledztwo wciąż jest w toku. Zabezpieczono materiał dowodowy, który stanowić będzie podstawę do dalszych zarzutów względem kolejnych osób, które za wręczanie korzyści majątkowej uzyskiwały certyfikat covidowy, gdy w rzeczywistości szczepienie w ogóle nie miało miejsca.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Po co ludziom te świstki nic nie wnoszące w życie…. To kpina, te papierki. Ja nie miałam, nie mam i nie zamierzam mieć. Nie zbieram makulatury..

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick