Sanepid zamknął szpital w Wolicy

0
Fot. cust16.wolica.pl
Decyzją sanepidu w sobotę 21 marca szpital w Wolicy koło Kalisza został zamknięty do odwołania. To efekt wykrycia choroby COVID-19 wywołanej obecnością wirusa SARS-CoV-2 w organizmie jednej z pacjentek, która wcześniej przebywała w placówce. Pacjenci oraz personel zostali objęci kwarantanną.

Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy koło Kalisza został zamknięty do odwołania. Taką decyzję podjęli przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Decyzja wchodzi w życie w sobotę 21 marca.

Kilka godzin temu informowaliśmy, że przebywająca obecnie w Szpitalu Zakaźnym w Poznaniu 37-letnia mieszkanka gminy Mycielin, wcześniej leżała właśnie w szpitalu w Wolicy. Po tym, jak szpital dowiedział się w sobotę, że u byłej pacjentki stwierdzono obecność koronawirusa, oddział, na którym przebywała, został odizolowany i objęty kwarantanną.

Na mocy decyzji wydanej przez sanepid, pacjenci i personel pozostają w szpitalu na kwarantannie. To ok. 60 osób. Pozostałe osoby, z którymi przeprowadzono wywiad i co do których stwierdzono, że miały kontakt z grupą przebywającą w szpitalu, zostają poddane kwarantannie domowej.

Także w sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych czterech przypadkach zakażenia koronawirusem mieszkańców powiatu krotoszyńskiego. [Więcej na ten temat pod linkiem]

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick