DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Sanepid zamknął szpital w Wolicy

Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy koło Kalisza został zamknięty do odwołania. Taką decyzję podjęli przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Decyzja wchodzi w życie w sobotę 21 marca.

Kilka godzin temu informowaliśmy, że przebywająca obecnie w Szpitalu Zakaźnym w Poznaniu 37-letnia mieszkanka gminy Mycielin, wcześniej leżała właśnie w szpitalu w Wolicy. Po tym, jak szpital dowiedział się w sobotę, że u byłej pacjentki stwierdzono obecność koronawirusa, oddział, na którym przebywała, został odizolowany i objęty kwarantanną.

Na mocy decyzji wydanej przez sanepid, pacjenci i personel pozostają w szpitalu na kwarantannie. To ok. 60 osób. Pozostałe osoby, z którymi przeprowadzono wywiad i co do których stwierdzono, że miały kontakt z grupą przebywającą w szpitalu, zostają poddane kwarantannie domowej.

Także w sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych czterech przypadkach zakażenia koronawirusem mieszkańców powiatu krotoszyńskiego. [Więcej na ten temat pod linkiem]

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz