Nie żyje starsza pacjentka z krotoszyńskiego szpitala. Miała koronawirusa

2
W Szpitalu w Krotoszynie zmarła starsza kobieta, u której wykryto koronawirusa. Informację potwierdza Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy placówki. Jak wynika z naszych informacji, to jedna z ośmiu pacjentów Oddziału Wewnętrznego, u których potwierdzono chorobę COVID-19, o czym poinformował we wtorek rano Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Zmarła pacjentka to osoba w starszym wieku, która była leczona na Oddziale Wewnętrznym Szpitala w Krotoszynie. Zarówno u niej, jak i u siedmiu innych pacjentów potwierdzono obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Te dane spłynęły we wtorek rano. Informowaliśmy o nich w jednym z poprzednich artykułów. – Z przykrością informujemy, że starsza pacjentka, przewlekle chora, u której wykryto koronawirusa zmarła. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy współczucia – informuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy krotoszyńskiego szpitala.

Z tych słów nie wynika jednak, czy bezpośrednią przyczyną śmierci był COVID-19, czy inna choroba. Dopytaliśmy więc rzecznika o to. – Pacjentka była osobą schorowaną i miała potwierdzony dodatni wynik na koronawirusa – dodał. Nadal więc nie ma pewności, co do bezpośredniej przyczyny śmierci i za wcześnie, by ferować wyroki. W podanych po południu danych dotyczących zachorowań i zgonów na koronawirusa nie ujęto pacjentki krotoszyńskiego szpitala. Będziemy więc wracać do tematu.

We wtorek rano potwierdzono osiem kolejnych zachorowań na COVID-19. Jak poinformował Telewizję Proart starosta krotoszyński Stanisław Szczotka, szpital oczekiwał na transport, aby zakażeni mogli trafić na oddział zakaźny. – Czekamy też za wynikami kolejnych osób, którym pobrano próby. Jeżeli będą pozytywne, to będzie następny transport do oddziału zakaźnego. Tym sposobem opróżnimy Oddział Wewnętrzny i nastąpi jego dezynfekcja – podkreślił.

Jak wyjaśnił samorządowiec, osób oczekujących na testy w powiecie krotoszyńskim jest 140. – Około 40 z nich ma już drugą kwarantannę, bo minęła pierwsza i nie pobrano im jeszcze próbek. Ponoć decyduje o tym wydział zdrowia pana wojewody. Będę z nim rozmawiał – dodał, wyjaśniając jednocześnie, że średni czas oczekiwania osób na wynik badania to ok. 20 dni.

CZYTAJ: Koronawirus w krotoszyńskim szpitalu. „Oddział Wewnętrzny zamknięty i odizolowany”

Do tej pory chorobę COVID-19 wywoływaną koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 19 osób z powiatu krotoszyńskiego. 18 z nich przebywa na terenie Wielkopolski, a jedna w szpitalu we Wrocławiu.

W Polsce odnotowano 2215 osób z koronawirusem. 32 osoby zmarły w tym jedna z powiatu kaliskiego. Zmarł także 85-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego, u którego także potwierdzono SARS-CoV-2, ale – jak wyjaśniają służby sanitarne – nie on był bezpośrednią przyczyną śmierci, więc ta osoba nie została uwzględniona w statystykach związanych z patogenem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 20 dni oczekiwanie z wynikiem? Przecież to zakrawa o śmieszność. A premier będzie kłamał, że mają robią tak dużo testów

  2. I w ten sposób „władza” mówi ciemnemu ludowi że zgonów jest mało. Prawda jest taka iż należy do wszystkich statystyk dopisać jedno zero to wtedy mamy prawdziwy obraz epidemii w Polsce. „Niech żyje nam jedyną słuszna partia”

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick