DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Szpital w Wolicy zaczyna funkcjonować normalnie

Dobiegają końca problemy Szpitala w Wolicy koło Kalisza spowodowane obawą o zakażenie się pracowników i pacjentów koronawirusem. Kilkanaście dni temu pojawiła się informacja, że zmarła w poznańskim szpitalu 37-letnia pacjentka, u której stwierdzono chorobę COVID-19. Wcześniej leczyła się ona właśnie w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy koło Kalisza.

CZYTAJ: Dramatyczny apel dyrektora szpitala w Wolicy: „Rodaku, nie kłam medyka!”

W placówce zwołano sztab kryzysowy, a sanepid po początkowym całkowitym zamknięciu placówki, zdecydował później o odizolowaniu oddziału, na którym przebywała pacjentka. Na kwarantannie w szpitalu przebywało ok. 60 osób. Wszystkim zostały wykonane badania na obecność koronawirusa. Wyniki wykluczyły obecność tego patogenu u wszystkich przebadanych.

We wtorek pojawiły się kolejne dobre wieści. Właśnie od wtorku 31 marca szpital zaczął funkcjonować normalnie. „Po zastosowaniu wszelkich procedur bezpieczeństwa i higieny zdrowotnej pacjentów oraz personelu, obowiązujących w Polsce podczas epidemii wirusa SARS-CoV-2, szpital wznawia planowe przyjęcia chorych, leczonych w ramach: cyklów chemioterapii, programu lekowego leczenia niedrobnokomórkowego raka płuc i programu lekowego leczenia ciężkiej astmy alergicznej IgE zależnej oraz ciężkiej astmy eozynofilowej” – czytamy w komunikacie Szpitala w Wolicy.

CZYTAJ: Ile osób w powiecie krotoszyńskim czeka się na wyniki testów na koronawirusa i dlaczego stosowana jest podwójna kwarantanna?

https://www.facebook.com/szpitalwolica/photos/a.885937724795066/2811913962197423/

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz