Dobre wieści ze Szpitala w Wolicy. “Wszystkie wyniki są ujemne”

0
Fot. fanpage Szpitala w Wolicy
Ponowne wyniki badań na obecność koronawirusa jednoznacznie wykluczyły zakażenie u osób poddanych kwarantannie w Szpitalu w Wolicy koło Kalisza. To oznacza, że placówka powoli będzie wracać do normalnego trybu pracy.

Chwile grozy przeżyli w ostatnich dniach pacjenci, lekarze i personel medyczny
Wojewódzkiego Specjalistycznego ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy koło Kalisza. Po tym, jak sanepid zamknął szpital w związku z tym, że przebywała w nim pacjentka, u której później stwierdzono obecność koronawirusa SARS-CoV-2 i niepewnością w związku z tym, czy zostali zarażeni inni przebywający w lecznicy.

CZYTAJ TEŻ: Kolejny zakażony z powiatu kaliskiego. Są też dwie kolejne ofiary COVID-19

Ok. 60 osób poddano kwarantannie. Wśród nich byli pacjenci i pracownicy szpitala. Pierwsze testy laboratoryjne wykluczyły obecność koronawirusa u wszystkich tych osób. Szpital zadeklarował, że zostaną przeprowadzone kolejne, aby mieć jeszcze większą pewność. Właśnie zostały wykonane.

“Wczoraj, zgodnie z procedurami, obowiązującymi w Polsce podczas epidemii wirusa, powtórzono badania na koronawirusa u osób, które były obecne w naszym Szpitalu w trakcie kwarantanny. Ponownie wszystkie wyniki są ujemne! W związku z tym, opracowując i wdrażając kolejne procedury epidemiczne, przygotowujemy się do realizacji pełnego zakresu usług zdrowotnych dla chorych” – informuje szpital w wydanym oświadczeniu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick