DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Prezydent Klimek bez wotum zaufania

Po kilku godzinach burzliwych dyskusji, długiej debacie o stanie miasta oraz głosowaniu okazało się, że prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek nie otrzymała wotum zaufania.

screen z systemu eSesja

To był jeden z najważniejszych punktów czerwcowej sesji – głosowanie nad wotum zaufania dla prezydent Ostrowa Beaty Klimek. Włodarz sprawująca władzę w mieście już trzecią kadencję tym razem nie spotkała się z aprobatą radnych, którzy zarzucali jej m.in. to, że miasto się wyludnia. Podnosili również argumenty, że mimo wielu inwestycji nadal mieszkańcy czekają na remont dróg. Zwłaszcza osiedlowych. Wypomniano także inwestowanie na kredyt i zadłużanie miasta.

CZYTAJ: Będą nowe mieszkania, ale nie będzie naboru

Podnoszone przez radnych opozycji argumenty miały przełożenie w głosowaniu. Rada nie podjęła uchwały ws. udzielenia prezydent Ostrowa wotum zaufania. „Za” głosowało 11 radnych, a przeciwnych było 12. Minimalna większość opozycji wystarczyła, aby uchwała nie przeszła.

Głosujący za: Elżbieta Grocholska, Damian Grzeszczyk, Rafał Konopielko, Dawid Korzeniewski, Milena Kowalska, Jarosław Lisiecki, Marzenna Nowak, Marek Śliwiński, Anita Świątek, Leszek Witoń

Głosujący przeciw: Elżbieta Grochowska, Marian Herwich, Łukasz Jędrzejak, Andrzej Kornaszewski, Przemysław Krysztofiak, Artur Kurczaba, Marta Maciaszek, Justyna Michalak, Sylwia Nowicka, Jakub Paduch, Adam Wasiela, Sławoj Żelanowski.

To jednak nie koniec sesji. Przewodniczący ogłosił pół godziny przerwy. Po niej obrady zostaną wznowione. Radni będą głosować jeszcze m.in. ws. udzielenia (bądź nie) absolutorium oraz zaciągnięcia długoterminowej pożyczki z Banko Gospodarstwa Krajowego.

CZYTAJ: Taśma podzieliła radnych. Kto i dlaczego chciał się odgrodzić?

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz