Szpital w Wolicy zaczyna funkcjonować normalnie

0
Fot. fanpage Wojewódzkiego Specjalistycznego ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k/Kalisza
Szpital w Wolicy wznawia planowe przyjęcia pacjentów. Niepewność związana z tym, czy lekarze, personel medyczny i pacjenci zakazili się koronawirusem właśnie mija, a służby sanitarne pozwoliły na powrót placówce do normalnej pracy.

Dobiegają końca problemy Szpitala w Wolicy koło Kalisza spowodowane obawą o zakażenie się pracowników i pacjentów koronawirusem. Kilkanaście dni temu pojawiła się informacja, że zmarła w poznańskim szpitalu 37-letnia pacjentka, u której stwierdzono chorobę COVID-19. Wcześniej leczyła się ona właśnie w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy koło Kalisza.

CZYTAJ: Dramatyczny apel dyrektora szpitala w Wolicy: „Rodaku, nie kłam medyka!”

W placówce zwołano sztab kryzysowy, a sanepid po początkowym całkowitym zamknięciu placówki, zdecydował później o odizolowaniu oddziału, na którym przebywała pacjentka. Na kwarantannie w szpitalu przebywało ok. 60 osób. Wszystkim zostały wykonane badania na obecność koronawirusa. Wyniki wykluczyły obecność tego patogenu u wszystkich przebadanych.

We wtorek pojawiły się kolejne dobre wieści. Właśnie od wtorku 31 marca szpital zaczął funkcjonować normalnie. „Po zastosowaniu wszelkich procedur bezpieczeństwa i higieny zdrowotnej pacjentów oraz personelu, obowiązujących w Polsce podczas epidemii wirusa SARS-CoV-2, szpital wznawia planowe przyjęcia chorych, leczonych w ramach: cyklów chemioterapii, programu lekowego leczenia niedrobnokomórkowego raka płuc i programu lekowego leczenia ciężkiej astmy alergicznej IgE zależnej oraz ciężkiej astmy eozynofilowej” – czytamy w komunikacie Szpitala w Wolicy.

CZYTAJ: Ile osób w powiecie krotoszyńskim czeka się na wyniki testów na koronawirusa i dlaczego stosowana jest podwójna kwarantanna?

PORADNIA SZPITALA – W KALISZU, DOSTĘPNA DLA PACJENTÓW :-)Z dniem dzisiejszym, tj. od 01 KWIETNIA br., zgodnie z…

Opublikowany przez Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica k/Kalisza Wtorek, 31 marca 2020

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick