DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Stanisław Kulawiak otrzyma brązowy medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"

Stanisław Kulawiak, ostrzeszowski artysta fotografik zostanie odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Zdjęcie archiwalne

Stanisław Kulawiak, ostrzeszowianin, uznany artysta fotografik, członek Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Rady Artystycznej Zarządu Głównego ZPAF, założyciel Grupy Twórczej oraz Jaszczurowej Galerii Fotografii, współzałożyciel Regionalnego Ośrodka Dokumentacji WIEŻA 1916 otrzyma brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Wręczenie medalu odbędzie się podczas uroczystego finału VI edycji konkursu fotograficznego dla młodzieży „Moje miejsce, mój czas”, który odbędzie się 7 czerwca o godz. 11.00 w Ostrzeszowskim Centrum Kultury.

Wcześniej Stanisław Kulawiak otrzymał odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i Złoty Medal „Za Zasługi dla Rozwoju Twórczości Fotograficznej”. Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przyznano artyście w dziedzinie „sztuki wizualne”.

Stanisław Kulawiak urodził się w 1946 roku. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Bobrownikach nad Prosną i Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie w latach 1973–1979 studiował na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki AGH w Krakowie. Fotografią zajmuje się od roku 1974, najpierw prowadził Studencką Agencję Fotograficzną, a dwa lata później wspólnie z przyjaciółmi założył Grupę Twórczą SEM i Jaszczurową Galerię Fotografii. W roku 1980 został członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 1983–1989 współpracował z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, a w okresie 1993–1999 pracował dla firmy Country Line w Niemczech. Od 1999 roku jest współwłaścicielem Oficyny Wydawniczej KULAWIAK w Ostrzeszowie. W 2010 roku został prezesem Stowarzyszenia Regionalny Ośrodek Dokumentacji WIEŻA 1916. Jako wiceprezes ds. artystycznych Okręgu Dolnośląskiego ZPAF od 2014 roku organizuje wystawy okręgowe i w Galerii Za Szafą, od 2017 roku jest członkiem Rady Artystycznej ZPAF w Warszawie. Autor wielu wystaw i publikacji, interesuje się edytorstwem i drukiem.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz