DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Stało się to bez mojej wiedzy i zgody" - dyrektor Krawczyńska wydała oświadczenie

CZYTAJ: Dyrektorka szkoły w Rojowie szkaluje polityków w internecie? Obraźliwe wpisy ujrzały światło dzienne

CZYTAJ TAKŻE: Dyrektor szkoły w Rojowie zostanie zwolniona? Burmistrz Ostrzeszowa podjął czynności

Poniżej publikujemy całość oświadczenia, jakie otrzymaliśmy od Pani Justyny Krawczyńskiej:

Szanowni Państwo

W odpowiedzi na treść artykułu zamieszczonego w lokalnym wydaniu Gazety Wyborczej oraz treści opublikowanych na portalu Wlkp24.info, powielone i komentowane przez użytkowników internetu sprzyjających z opozycją informuję, że do zdarzenia opisanego w wymienionych mediach dotyczącego pojawienia się komentarzy na moim profilu twitter zawierających niestosowne treści doszło bez mojej wiedzy i zgody.

Komentarze pojawiły się pod postami polityków, których (do czego mam pełne prawo) nie darzę sympatią i nie popieram ich działania. Swoje poglądy co do zasady wyrażam w sposób nienaruszający porządku prawnego, z poszanowaniem innych i bez naruszenia praw i wolności osób trzecich, korzystając z przysługujących każdemu obywatelowi praw gwarantowanych Konstytucją RP, na którą tak często i chętnie powołują się atakujące mnie dziś w sposób wulgarny osoby komentujące publikację Gazety Wyborczej.

Styl, w jakim napisano komentarze z wykorzystaniem mojego profilu, nie jest przeze mnie akceptowany. Publikacje te wraz z kontem twitter zostały przeze mnie usunięte, a mój telefon zabezpieczony skutecznie przed dostępem osób niepowołanych. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z przypadkiem wykorzystania mojego wizerunku, konta, danych osobowych czy urządzenia należącego do mnie bez mojej zgody lub wiedzy. Jest to z pewnością doświadczenie, z którego muszę wyciągnąć daleko idące wnioski.

Mam świadomość tego, że zawód nauczyciela jest traktowany jak zawód zaufania publicznego, a wizerunek nauczyciela w kontekście godności zawodu musi być pielęgnowany nie tylko w czasie wykonywanej pracy, ale również w życiu prywatnym i publicznym. Do tej pory nie było żadnej sytuacji, w której moje postępowanie zawodowe, prywatne czy udział w życiu publicznym byłyby kwestionowane lub poddawane tak ostrej krytyce.

Z uwagi na to, iż zamieszczone na moim koncie twitter informacje dotyczyły polityków obecnej opozycji, stałam się obiektem nagonki medialnej i komentarzy znacznie przekraczających w stopniu swojego negatywnego nacechowania wpisy, które ktoś umieścił na moim koncie twitter. Zostałam osądzona przez część opinii publicznej skupionej wokół partii opozycyjnych i sprzyjające im media bez wyjaśnienia sprawy, prawa do obrony i rzetelnej oceny mojej osoby i mojej dotychczasowej drogi zawodowej i postawy w życiu prywatnym.

Ubolewam nad skutkiem, jaki przyniosły wpisy umieszczone na moim koncie twitter, nie ma mojej zgody na taki język dyskusji i ataki personalne. Przepraszam wszystkich, których działanie osoby nieuprawnionej z wykorzystaniem mojego konta mogło oburzyć, dotknąć lub obrazić.

Justyna Krawczyńska

Napisz do autora

Komentarze (15)
 • O
  Obywatel

  piątek, 12 czerwca, 2020

  Stała retoryka. Nagonka medialna. Polityka to jednak wielkie bagno, kto w nią wchodzi albo utopi się, albo przynajmnie utapla się w łajnie po uszy.

  Odpowiedz
 • E
  Ela

  piątek, 12 czerwca, 2020

  Niech się Pani trzyma. Prawda zawsze się obroni!

  Odpowiedz
 • B
  bolo

  piątek, 12 czerwca, 2020

  Jeśli ta pani jest niewinna to dlaczego nie zglosila sprawy do organow scigania

  Odpowiedz
 • M
  mathar

  piątek, 12 czerwca, 2020

  List poparcia dla Justyny Krawczyńskiej
  „Dyrektor Krawczyńskiej w codziennych zmaganiach dla dobra placówki. Możemy zaobserwować człowieka, który daje wzorowy przykład swoim pracownikom i dzieciom.”
  😀 😀 😀

  https://www.radiosud.pl/fakty/rojow-pracownicy-w-obronie-dyrektor-szkoly-15730

  Odpowiedz
 • Z
  Zaciekawiony

  piątek, 12 czerwca, 2020

  Czyli ta Pani przez dwa lata nie zauważyła, że ktoś z jej konta dodaje takie wpisy i prowadzi dyskusje na Twitterze? Do samego końca miała nad profilem kontrole bo po wybuchu afery zmieniła ustawienia prywatności. Ktoś tu ma wszystkich za naiwnych.

  Odpowiedz
 • M
  Michał

  piątek, 12 czerwca, 2020

  Bardzo dobry Dyrektor!!!!!!!Czy to się komuś podoba czy nie!!!!

  Odpowiedz
 • E
  Ewa

  piątek, 12 czerwca, 2020

  Konkretna kobieta. Brawo!

  Odpowiedz
 • J
  jarock

  piątek, 12 czerwca, 2020

  Lewacki portal… O Kostce z SLD zero komentarzy… (cenzura)

  Odpowiedz
 • E
  Elvis

  piątek, 12 czerwca, 2020

  Typowa pisiorka nienawiśc na pierwszym miejscu A teraz sprzedaje bajkę że to nie ona. Parę lat temu wpisy były podobne też nie ona? Radiowa trójka też na początku kłamała że nie oni usunęli…

  Odpowiedz
 • S
  Sebek

  niedziela, 14 czerwca, 2020

  Dżastina, jest scheda po Derewieckim do wzięcia. Nikt inny bardziej od ciebie nie nadaje się na dyr. centrum kultury 😀 😀
  Ten język, ten styl, ta kultura …:D

  Odpowiedz
 • SZ
  sprawa zamknięta

  czwartek, 14 października, 2021

  Było oświadczenie, jest wyrok i cała w nim prawda:

  https://sip.lex.pl/

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz