Dyrektor szkoły w Rojowie zostanie zwolniona? Burmistrz Ostrzeszowa podjął czynności

29
Ciąg dalszy sprawy Justyny Krawczyńskiej, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie, która za pośrednictwem mediów społecznościowych miała umieszczać obraźliwe wpisy, celujące w polityków opozycji do obozu rządzącego. Choć sama dyrektor nie przyznaje się do winy i twierdzi, że jej konto zostało zhakowane, burmistrz Ostrzeszowa podjął czynności w tej sprawie. Pismo trafi na biurko Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, który ma wydać opinię na temat zwolnienia Krawczyńskiej ze stanowiska.

O sprawie zrobiło się głośno 4 czerwca, kiedy na skrzynkę mailową naszej redakcji dotarła wiadomość od matki jednego z uczniów tamtejszej szkoły. W załączniku znajdowały się zdjęcia wpisów, których autorką miała być Justyna Krawczyńska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie w powiecie ostrzeszowskim. “Słyszałam kiedyś takie określenie jednej z figur w kartach “dupek” i to właśnie @szymon_holownia”“Zamknij tego fałszywego i rudego ryja, bo juz ani słuchać, ani czytać nie można”. “I ta mina przygłupa. No nie, teraz to już pan przesadziłeś, panie Kamyszu. Poszukaj pan lepiej Internetu dla bezdomnych” – to tylko niektóre z treści, jakie można było zaobserwować na jej profilu. (pisownia oryginalna)

CZYTAJ: Dyrektorka szkoły w Rojowie szkaluje polityków w internecie? Obraźliwe wpisy ujrzały światło dzienne

Autorka wpisów nie przyznaje się i twierdzi, że jej konto zostało zhakowane, a wpisy nie są napisane i umieszczone przez jej osobę. – W momencie gdy 26 maja zamieściłam na swoim prywatnym koncie informację ze zdjęciem, jakiego kandydata na prezydenta popieram, to przypuszczam, że wtedy doszło do przejęcia konta i zamieszczenia tych tweetów – mówiła nam 4 czerwca w rozmowie telefonicznej Justyna Krawczyńska, dyrektorka placówki.

O całej sprawie został poinformowany także Patryk Jędrowiak, burmistrz Ostrzeszowa, który jest bezpośrednim zwierzchnikiem dyrektor Krawczyńskiej. Dziś na jego profilu w mediach społecznościowych zostało opublikowane oświadczenie, w którym poinformował o podjętych czynnościach w tej sprawie.

Fot. facebook.com/p.jedrowiak/
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

29 KOMENTARZE

 1. 44
  76

  Brawo! Wszyscy wiemy jakie wpływy w partii rządzącej ma Pani dyrektor, więc Burmistrz musi mieć sporo odwagi. Tylko czekać jak pojawią się jakieś oskarżenia wobec niego.

 2. 68
  33

  A mnie osobiscie dziwi fakt, że Pan burmistrz zajmuje się sprawami twitera przecież twiter ma swoje narzedzia do ewentualnej reakcji gdyby ktoś naruszały zasady wypowiedzi obrażał kogoś, szkalował lub atakował w inny sposób administrator twitera przecież zablolowałby konto takiemu użytkownikowi takie są zasady portali społecznosciowych uważam, że to jest wielki błąd burmistrza

  • 4
   12

   @Myślący,
   ponieważ pan burmistrz jest jej przełożonym i zapewne otrzymał oficjalne zawiadomieni (po takich wpisach w sieci, też powinien reagować). Jest to osoba publiczna (pensja z naszych podatków).
   Twitter ma narzędzia i moderatorów, ale pewnie coś umknęło, biorąc pod uwagę mnogość wpisów na FB !

 3. 78
  60

  Już raz był kiedyś dyrektorek, co wyśmiewał i obrażał uczniów rok 2005 Gimnazjum w Korytach (gm. Raszków). Pewnego dnia rodzicie się zmówili, jak wparowali do szkoły to wyleciał z hukiem.

 4. 27
  62

  Przykre ,że osoba na taki m stanowisku daje przykład szerzenia nienawiści ,braku kultury szacunku do drugiego człowieka.Jako dyrektor szkoły ma obowiązek edukacji dzieci również swoją postawą osobista.Wstyd, poprostu wstyd mi ,że taka osoba zajmowała takie stanowisko.Zrobila wielką krzywdę społeczna pokazując młodzieży dym ludziom taki sposób dyskusji i oceny innych.Mam nadzieję ,że dzieci są mądrzejsze od tej osoby bo pedagogiem napewno ta osoba nie jest .

 5. 25
  50

  No tak, tylko wiele tych twittów pochodzi z lat wcześniejszych, a nie z okresu po 26 maja. A poza tym, akurat na twitterze najłatwiej i najszybciej można sprawdzić kto faktycznie był/jest autorem wpisów. Jeśli pani JK twierdzi, ze doszło do przestępstwa, to rozumiem, ze zgłosiła to już dawno na policję.

 6. 19
  62

  Skandaliczne zachowanie tzw.dyrektor zasługuje na potępienie i odwołanie z tego stanowiska,energię związana ze szkalowaniem winna poświęcić na kierowanie powierzoną jej placówką a z tym ma duże kłopoty, po prostu nie nadaje się na to stanowisko.Pan Burmistrz winien odwołać że skutkiem natychmiastowym

 7. 34
  7

  Kochani, widzę że konentujacy… Hm… Jeden konentujacy, hejtuje panią Justynę pod różnymi nikami. Rodzic, Rodzice… I dziwnie ta sama wypowiedz.Pan Burmistrz jest młodym, nie umiejącym z godnością o szacunkiem traktować swoich pracowników. Udostepnia swoje oświadczenie wszędzie aby tylko przyniosło mu to odpowiedni rozgłos. Dzięki temu wylewa dodatkowy hejt. Mamy wlodarza pod publiczkę. Komentujących pozdrawiam, na wszystkich stronach ci sami z takimi samymi argumentami. Burmistrza ekipa na czele z panią Adwokat.

 8. 34
  4

  Pani Ewo umieściliście oświadczenie Burmistrza, proszę opinii publicznej dodać w artykule oświadczenie pani Justyny. Opinia publiczna ma szczątkowe informacje.

 9. 32
  4

  Popieram Basię , dokładnie ta sama taktyka dla uzyskania rozgłosu . Wstyd jak można tak postępować . Tą aferę specjalnie chcą wykorzystać bo jest im potrzebna . Przykład najlepszy starego powiedzenia „ z igły widły” pani Justyna po gazetach nie lata a tutaj specjalni do tego wyszkoleni ludzie pełni nienawiści do pani Justyny już sami za siebie nie mogą i nie długo gotowi są jesCZe telewizje ulubionej opozycji zaprosić . To bym im wtedy pasowało . Jeszcze tych mediów nie uruchomili do kompletu . Wstyd mi za taka władze Wyznają zasadę oko za oko ząb za ząb . Burmistrzu pod publiczkę pan działa . Ludzie to widza . Kto ma trochę oleju w głowie kuma o co chodzi . Ale niech Pan poczeka karma wraca …..

 10. 42
  5

  Ja jestem rodzicem również , szkoła cudna , dobrze zarządzająca dyrektor , konkretna , odważna . Nie interesują mnie jej poglądy polityczne . A tak nawiasem mówiąc prawdę pisze . Proszę mi tej kobiety nie tykać dużej bo inne metody trzeba będzie zastosować . Wyzyliscie się to chyba starczy mieliście swoje 5 minut i do roboty . Zajmijcie się lepiej sprawami Które ma moje miasto ważniejszymi niż gnębienie i upodlanie kobiety . Pani Justyno niech się Pani nie lęka . Prawda i tak się obroni

 11. 19
  26

  Ludzie. Czy wam już totalnie na dekiel padło?? Naprawdę myślicie, że wasz burmistrz zwolniłby kogokolwiek tylko na podstawie medialnych doniesień i komentarzy na fejsbuniu?? Naprawdę myślicie, że to nie da się sprawdzić kto pisał na tt komentarze? Albo kto ich na pewno NIE pisał?? Myślicie, ze ryzykowałby utratą wymarzonego, wywalczonego stanowiska z powodu nadaktywności twitterowej wiejskiej nauczycielki ?? Czy jest tu ktoś z IQ większym niż numer swojego buta?

 12. 22
  1

  Nie obrażaj innych komentujących. Każdy ma prawo do swojego własnego zdania w tej sprawie. Niestety to świadczy o Twojej inteligencji.

 13. 12
  17

  Wszyscy pozdrawiamy panią B. ktora bardzo chce pomóc ale tymi atakami wraz ze znajomymi tylko szkodzi dyrektorce. Ostatecznie to i tak burmistrz będzie decydował, a Wy próbą odwrócenia uwagi i nagonką na niego tylko powodujecie że nawet jakby chciał to nie będzie miał wyjścia.

 14. 26
  10

  Już pan burmistrz nie musi wygłaszac gadki o bezstronnosci w sprawie , odpuść pan po co się pan męczysz . Gra panu nie wychodzi . Już nawet mieszkańcy okolicznych miejscowości Kepno , Ostrów , itd widza jako pan najarany na zwolnienie tej dyrektorki . Ludzie nie związani emocjonalnie ze sprawa dostrzegają mściwość władzy nad osoba dyrektorki . Smieja się z rozdmuchanej afery .Wstyd takie zachowanie to może uczeń w szkole mieć , nie panujący nad emocjami , już się nie kryjcie bo robicie z siebie pośmiewisko . Piłat tez wydał wyrok pytając ludzi co ma zrobić . Wy robicie to samo . To hańba .

 15. 29
  5

  Aha i jeszcze jedno niech się ten rodzic ujawni co rzekomo wysłał na skrzynkę mailowa informacje . Albo trzeba by sprawdzić czy wogole taka wiadomość o z jakiej skrzynki została wysłana . Podejrzane to jest . Ale dojdziemy do tego .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick