Ruszyła sprzedaż węgla w Ostrowie. Zainteresowanie jest… ale ekogroszkiem [WIDEO]

13
We wtorek ruszyła sprzedaż węgla kamiennego w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym, a od poniedziałku mieszkańcy mogli zapisywać się telefonicznie. Wszystko odbywa się w ramach akcji pomocy ostrowianom przygotowanej przez ostrowski magistrat. Okazuje się, że zainteresowanie jest spore, ale ludzie pytają głównie o ekogroszek. A tego miasto nie ma na stanie.

Do Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego przy ulicy Grunwaldzkiej przyjechało 200 ton węgla kamiennego. Dziś po odbiór opału do OZC-u miało zgłosić się osiem osób. Cena za tonę to 2600 zł. Na jedno gospodarstwo będzie można kupić maksymalnie 2 tony do końca roku. To oznacza, że z pomocy w tym wymiarze skorzysta maksymalnie 100 osób. Władze Ostrowa Wielkopolskiego nie wykluczają jednak, że pomoc zostanie rozszerzona.

By kupić miał w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym trzeba zgłosić chęć telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu 539 075 660. Pracownicy umówią termin odbioru, bądź zorganizują transport surowca do miejsca zamieszkania. Warunkiem skorzystania z pomocy jest odpowiedni wpis do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. A więcej informacji na temat sprzedaży węgla mieszkańcom Ostrowa w materiale wideo.

Sprzedaż węgla to jeden ze sposobów pomocy, przygotowaną przez władze miasta dla mieszkańców, by pomóc im przetrwać nadchodzącą zimę. O innych formach wsparcia pisaliśmy w miniony piątek.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

  • czytać i słuchać Pan umie ???????? Od początku na konferencji i w komunikatach mówili i pisali, że dostępny będzie tylko miał, a ludzie jak takie „muły” a ekogroszek będzie????? a węgiel będzie ????? no co za durny naród

  • Obiektywny, a jak to można rozumieć:
   „Od poniedziałku będziemy przyjmować zapisy na zakup węgla, a od wtorku uruchamiamy w mieście sprzedaż. Będziemy sprzedawać polski węgiel o bardzo dobrych parametrach i bardzo wysokiej kaloryczności – podkreśliła Beata Klimek”

 1. Miał węglowy powstaje z dobrego jakościowo węgla kamiennego, a zatem jest to drobny, pełnoprawny węgiel o wielkości od 0 do 25 mm. Materiał ten jest jednym z sortymentów węgla i stanowi około 90 procent urobku. Charakteryzuje się dużą ilością wytwarzanego ciepła i niewielką ilością popiołu.

  • Taaa… Jak powiedziała Caryca zawartość popiołu poniżej 16% (!!!!!) i kaloryczność powyżej 24MJ/kg (!!!!!) Czyli faktycznie duuużo ciepła i maaaało popiołu 😉

 2. W programie W PUNKT Prezydent mówiła, że OZC ma zapasy do końca roku. Teraz robi sprzedaż tego co ma na składzie. Czyli co… Zapasy się kurczą, cena węgla w górę, więc trzeba będzie go więcej kupić… Szykuje się kolejna podwyżka dla użytkowników miejskiego ciepła?

 3. To się w głowie nie mieści co te wszystkie władze wywijają a ludzie są rozczarowani i skołowroceni. Może tym najwyższym o to chodzi, tylko jak długo moża to znosić?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick