Uzbrojony napastnik w kaliskiej szkole [ZDJĘCIA]

0
Fot. KMP Kalisz
Policjanci z Kalisza ćwiczyli scenariusz odbicia zakładników w jednej z kaliskich szkół. Zgodnie ze scenariuszem w klasie zabarykadował się razem z pracownikami szkoły uzbrojony mężczyzna., który miał przy sobie nóż. Na szczęście funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej bez błędnie poradzili sobie z opanowaniem sytuacji kryzysowej.

Uzbrojony w nóż mężczyzna wtargnął do Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu i wziął uczniów za zakładników. Brzmi jak scenariusz filmu, ale to rzeczywistość. Choć upozorowana. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a cała historia była tylko scenariuszem prowadzonych przez policję działań.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

– Do działań natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej. Tak rozpoczął się scenariusz ćwiczeń mających za zadanie opanowanie sytuacji kryzysowej. Ich działania doprowadziły do obicia pracowników szkoły oraz zatrzymania agresora. Wtargnięcie napastnika, działania Policji oraz reakcje ich samych zobrazowały, jak faktycznie takie zdarzenie może przebiegać i na co należy zwrócić uwagę w sytuacji zagrożenia. – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

To nie pierwsze tego typu ćwiczenia sytuacji kryzysowych w placówkach użyteczności publicznej. Jak mówi przedstawicielka tamtejszej komendy, akcja wywołała ogromne wrażenie na jej uczestnikach pracujących na codzień w szkole. Ćwiczenia były częścią „Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019”. Jego celem jest wzmocnienie systemu antyterrorystycznego oraz świadomości Polaków w związku z zagrożeniami tego typu.

ZOBACZ TEŻ: Ukradł zlewozmywak, drabinę i dwa rowery. Grozi mu 5 lat więzienia

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick