W Przygodzicach polała się krew… w szczytym celu. Kolejna z akcji Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Warto Żyć dla Kogoś”

4
„Superbohaterka o wielkim sercu” - to tytuł zbiorki krwi w Przygodzicach. chodziło o to, by zachęcić panie do podzielenia sie tym najcenniejszym lekiem, a przy okazji zebrać pieniądze na sprzęt dla przygodzickiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Akcja miała wyjątkowe przesłanie. Zebrane pieniądze początkowo miały wspomóc leczenie  chorego na raka, wieloletniego prezesa Przygodzickiej Ochotniczej Straży Pożarnej Krzysztofa Paprockiego, a le ten niestety nie doczekał dnia zbiórki. „Tata przed śmiercią zażyczył sobie, żeby pieniądze zostały przeznaczone na sprzęt dla naszej straży” – mówi Mariusz Paprocki, syn Krzysztofa. I zgodnie z wolą Krzysztofa Paprockiego za zebrane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt dla przygodzickiej OSP.

– Po naszej ostatniej akcji, która okazała się sukcesem i która odbyła się w grudniu, stwierdziliśmy, że warto zrobić coś takiego na dzień kobiet, żeby zachęcić przede wszystkim kobiety, mężczyzn, żeby wzięli ze sobą dzieci. Żeby taką informację dawać ludziom i żeby zaczynać już od podstaw – tłumaczy Karol Talaga, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Warto Żyć dla Kogoś” w Przygodzicach.

Podczas zbiórki krwi nie zabrakło atrakcji dla dzieci – pokaz pierwszej pomocy i Klaun Czesio sprawili, że najmłodsi nie nudzili się, podczas gdy ich rodzice oddawali krew. Dzięki zbiórce pieniędzy na sprzęt dla OSP Przygodzice przeprowadzonej podczas akcji, udało się zebrać ponad 727 złotych. Krew Oddały 54 osoby, co daje 24,4 litra krwi.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Zachęcam do do brania udziału w naszych kolejnych akcjach, informacje na funpage klubu. Dziękujemy wszystkim KRWIODAWCOM oraz naszym Kochanym Darczyńcom

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick