„Uwzględniliśmy ekogroszek, orzech i miał”. Klimek złożyła do wojewody zapotrzebowanie na opał

6
Władze Ostrowa Wielkopolskiego złożyły do wojewody wielkopolskiego zapotrzebowanie na opał dla mieszkańców miasta. We wniosku uwzględniono 8,5 tysiąca ton opału w tym ekogroszku, orzecha oraz miału. Dokumenty dotyczą tzw. rządowego opału, w którego dystrybucję mają włączyć się lokalne samorządy.

Niespełna tydzień temu władze Ostrowa ogłosiły, że uruchamiają niezależną od ustawy rządowej sprzedaż węgla. Każde gospodarstwo, które zgłosiło sposób ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, może zakupić maksymalnie dwie tony opału. Sprzedaje go Ostrowski Zakład Ciepłowniczy.

CZYTAJ: Ruszyła sprzedaż węgla w Ostrowie. Zainteresowanie jest…ale ekogroszkiem

Prezydent Ostrowa ogłosiła, że złożyła już do wojewody wielkopolskiego zapotrzebowanie na 8,5 tysiąca ton opału dla ostrowian. „We wniosku uwzględniliśmy: ekogroszek (od 0,8 cm do 3,00 cm), orzech (od 2,5 cm do 8,00 cm), miał (od 0,1 cm do 3,00 cm). Zależy nam by był to opał wysokiej kaloryczności i dobrej jakości. Mamy nadzieję, że taki otrzymamy” – czytamy.

Ustawa dotycząca sprzedaży opału przez samorządy została przegłosowana przez Sejm i trafiła do Senatu. Tam jednak zgłoszono poprawki. Proces legislacyjny ustawy może więc jeszcze potrwać. „Jesteśmy przygotowani na preferencyjną sprzedaż węgla. Państwowy węgiel również będziemy sprzedawać w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym przy ulicy Grunwaldzkiej. Jeżeli będziemy mieć więcej informacji, natychmiast je Państwu przekażemy”.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Przecież Beaty nawet na wczorajszej sesji nie było, taka ona zainteresowana swoim miastem i swoimi obowiązkami. Pan K. na sesji mówił, że w godzinach pracy jest widywana na zakupach…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick