DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wciąż potrzebna krew! Krwiodawstwa proszą o pomoc

Zbliża się sezon grypowy, a co za tym idzie – zapasy w bankach krwi mogą spaść jeszcze bardziej. Obecna sytuacja choć uległa minimalnej poprawie, wciąż jest daleka od ideału.

Fot. RCKiK Kalisz

CZYTAJ TAKŻE: Kina w regionie świecą pustkami. Gwiazdy zachęcają #chodźdokina

Krwiodawstwa zapewniają, że na fotel nie usiądzie nikt, kto ma choć minimalne objawy przeziębienia lub grypy. Każdy, kto chce oddać krew musi przejść obowiązkowe badania lekarskie oraz wypełnić dokładny formularz dotyczący stanu zdrowia. Pracownicy Krwiodawstwa informują także, że nie ma tu szans na zakażenie się koronawirusem. Panuje tam reżim sanitarny. Każdy z chętnych krwiodawców ma mierzoną temperaturę, przechodzi wywiad epidemiologiczny i jest w obowiązku posiadać maseczkę oraz rękawiczki ochronne.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu organizuje akcje wyjazdowe, na których każdy chętny i spełniający wszystkie warunki może podzielić się drogocennym lekiem, jakim jest krew.

GDZIE MOŻNA ODDAĆ KREW? SPRAWDŹ KALENDARZ AKCJI WYJAZDOWYCH

Krew można oddać także w Oddziałach Terenowych CRKiK. Te znajdują się w Koninie, Ostrowie Wielkopolskim, Krotoszynie, Ostrzeszowie i Kaliszu.

Napisz do autora

Komentarze (16)
 • J
  Jakub

  poniedziałek, 21 września, 2020

  Za darmo umarlo! !! Nasze kochane państwo samo mnie tego nauczyło

  Odpowiedz
 • P
  Paulina

  poniedziałek, 21 września, 2020

  Stać ich na 500 plus, a nie stać ich dbać o krwiodawców należycie ??? To sami sobie winni są

  Odpowiedz
 • M
  Mati

  poniedziałek, 21 września, 2020

  tak mam oddawać krew za free a porada lekarska przez telefon lub co w lepszym przypadku przez domofon 😀 puknijcie się solidnie w głowę i jeleni szukajcie gdzie indziej 😀

  Odpowiedz
 • A
  aaa

  poniedziałek, 21 września, 2020

  Wysłać czarną wolge ona kiedyś złapała na ulicy i krew wysysala

  Odpowiedz
 • K
  Krwiodawca

  poniedziałek, 21 września, 2020

  Jeżeli będziemy myśleć w ten sposób to nigdy nie będzie dobrze. Żyjmy zgodnie z naszym sumieniem. Jeżeli jest apel z prośbą o wsparcie to faktycznie tej krwi brakuje. Ja co bym myślała na inne tematy to w tym temacie powiem tylko tyle, że wystarczy mi wyobrazić sobie co przeżywają chorzy na ooddziałach hematologicznych bądź onkologicznych, lub Ci co czekają na transplantacje. Bez woreczka naszej krwi oni niekiedy nie będą w stanie nawet doczekać. Tutaj rolę gra czas. To wyścig niekiedy z czasem. Krwi nie da się wyprodukować. To dar. Dar serca. Dar dobroci. Pozdrawiam wszystkich – Krwiodawca/Dawca komórek macierzystych.

  Odpowiedz
 • B
  Bartek

  poniedziałek, 21 września, 2020

  Krwiodawco rozumiem Twoje rozterki ale nadal jestem na NIE i już argumentuje dlaczego, powód jest banalnie prosty, u nas krwiodawców traktuje się tak że za cenny dar daje im się kilka czekolad i uśmiech na drogę, a ta krew później trafia nie tylko do chorych potrzebujących ale jest sprzedawana, zerknij na druk który podpisujesz przed donacją, firmy farmaceutyczne ją kupują za grubą kasę !!! a Ty jakby ktoś potrzebował z Twojej rodziny krew to stoisz w kolejce jak każdy inny Kowalski, tak więc jednym gruba kasa z krwi, a drugim czekoladki i uścisk dłoni 😉 do społeczeństwa albo zwraca się po daniny czytaj podatki itp albo jak teraz po krew, a to społeczeństwo już i tak wystarczająco dużo nosi na swoich barkach i dlaczego robi się z nich kogoś kto zima chodzi w sandałach ?? tam w ministerstwach siedzą ponoć mądre głowy to dajmy się im wykazać w końcu, biorą za to nie małe pieniążki przecież, skończyły się czasy gdy ludzie honorowo pomagali i dostawali za to uścisk dłoni, w krajach europejskich o krwiodawców dba się poprzez wymierne korzyści dla nich, i myśli się o tym do przodu a nie gdy dupa się pali i nie honoruje się ich poprzez dyplom lub kawałek metalu przypiętego do klapy, skończmy z tymi starymi przyzwyczajeniami w końcu, bo gdy my coś jako jednostka potrzebujemy, to gdzie jest wtedy nasze kochane państwo krwiodawco ?? sądzisz że lekarz który zobaczy Twoją książeczkę z oddaniami krwi przyjmie Cię bez wzięcia w łapę ?? 😉

  Odpowiedz
 • H6L
  HDK 60 l

  poniedziałek, 21 września, 2020

  Bartek brak Ci zdecydowanie edukacji w tym temacie . Takich ludzi jak Ty bym igłami nakuwal w ten pusty lep bo nie czytasz co jest napisane na druku. Wejdź sobie na stronę Krwiodawcy .org i zobacz że masz mylne informacje . Wprowadzanie w błąd powinno być karane

  Odpowiedz
 • M
  Maxfaktor

  poniedziałek, 21 września, 2020

  Basz fantastyczny Rzad tsj wsoaniake dba i krwiodawcow ,ze teraz jrwu brajuje moze poslowie i ministrowie sami zaczna oddawac – przeciez sa idealami.
  Sam mam oddane i udokunentowane juz 130 l krwi ( łacznie z plazma ) otrzymalem zkity krzyz zaskygi i odznaje zaskuziny dla zdriwia nardu a teraz musze za to sobue heszcze za kejarstwa w sptece po 100% placic
  Jak dbaja o dawcow tak maja.

  Odpowiedz
 • K
  Kuba

  poniedziałek, 21 września, 2020

  Mają krwiodawców w dupie a teraz jak trwoga to itd.Można odpisać sobie od podatku parę groszy za coś co nie ma zamiennika i nie można tego wyprodukować.Litr dobrego alkoholu kosztuje więcej niż litr krwi,cz to nie paradoks.

  Odpowiedz
 • K
  Krewniak

  wtorek, 22 września, 2020

  Witam
  Jestem krwiodawcą od kilkunastu lat. Oddałem ok 30 litrów krwi.
  Faktycznie trochę za mało przywilejów za bycie w tej elitarnej grupie. W Polsce jest ok 600 tysięcy honorowych dawców. Pracuję na etacie więc mam płatne usprawiedliwienie w pracy w przeciwnym razie już bym zrezygnował z oddawania. Gdy potrzebowałem iść na wizytę do lekarza a przysługuje mi już tytuł zasłużony dla narodu i oczywiście chciałem skorzystać z przywileju wejścia bez kolejki ludzie się krzywili i robili wielka łaskę. Pozdrawiam krwiodawców.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz