Kolejne zatrzymania w sprawie afery z wystawianiem fałszywych certyfikatów covidowych!

0
Zatrzymano kolejne pięć osób, a łącznie osiem. To efekt prowadzonego przez kaliską prokuraturę postępowania w sprawie wystawiania certyfikatów covidowych pomimo nieprzyjęcia szczepionki. Trzy osoby zostały zatrzymane na początku listopada ubiegłego roku. Sprawa jest rozwojowa.

Wracamy do tematu wystawiania fałszywych certyfikatów covidowych. Taki proceder ujawnili śledczy w Kaliszu. Pisaliśmy o tym szerzej na początku listopada. – W ramach tego postępowania trzem organizatorkom tego procederu postawione zostały zarzuty dotyczące tego, że pomiędzy majem a listopadem ubiegłego roku, działając wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a będąc uprawnionymi do wystawienia dokumentów w postaci unijnego certyfikatu szczepienia przeciwko COVID-19, poświadczającego odbycie tego szczepienia, poświadczały nieprawdę w ten sposób, że wprowadzały do systemu informatycznego Narodowego Funduszu Zdrowia dane osób, które faktycznie tego szczepienia nie miały przeprowadzonego. Pobierały za to opłatę, a szczepionki były przez nie wyrzucane – informuje portal wlkp24.info Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Przedstawiciele służb zatrzymali w jest sprawie kolejne osoby. Łącznie doszło do ośmiu aresztowań. Są to mieszkańcy Kalisza i okolic. Przedstawiono im zarzuty dotyczące nakłaniania do dokonania tego typu wpisów za opłatą. Z ośmiu osób siedem przyznało się do przedstawionych im zarzutów i złożyło wyjaśnienia. Jedna z osób złożyła wyjaśnienia, które pozostają w sprzeczności z poczynionymi w sprawie ustaleniami – dodaje.

Postępowanie ma charakter rozwojowy. Przedstawiciele prokuratury podkreślają, że na tym etapie wskazania, jaki był mechanizm i przebieg odnośnie osób, które korzystały z dokonywania niewłaściwych w bisów w systemie NFZ-u.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick