[TYLKO U NAS] Urbaniak i Milewski skomentowali wczorajszą kłótnię w TVP INFO

11
Wczorajsza kłótnia pomiędzy posłem Urbaniakiem z Koalicji Obywatelskiej a Milewskim z Prawa i Sprawiedliwości w TVP INFO odbiła się szerokim echem. Punktem kulminacyjnym sporu było wyjście posła Milewskiego ze studia. Jako jedyne medium w regionie postanowiliśmy poprosić obu polityków o komentarz w tej sprawie.

Politycy opozycyjnych obozów wielokrotnie spierają się na antenie ogólnopolskich mediów. Rzadko jednak dochodzi do sytuacji, gdy jeden z posłów wstaje od stołu i opuszcza studio telewizyjne. Tak było w przypadku rozmowy w programie „Minęła 20” w TVP INFO. Do konfrontacji doszło między Jarosławem Urbaniakiem z Koalicji Obywatelskiej a Danielem Milewskim z Prawa i Sprawiedliwości.

CZYTAJ TUTAJ: „Rodziców mi Pan obrażać nie będzie!” – awantura w TVP INFO. Poseł PiS wyszedł ze studia

O co poszło?

Jako jedyni w regionie poprosiliśmy o komentarz „na chłodno” zarówno posła Urbaniaka, jak i posła Milewskiego. Mimo środowego posiedzenia Sejmu udało nam się z nimi porozmawiać. – Ja zdaję sobie sprawę, że dyskusje między politykami bywają burzliwe. Nieraz spieramy się, różnice zdań są bardzo, bardzo ostre. Czasami jeden polityk zapędzi drugiego w tzw. kozi róg. Pod koniec programu odnosząc się do kwestii wychowania i tego, że to wychowanie i kulturę osobistą wynosi się z domu to najwidoczniej miał na myśli, że w moim przypadku tego zabrakło. Nie rozumiem tego kompletnie, bo moje zachowanie nie wymagało takiej reakcji. Tam nie było niczego niekulturalnego. Ja tylko zadawałem pytania – powiedział Daniel Milewski, poseł PiS.

Poseł odniósł się także do swojego wyjścia ze studia, gdy w jego stronę padły zarzuty o niekulturalność. – Jeśli ktoś sugeruje błędy ze strony wychowawczej moich rodziców to niech najpierw zajmie się swoim domem, a moich rodziców nie obraża. Ta decyzja żeby w taki sposób zamanifestować panu posłowi Urbaniakowi swój sprzeciw wobec tego, co powiedział miała pokazać, że to jest brak zgody na przekraczanie granic – dodał Milewski.

O komentarz poprosiliśmy także posła Jarosława Urbaniaka, którego zdaniem takie zachowanie posłów PiS-u to przejaw ogólnego zdenerwowania. – Puszczają im nerwy. Sytuacja w kraju staje się coraz trudniejsza, poparcie dla PiS-u spada, wychodzą straszne rzeczy np. Pegasus(…) Najpierw Pan redaktor, a potem ja zwracamy uwagę posłowi, że jest niewychowany. Jeżeli on zrzuca wszystko w takiej sytuacji na rodziców no to myślę, że to jest zupełny brak niezrozumienia. Uwaga o braku wychowania dotyczy jego, a nie jego rodziców – mówi Jarosław Urbaniak.

Zagrywka PR-owa?

Coraz częściej zdarzają się ostre, czasem wręcz niegrzeczne wymiany zdań między politykami. Zapytaliśmy obu posłów, czy ich zachowanie nie było podyktowane pobudkami marketingowymi. Poseł Milewski szczerze zaskoczony pytaniem odpowiedział krótko. – Kompletnie tak tego nie widzę.

Niemniej zdziwiony był poseł Urbaniak. – Nie na tym polega sprawa. Ja nie mogę odpowiadać za kulturę, czy brak kultury innych posłów. Udzielam wywiadu medium ostrowskiemu, gdzie większość mieszkańców miasta miała ze mną do czynienia. Może z dotychczasowych moich zachowań wyrobić sobie opinię o moich wychowaniu – kwituje.

Zgoda po programie. No to kto pierwszy podał rękę?

Na twitterowym koncie Adriana Klarenbacha, czyli redaktora prowadzącego program „Minęła 20” w TVP INFO opublikował zdjęcie, na którym widać posłów podających sobie dłonie na znak zgody.

Rozbieżne odpowiedzi dostaliśmy także na pytanie, który z posłów pierwszy wyciągnął rękę do zgody. – Sytuacja była nerwowa i trudno mi powiedzieć. Jakoś tam doszło do podania sobie ręki. Nie wiem, może to pan redaktor zwrócił uwagę, jako pierwszy – odpowiedział Jarosław Urbaniak. – No raczej to byłem ja. Ja się na nikogo nie obrażam – usłyszeliśmy od posła Milewskiego.

Obaj politycy zapewnili w rozmowie z nami, że relacje między nimi nie uległy pogorszeniu i jeśli kolejny raz nadarzy się okazja dyskusji w telewizyjnym studiu ze sobą nawzajem, przyjmą propozycję.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

 1. 5
  10

  Znałem ojca p. Urbaniaka. Pracowałem z nim w Lokomotywowni. Nadzwyczaj zacny człowiek. A Jarek? Też niczego sobie. W końcu absolwent III LO!

 2. 16
  4

  Dziwne.Dopiero co czytałem w Naszym Rynku kondolencje Starosty Rajskiego do posla Urbaniaka z powodu śmierci matki a On atakuje rodziców innego posła ze źle Go wychowali

 3. 6
  20

  Podziwiam Urbaniaka że nie stracił cierpliwości…. Panie Jarku, był Pan najmądrzejszym Prezydentem jakiego to miasto miało, pozdrawiam

 4. 3
  1

  Za każdym razem kiedy pan Urbaniak występuje w TV to wstydzę się, że to mieszkaniec naszego miasta. Zero kultury, bezczelność wypisana na twarzy, zero merytoryki a tylko przekazy dnia PO.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick