Dyrektorka szkoły w Rojowie szkaluje polityków w internecie? Obraźliwe wpisy ujrzały światło dzienne

116
Justyna Krawczyńska, dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie miała być autorką wpisów szkalujących czołowych polityków w Polsce w tym kontrkandydatów Andrzeja Dudy na urząd prezydenta. "Pospolita menda", "dupek" - to te z łagodniejszych określeń. Sama szefowa placówki nie przyznaje się do winy i twierdzi, że jej konto zostało przejęte przez hakerów. O całej sprawie został także poinformowany burmistrz Ostrzeszowa, który jest bezpośrednim zwierzchnikiem dyrektor szkoły.

Na naszą skrzynkę mailową otrzymaliśmy wiadomość od jednej z mam uczniów Szkoły Podstawowej w Rojowie w powiecie ostrzeszowskim. Zbulwersowana kobieta poinformowała o wpisach szefowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie i dołączyła do wiadomości zdjęcia. “(…)Dziecko pokazało mi co dyrektorka wypisuje w internecie. To jest knajacki język i zwykłe chamstwo niegodne tego stanowiska. Piszę do wszystkich z prośbą o interwencję, a dzięki dziecku załączam także zdjęcia wpisów” – brzmi mail.

Screeny, jakie otrzymaliśmy ukazują wpisy, które trafiały do sieci z konta Justyny Krawczyńskiej, dyrektor placówki. “Słyszałam kiedyś takie określenie jednej z figur w kartach “dupek” i to właśnie @szymon_holownia”. “Zamknij tego fałszywego i rudego ryja, bo juz ani słuchać, ani czytać nie można” “I ta mina przygłupa. No nie, teraz to już pan przesadziłeś, panie Kamyszu. Poszukaj pan lepiej Internetu dla bezdomnych” 

Zadzwoniliśmy do autorki wpisów, która zajęła stanowisko w tej sprawie. – W momencie, gdy 26 maja zamieściłam na swoim prywatnym koncie informację ze zdjęciem, jakiego kandydata na prezydenta popieram to przypuszczam, że wtedy doszło do przejęcia konta i zamieszczenia tych tweetów – mówiła nam w rozmowie telefonicznej Justyna Krawczyńska, dyrektorka placówki.

O całej sprawie został poinformowany Patryk Jędrowiak, burmistrz Ostrzeszowa. – Czekam na oficjalne pismo od pani dyrektor i wtedy będziemy podejmować decyzje. Aktywność w mediach społecznościowych świadczy nie tylko o człowieku, ale także o funkcji, którą on pełni. I tu nie chodzi tylko o nauczycieli, ale także o urzędników. W tej konkretnej sprawie chcę poczekać i poznać, jaka była prawdziwa wersja zdarzeń i czy faktycznie te wpisy były umieszczana przez kogoś innego – powiedział Patryk Jędrowiak.

Justyna Krawczyńska nie zamierza jednak wydawać żadnego, publicznego oświadczenia. – To jest konto prywatne, a nie szkoły, czy konkretnie dyrektora placówki. Konstytucja zapewnia mi, że mogę wyrażać swoje poglądy – dodała Krawczyńska.

Justyna Krawczyńska od wielu lat aktywnie udziela się w lokalnych strukturach Prawa i Sprawiedliwości. Nieoficjalnie mówi się, że miała ubiegać się o fotel burmistrza w poprzednich wyborach samorządowych. Zdecydowała się jednak na pełnienie funkcji dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie. Według nieoficjalnych informacji miała także jakiś czas temu otrzymać propozycję posady w jednym z ministerstw.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

116 KOMENTARZE

 1. 99
  57

  Pisze, że 26 maja wstawiła zdjęcie z Dudą i wtedy ktoś się włamał a przecież screeny pokazują że tylko jeden wpis jest późniejszy. Reszta wpisów jest sprzed 26 maja!!!

 2. 93
  76

  Pani Pieczyńska powinna Pani pełnić role oficjalnego przedstawiciela KODziarstwa itp i innych tego typu organizacji . Portal wlkp24.info = totalna opozycja + (TVN , GW)

  • Krawczynska naraziła się układowi jaki w Ostrzeszowie od dawna panuje i dlatego innym wolno jej nie Prywatnie ma do tego prawo tak stanowi konstytucją to burmistrz złamał prawo

  • 130
   104

   Ta Pani jest bardzo dobrym dyrektorem i w ramach wolności słowa, też ma prawo napisać co mysli ( jeśli wogole to są jej slowa). Radzę zająć się tymi co publikują obraźliwe wpisy o Panu Prezydencie siejac nienawiść i szczujac na wszystkich co są za PISem. Widać, że jedni mogą a drudzy nie … Przecież nawet kontrkandydaci przed kamerami pokazują to co pokazują. Mówią że przykład z góry idzie. Tym co nakładki profilowe poustawali ,, tylko nie na dudę” należy się bliżej przyjrzeć. To jest dopiero mowa nienawiści!

  • 12
   73

   dlaczego nazywasz ja panią? i dlaczego do wszystkich pisowców zwracacie sie per pan/pani

  • 16
   45

   Były burmistrz bo jakby nie dostała posady to byłaby kontrkandydatką w wyborach na fotel burmistrza

  • 25
   24

   Tylko policją dowodzi PiS i koło się tu zamyka Wynik dochodzenia jest oczywisty Pani dyrektor niewinna

 3. 81
  97

  Panie Burmistrzu Ostrzeszowa czas przystąpić do działania. Nie chce by taki ktoś był przykładem dla mojego dziecka.

  • 97
   44

   Zmienić szkołę jak nie pasuje. Są jeszcze dwie w Ostrzeszowie. Dyrektora, burmistrza i kogo jeszcze Pani ustawi. Dzieckiem się zająć żeby w domu dobry przykład był.

  • 75
   31

   Twoje dziecko. W szkole podstawowej przeglada twitter? to piekny przykład dajesz jako rodzic. Jeszcze dorzuć mu tvn i gw. . A tym zdrajca narodu zbyt delkatnie napisala. Wstyd. Za tych polityków co sprzedawaja Polske. A prawdziwi patrioci jak Pani dyrektor sa niszczeni. Lewactwo karmiace sie tvnami, gazeta wyborczą itp. Sieczke ma.w glowach i nic nie rozumie kto jest szkodnikiem Polski.

 4. 36
  77

  A co tu się dziwić ze sejm i rząd do bani 🤣🤣🤣🤣. Taki rząd jacy jego wyborcy 😂😂😂😂.
  Aferzysci Pisolandu grabia budżet ba oczach narodu, 🤣🤣🤣🤣

  • 30
   3

   Ciekawe kto pociągnie ciebie do odpowiedzialności za twoje słowa. Tak wypowiadając się nie powinieneś w ogóle zabierać głosu. Spójrz sobie za kołnierz.

 5. 96
  72

  To dobra dyrektorka, a za chowanie hakerów, nie mieści się w głowach normalnych ludzi. A jak zachowuje się opozycja Prezydenta? Nie przebierają w słowach. Niejednokrotnie to zwykłe chamstwo. Nie wolno krzywdzić porządnych ludzi. 👍👍🤔

  • 15
   55

   A kto jest porządnym człowiekiem ? Bo chyba nie chodzi o chodzący wkład jarosławego długopisu czyli adrian.

 6. 99
  58

  Jaki haker? Co Wy pieprzycie?! Przecież sama się przyznała. Nie umiecie czytać ze zrozumieniem??
  “Justyna Krawczyńska nie zamierza jednak wydawać żadnego, publicznego oświadczenia. – To jest konto prywatne, a nie szkoły, czy konkretnie dyrektora placówki. Konstytucja zapewnia mi, że mogę wyrażać swoje poglądy – dodała Krawczyńska”

  • 3
   3

   Za te słowa tym bardziej Pani Dyrektor powinna być zwolniona, w szkołach są robione szkolenia i warsztaty aby dzieci uczyć szacunki i tłumaczyć jak niewłaściwy i niebezpieczny jest hejt, a tymczasem dyrektor szkoły daje taki przykład i to nie ma znaczenie na jaką partie źle pisał, tylko fakt, że w ogóle pisał. Jeśli Pani Dyrektor chce prowadzić prywatne konto na którym ma różnych znajomych to sama z siebie powinna wiedzieć, że są pewne tematy tabu o których nie powinno się pisać między innymi takie jak polityka czy religia. Natomiast jeśli tego nie wie to szkoła powinna ją wysłać na szkolenie z social media, bo robi wstyd szkole i miastu.

  • 18
   4

   Policja w Ostrzeszowie nic konkretnego nie potrafi znaleźć. Tylko rowerzystę po piwku i wtedy wielkie halo i medale.

 7. 93
  61

  Każdy ma prawa wypowiadać się w każdym temacie. Jednak kultura wypowiedzi również obowiązuje wszystkich. Tutaj ewidentnie tej kultury brakuje. Ta Pani powinna zostać natychmiast odwołana zpełnionej funkcji. Powinna być pozbawiona prawa pracy z dziećmi a nawet posady opłacanej z budżetu państwa. Chamstwu mówimy stanowcze NIE!!!

  • 81
   4

   Zgadzam się: kultura wypowiedzi obowiązuje każdego. Proszę więc zobaczyć również te “kulturalne wypowiedzi ” mieszkańców naszego miasta na Fb. Tam też wypowiadają się ludzie, od których można by, a wręcz powinno się wymagać szczególnej kultury z racji stanowiska, czy pełnionej funkcji społecznej, nie wspominając o wieku i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Jesteśmy małym społeczeństwem, które jak widać karmi się aferami, zajmując się najchętniej życiem cudzym zamiast własnym. Dlaczego tak bardzo brakuje nam empatii, zwykłej ludzkiej życzliwości i samokrytyki? Najgłośniej zawsze na drugich krzyczą Ci co w swoim życiu najwięcej mają do posprzątania brudów. Niech każdy uprzątnie własne “podwórko” i przepracuje własny charakter, a wszyscy na tym skorzystamy jako społeczeństwo.

  • 86
   40

   W Siedlikowie wszyscy rodzice byli zadowoleni z Pani dyrektor .Mało tego większość uważa ,że nie było i nie będzie lepszego.
   Pozdrawiam.

  • 49
   75

   W Siedlikowie byli zadowoleni, że odeszła z tej szkoły – osoba nawiedzona politycznie – cimnogród .j

  • 77
   10

   Nie jest arogancka.Ludzie cię nie nauczyli ,że jak nie znasz człowieka to nie należy oceniać po ich błędach !?

  • 72
   7

   Może nauczyciele musieli uczciwie pracować a nie jak w innej szkole ustawiać dyrektora..
   .

  • 13

   Widać język masz taki sam jak POKO A ten wpis tylko mnie umocnił w moich przekonaniach ze ta pani (po panu jak napisał BABO )tego niepiala

 8. 127
  53

  Caly czas jeszcze w Polsce panuje demokracja i sprzataczka , sprzedawca czy dyrwktor ma chyba prawo do swoich przekonań. Jeśli jeden rodzic ucznia szkoly , czy drugi moze sie wypowiadac to chyba dyrektor tez. Teraz koniec i przejdzmy do meritum , kto może mysleć ,ze wyksztalcony czlowiek na takim stanowisku , polonistka mysli ze to slowa p.dyrektor to ja uwazam że jest ślepy za opozycjom albo baran . Ludzie najgorsze chyba jest jak sie oskarza kogos za co ten nie zrobil . I tym wszytkim którzy tak robia życze aby te dobro do nich wróciło. Nie znam osobiscie p.Krawczynskiej ale nie wierze ze to zrobiła. Moze w tej wiosce Ostrzeszów komus bardzo zalezy aby p.Krawczynska odeszla, moze nawet w Urzedzie Miasta. Mam nadzieje ze sprawa sie wyjasni , tylko kto interesuje sie sprostowaniami. A sensacja poszła w miacho. P.dyrektor niech sie pani trzyma ludzie pluli, pluja i beda pluc- od taki naród Zawsze cos nie pasuje

  • 16
   50

   @Mieszkaniec,
   mam tylko cichą nadzieję, że nie uczęszczałeś do żadnej ze szkół podstawowych w Ostrzeszowie (niestety, ma prawa miejskie od kilkuset lat). Żaden ostrzeszowski polonista nie darowałby sobie takiego ucznia.

  • 70
   44

   Wcale bym się nie zdziwiła jakby się okazało, że to wytwór któregoś z uczniów. Teraz dzieciaki są zdolne i mają szerokie pole do popisu. Graficznie wszystko można przerobić. Niektórzy rodzice łykają co tylko im ich pociechy naopowiadają, bo przeważnie sami na komputerach niewiele potrafią zrobić. Nawet nauczyciele, jak widać przy obecnym nauczaniu, niedomagają ze znajomością informatyki. Screeny to żaden dowód. Czy ktoś jeszcze widział te wpisy?

  • 34
   47

   Mieszkańcu, przeczytaj te wpisy jeszcze raz i przeanalizuj. Ty nie wierzysz, że ona to napisała, a ja nie wierzę, że jakiś tam haker tak dokładnie zna język polski i tak dokładnie wie, gdzie postawić znak interpunkcyjny. Wpisy pod względem poprawnej pisowni godne Polonisty. Przypadek?

  • 50
   55

   Po pierwsze, dziwi mnie fakt, że Pani dyrektor w swojej obronie powołuje się na ustawę zasadniczą, bowiem formacja z której sympatyzuje bezustannie ją łamie.

   Po drugie, rdzeniem tego wydarzenia nie jest rzekome prawo wolności słowa którym się zasłania, lecz uzurpacja do znieważania oraz skrajna arogancja.

   Po trzecie, skoro jako dyrektor placówki oświatowej używa takich sformułowań w przestrzeni publicznej to dlaczego uczniowie tej szkoły nie mogliby wyrażać się w podobnym tonie używając podobnych słów bez ponoszenia jakiejkolwiek odpowiedzialności.

   Po czwarte, być może jesteśmy świadkami objawienia ukazującego prawdziwe oblicze owej Pani jak dalekiego od iluzji którą wytwarza. Polonistka powinna stać na straży kultury i obyczajności słowa skoro zawodowo zajmuje się również estetyczną krytyką języka innych.

   Nie zależnie od powyższego proponuje a nawet zalecam Pani, by Orwella – którego uczniowie szkoły podstawowej jeszcze nie znają, a przeczytawszy profilowe komentarze już zapewne nie lubią – kontrowała np. myślami Molnara, Herberta albo Miłosza. Gwarantuje, ze zachęci to wiele dzieci do nauki jakże pięknego przedmiotu przez Panią wykładanego.

 9. 66
  65

  Aż trudno uwierzyć. Przykro się to czyta. Pani dyrektor najpierw zaprzecza, że to jej wpis, żeby za chwilę zasłaniać się kontem prywatnym i konstytucją. Wstyd. Ale włos jej z głowy nie spanie. PISiurki nie pozwolą na to. A burmistrz Ostrzeszowa też schowa głowę w piasek, bo to taki typ człowieka.

 10. 87
  37

  Kochani, poczekajcie nie osądzajcie, niszczycie swoimi komentarzami człowieka, którego nie znacie. Pani Dyrektor jest wspaniała, konkretną i wrażliwa kobieta. Nie od dzisiaj wiadomo, że ma wielu wrogów którym zależy na przejęciu dyrektirstwa… Może ktoś z najbliższego grona wtargnął na prywatne konto??

 11. 32
  31

  Oczywiście, wolność poglądów to rzecz ważna (dobrze, że mamy media narodowe, który owej wolności wytrwale strzegą :-). Niemniej pani dyrektor jest osobą publiczną, pedagogiem, która swoją postawą powinna stanowić wzorzec dla wychowanków i przekazywać takie wartości jak poszanowanie drugiego człowieka, tolerancja, walka z hejtem. Poglądy polityczne takie czy inne może mieć każdy – ale ten język, forma, styl… Gdy chodzi o wolność słowa – konstytucja rzecz święta. Gdy chodzi o niezawisłość sądownictwa – konstytucja staje się już zawalidrogą…

 12. 83
  19

  Fakty… Nikt z nas ich nie zna. Nie osadzaj…poczekaj, jak masz odwagę to sam zapytaj. Jest fantastyczna kobieta, odważna, konkretną. Szkoła w Rojowie ma fachowca z wysokiej półki. Jezyk nie należy do Niej. Polonistka nie mówi tak nawet potocznie. Szkoda, że hejt już się wylał… Proszę zamilczcie do czasu wyjaśnienia w 100 %.

 13. 39
  69

  Oczywiście, że konstytucja gwatantuje pełne prawo do wyrażania własnych opinii, ale Dyrektor wręcz MUSI to robić w sposób kulturalny i z zachowaniem szacunku względem drugiej osoby. Co to za przykład dla dzieci? Absolutnie nie posłałabym dziecka do szkoły którą zarządza taki dyrektor.

 14. 46
  77

  Pani dyrektor zgodnie z prawem powinna być zawieszona w wykonywaniu swoich obowiązków do czasu wyjaśnienia sprawy, chyba że Policja nie zajmie się sprawą lub zamiecie ją pod dywan, bo dla PISu taki działacz to skarb.

 15. 85
  36

  W Siedlikowie wszyscy rodzice byli zadowoleni z Pani dyrektor .Mało tego większość uważa ,że nie było i nie będzie lepszego.
  Pozdrawiam.

  • 86
   29

   Potwierdzam w 100%. Dyrektor na miarę XXI wieku. Wiedza i kompetencja na najwyższym poziomie. Rojów ma wielkie szczęście.

  • 3
   6

   Hmmm! Widać nauki Pani dyrektor nic w tej wiosce nie dały. Raz “zadowoleni z Pani” a raz “nie będzie lepszego”. Hyba, że popieramy DŻENDERY i BISEKSUALE

 16. 48
  67

  Szanowni obrońcy szanownej Pani Dyrektor. Wydaje się, że nie do końca zasadnie interpretujecie rodzaj problemu jaki się pojawił. Wszak Pani Dyrektor zasługuje na pochwały jako menadżer i koordynator odpowiedzialny za funkcjonowanie SP, natomiast jako pedagog a zarazem funkcjonariusz publiczny – którym jest 24h na dobę – skalą języka nienawiści którym posługuje się w przestrzeni publicznej godzi w stanowisko jakie piastuje. Bez względu na sympatię jaką darze Panią Dyrektor stanowczo twierdzę, że język ten nie jest godzien urzędu jaki owa Pani sprawuje.

 17. 51
  78

  Pamietam tę panią jeszcze jako dyrektorkę Gimnazjum w Siedlikowie, a głównie pamietam jad, jaki się z niej sączył. My uczniowie baliśmy się jej. Bardzo dużo chamskich i okrutnych zagrywek pamietam, jak choćby grzebanie uczniom w telefonach i grożenie policją, jeśli powiemy o tym rodzicom. W ogóle nie dziwi mnie, że w internecie również posługuje się językiem nienawiści. Najwidoczniej karma wraca, pani Justyno.

  • 29
   74

   To prawda, że można napisać kłamstwo. Mysle jednak, że inni uczniowie p. Krawczynskiej podzielają moje zdanie 😉 i na pewno nie jeden również pamięta to i inne „dziwne” wydarzenia.

  • 2
   74

   dlaczego nazywasz ja panią? i dlaczego do wszystkich pisowców zwracacie sie per pan/pani

 18. 14
  48

  Ponawiam pytanie: Czy ktoś jeszcze dotarł do tych wpisów??? Jeśli posiada to tylko pojedyncza osoba to właśnie ona może być twórcą lub współtwórcą Screenu a na to są już paragrafy.

 19. 64
  45

  Linia obrony, którą przyjęła dyrektorka jest bardzo łatwa do zweryfikowania, choć już u podstaw budzi pewne wątpliwości.
  Domniemane włamanie dopiero po 26 maja, gdzie większość wpisów opublikowanych w tym artykule jest z wcześniejszą datą. Zmiana ustawień konta na prywatne oraz powoływanie się na konstytucję, która zapewnia prawo do wolności słowa powinno zapalić u osób broniących dyrektorkę czerwoną lampkę.
  Twitter zapisuje informacje o historii logowań. Wystarczy wejść w ustawienia i odnaleźć tę opcję. W efekcie uzyskamy informację na temat wszystkich logowań, dat, adresów ip i prawdopodobnych lokalizacji. Jeśli rzeczywiście te wpisy to próba wrobienia lub głupi żart to udowodnienie tego jest dziecinnie proste, nie potrzeba policji.

  Odwołując się do całości, prawo do wolności słowa, które jest tutaj tak często przywoływane pozwala na otwarte formułowanie swoich poglądów i wyrażanie zdania. Jedynym ograniczeniem, poza dobrym smakiem i kulturą jest oczywiście szacunek do innych osób, który w wielu przypadkach jest regulowany prawnie. Jeśli osoba pełniąca funkcję w oświacie, która odpowiada za wychowywanie młodzieży oraz jest ważnym elementem w ich rozwoju, posuwa się do wyzwisk i pisze obraźliwe komentarze to powinna ponieść konsekwencje.
  Pisanie, że popiera się PiS jest dopuszczalne, niezależnie od stanowiska. Nazywanie kogoś idiotą, debilem, mendą czy dupkiem nie jest wolnością słowa, jest przejawem braku kultury i poszanowania drugiego człowieka.

 20. 30
  60

  Dziwne, ża pani Dyrektor najpierw zasłania się atakiem hakerskim, a potem konstytucją. Z tego wynika jakby przyznała się do wpisów. Każdy ma prawo do życia prywatnego, jednak osoby, które sprawują funkcję reprezentacyjną powinny dbać o nienaganną reputację także na kontach prywatnych. Burmistrz powinien podjąć odpowiednie środki. Niestety jako mieszkanka tego miasta wiem, że raczej będzie próbował sprawę uciszyć.

 21. 21
  21

  Burmistrz Ostrzeszowa to człowiek, który sprawia wrażenie elokwentnego, dlatego mieszkańcy go wybrali. Konstruowanie ładnych wypowiedzi to jednak nie jest wszystko. Jeśli chodzi o działania Burmistrz wypada bardzo marnie, dlatego Pani Dyrektor nie poniesie żadnych konsekwencji.

 22. 2
  9

  Matka bardzo ładna składnia twojej wypowiedzi. Jestem pod wielkim wrażeniem. Robert Frąszczak faktycznie popełnił błąd w pisowni, ale niestety twoja stylistyka jest też naganna.

 23. 83
  25

  Tak czytam te wszystkie Wasze komentarze i mam wątpliwości co do tego czy co niektórzy chociaż przez chwilę pomyśleli zanim je napisali…
  Pozwolę sobie na kilka spostrzeżeń i własnych przemyśleń…
  Otorz ciekawi mnie, które dziecko w podstawówce tak bacznie przygląda się sprawom politycznym w Naszym Państwie, bardziej wygląda mi to na ingerencję osoby starszej, no ale żeby wywołać większe zamieszanie lepiej jest powiedzieć, że to niewinne dziecko natrafiło na brzydkie słowa wygłaszane prze Panią Dyrektor.
  Kolejna sprawa, oczywiście nie dam sobie ręki obciąć, ale Panią Justynę zawsze cechowała wysoko kultura osobista oraz obiektywizm w każdej sytuacji i szczerze jakoś nie pasują mi te treści do nie, ale oczywiście jest to tylko moje zdanie.

  Dokładnie pamiętam jaki był lament w Ostrzeszowie jak ta ja wybrano na stanowisko Dyrektora placówki w Rojowie, już wtedy nie pasowało to Ostrzeszowskim radnym i “elitom pedagogicznym”, może poprostu trzeba przywrócić dawny ład i porządek? Tylko czy w taki sposób?

  Nie będę tu ingerował w to kto sympatyzuje w jakiej partii, ponieważ powinniśmy patrzeć na człowieka przez pryzmat tego jaki jest, a nie kogo zakreślił na karcie wyborczej… Wiem tylko, że braku zaangażowania w pracę Pani Justynie nie brakowało.
  Otóż okazała się osoba, która nie bała się powiedzieć rodzicom (nawet tym lepiej postawionym ), że ich dziecko nie jest takie ach i och jak uważają. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że urażona duma, któreś mamusi wywołała ten cały zamęt no ale…

  A teraz odniosę się do braku odniesienia się Pani Justyny do całej tej sprawy… Po przeczytanie wszystkich tych komentarzy stwierdzam, że faktycznie nie miałoby to sensu… Po co? Przecież ludzie i tak wiedzą lepiej, a hołota i tak nie zrozumie tylko będzie klepać swoje bez żadnej argumentacji… I tego akurat jestem pewien, ponieważ dziś dyskutując w pewnym gronie na ten temat, jedynym i okazało się, że najważniejszym argumentem bylo: “a ty wiesz od, którego roku ona jest działaczka PiS”?
  … Ręce opataja…

  Także ja będę czekał na rozwój wydarzeń, i zachęcam do własnych przemyśleń, a nie nakręcania spirali nienawiści…

  Swoją drogą Pani Justynie, życzę dużo zdrówka i powodzenia…
  Pieski szczekają, karawana jedzie dalej.

  PS. Nie jestem za pisem. A dla mniej zorientowanych pragnę wytłumaczyć, że nie jest to partia prawicowa, jak to się twierdzić większość komentujących… Nie mylić populizmu i socjalizmu z prawicom.

 24. 19
  49

  Takie bedą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie… pani dyrektor a gdyby tak o pani jakis uczen na swoim prywatnym profilu napisał ,,kanalia,, to tez by pani mówiła o wolnosci słowa?

  • 77
   10

   Wydaje mi się, że akurat pani dyrektor jako jedyna potrafiła chwycić ” tę młodzież” za pysk i wytknąć im złe wychowanie, im i ich rodzicom. Co jak widać nie jest dobrze przyjmowane, ponieważ żyjemy w czasach, w których na dziecko nie można powiedzieć złego słowa, a rodzicom nie można zwrócić uwagi, że byc może jest jakiś problem…
   W tamtym roku narzekaliście na nauczycieli, wyzywaliscie od nierobów bo strajkują idt. W tym roku z wiadomych przyczyn jak trzeba było z własnym dzieckiem przysiąść do nauki to okazuje się, że jednak praca z uczniem (w przypadku rodziców z 1 w porywach do 3) nie jest taka łatwa i jednak czasami nauczyciele się przydają… Ale przeprosin nie było, a szkoda bo Ci sami ludzie kształtują te wasze gowniaki, które mają problem powiedzieć “dzień dobry” mijanym starszym. Sami zatraciliście się w innych sprawach, a dzieci chowają się same…
   Dokłdanie takie same pomyje były wylewane rok temu i obstawiam, że większość tych samych ludzi wylewa pomyje teraz na Panią Dyrektor…
   Niestety ale już mamy takie społeczeństwo, że jak jest ktoś słabszy to lubimy jeszcze dołożyć od siebie bo może w ten sposób podnosicie swoją samoocenę? Nie wiem…

  • 6
   69

   Zirytowany, nie mam dzieci w tej szkole, juzdawno zakonczyły edukacje. Ale mam nadzieje ze nie jestes nauczycielem bo pisząc o uczniach … te wasze gowniaki… powinienes zastanowic sie nad zmianą zawodu. I tak uważam ze w zeszłym roku przegieliscie strajkiem , a w tym roku odbijacie sobie e-nauczaniem. Nie wylewam nic na nikogo, tylko grzecznie pisze jak jest. od początku było wiadomo że pani jest mocno pisiowata, ale że takie chamskie zacgrywki? I kto tu wylewa pomyje , chyba tylko pani Justyna w internecie. Wstyd mi mieszkac w Rojowie

  • 2
   61

   @Zirytowany
   Dla wyjaśnienia pewnej kwestii: to jest szkoła podstawowa, to są dzieci (nie młodzież jeszcze), na etapie wychowywania i kształtowania osobowości. Z domu, z TV, od kolegów, można w tym wieku łapać złe nawyki, każdy z nas to wie, też był uczniem. Szkoła, jej pracownicy, dyrekcja, to osoby wykształcone, przygotowane do pracy dydaktycznej z dziećmi i młodzieżą. To grono pedagogiczne, które ma wiedzę i obowiązek te złe zachowania eliminować, wskazywać właściwe wartości. Niestety przez wiele ostatnich lat zawód nauczyciela został zgnojony przez praktycznie każdą władzę III RP i sprowadzony do parteru. Dzisiaj Nauczyciel w szkole jest NIKIM ! Winę za ten stan ponoszą też rodzice, niektórzy nauczyciele, dyrektorzy szkół, którzy zamiast zajmować się EDUKACJĄ dzieci, politykują…
   Jeśli to się potwierdzi i okaże prawdą, (taki nieedukacyjny i niecenzuralny język pani dyrektor), to mimo prywatnego konta i prywatnych wypowiedzi, pisanych na stronach sieci, zostaną wobec niej wyciągnięte stosowne konsekwencje.

   PS: piszemy pani dyrektor, ale w oficjalnym piśmie, gdy zwracamy się do kogoś bezpośrednio, piszemy Pani Dyrektor !

  • 60
   2

   @taka tam mieszkanka… Nie nie jestem. Nauczycielem i dalekoo mi do tego… Ale ja byłem nauczany przez nauczycieli, którzy byli traktowani zarówno przez uczniów jak i przez ich rodziców z respektem i szacunkiem. Na chwilę obecno, tam jak zresztą zauważa to @Januszek z zawodu nauczyciela nowobogaccy chcą zrobić służących, którzy broń Boże nie mogą wyrazić własnego zdania na temat ich dzieci… Tak napisałem celowo gowniaki bp niestety ale większość z nich dzieci nie ma s, acunku do starszych i spojonych wartości… A z czym nauczyciele przegieli? Że strajkiem? Pani jest chyba śmieszna… Gdyby trochę się Pani zainteresowała tematem to wiedziałaby, że jedyna formą formalnego strajku w tej grupie zawodowej jest niezadowolenie z pensji, natomiast w tym strajku chodziło o coś zupełnie innego, mianowicie o przywrócenie godności zawodu nauczyciela… Ale oczywiście ludzie i tak wiedzą lepiej, media dożyły swoje i każdy mógł wylewać swoje pomyje. Myśli Pani, że nauczanie zdalne było nauczycielom na rękę? To też ciekawe… Właściwie to mieli jakiś wpływ na to, to była ich decyzja?? Proszę porozmawiać przynajmniej, z 10 nauczycielami, a potem wyraża publicznie swoje opinie…

   Tematem już zainteresowała się gazeta wyborcza. Naprawdę myślicie, że tj. Przypadek i temat na skalę ogólnopolska? Mi to raczej śmierdzi porządna ustawka…
   W minionym tygodniu “bezpartyjni” radni ostrzeszowscy zbierali podpisy na Trzaskowskiego, dlaczego nikt nie zainteresował się tematem? Jak to przecież głosowaliśmy na burmistrza i większość radnych bezpartyjnych i nagle okazuje się, że jednak mają sprecyzowane poglądy?
   Tutaj większość ludzi uczepiła się partii, z którą sympatyzuje dyrektorka i co z tego? Czy ona mówi dzieciom jakie mają mieć poglądy? Czy pyta rodziców na kogo będą głosować? Otóż nie! Wykonuje swoją pracę, Wprowadza dyscyplinę, a rozwydrzonym rodzicom, którym przyda się utarcie nosa i sprowadzenie na ziemię to się nie podoba…
   Co do kwestii wypowiedzenie się w internecie… Hmm ja naprawdę czekam na czasy gdzie będę mógł, jako zwykły obywatel rozliczyć samorządy, polityków i wszystkich rządzących z niespełnionych obietnic i wypowiedzianych bądź wypisanych słów, ale chyba jedyna opcja jest zamieszkać w Szwajcarii….

   A teraz o samych rodzicach, którzy uważają, że zawsze wszystko wiedzą lepiej… Rozmawiacie w domach przy dziecku na temat nauczycieli w sposób negatywny, potem te dzieci przychodzą do szkoły z opinia, że nauczają ich nieroby itp. Jak potem ma być dobrze?

   @taka tam mieszkanka, mi też jest wstyd, ale za tych wszystkich “idealnych” ludzi na powyższym forum, których nie jesteśmy wstanie wytknąć wszystkich przewinień, wypomnieć wszystkich wypisanych bądź wypowiedzianych słów w internecie…
   Jestem ciekaw ilu z Was potrafiłoby stanąć przed panią dyrektor w cztery oczy i rozpocząć konstruktywna dyskusje na ten temat….

  • 37

   @Zirytowany,
   W krótkich żołnierskich słowach napisałem praktycznie to samo, bo po części się zgadzam z Twoim pisaniem 🙂
   Nie wiem tylko po co ten elaborat i jeszcze z błędami. Jedno trzeba przyznać, władzy (nieważne tej czy tamtej,
   trwa to wiele lat), udało się podzielić Polaków, udało się uwstecznić kształcenie i myślenie. Dawno temu byli tacy
   nauczyciele, którzy umieli podzielić się, przekazać wiedzę i mieć szacunek uczniów. Dzisiaj jest ich jak na lekarstwo.
   Były takie czasy, kiedy rodzic wierzył nauczycielowi, dzisiaj rodzić mówi: „moje dziecko to anioł, czego ten belfer chce”.
   Efekt jest taki, że komentując, jesteś traktowany jak hejter, a ci, którzy hejtują to wzorowi obywatele ;(

  • 36

   @Januszek
   Przepraszam za błędy ale wynikają one głównie z tego,że piszę na telefonie, z obsługą którego rożnie mi wychodzi… Czasami sam podpowiada wyrazy itd. ale nie o tłumaczenie się tutaj chodzi…
   Właśnie bardzo łatwo jest wylewać i oczerniać inne osoby, a czy chociaż przez chwile postawiliście się w jej sytuacji?
   Ludzie, czego oczekujecie? Że wyjdzie i będzie nadstawiać po raz kolejny policzek? Ukorzy się przed wami bo tak wypada? Może i popełniła błąd, nie wykluczam tego, ale czy naprawdę aż tyle szumu jest potrzebne?

   Co do moich elaboratów… no niestety już tak mam, cały czas mi przychodzą nowe wątki i jestem świadom, że z czasem traci to sens – lepiej mi chyba wychodzi dyskusja werbalna

  • 1
   31

   @Zirytowany
   Jestem już człowiekiem „starszej daty” i telefon przede wszystkim do dzwonienia i SMS, ale z innych bajerów też korzystam. Do pisania jednak wolę klawiaturę komputera i duży ekran. Błędy też popełniam, ale mam w rodzinie kilkoro polonistów, którzy lubili i zwracali mi uwagę na właściwy dobór słów, i poprawną pisownię, w SMS-ach też krótko i treściwie 🙂

   Wracając do tematu, obraźliwe teksty „hakera” na wysokim polonistycznym poziomie ! Demokracja demokracją, ale osobiście wyznaję zasadę: nie czyń drugiemu co tobie niemiłe. Twitter, zarejestrowany na tę panią, i komentarze z niego płynące na poziomie języka przekupy z targowiska, można mieć swoje zdanie i być krytycznym, ale takie obrażanie może skończyć się w sądzie.
   Ostrowski portal należy pochwalić za pojawienie się interesującego artykułu, ilość osób komentujących ponad setka ! Osób łapka w górę, łapka w dół kilka tys. świadczy o dużym zainteresowaniu sprawami naszego miasta.

 25. 26
  21

  jak widze to Ostrzeszow osiagnal juz poziom ZADUPIA intelektualnego azji.I to z przedstwicielami tzw elyt. Jakie zadupie takie elyty.

  • 51
   4

   Elytą Ostrzeszowa ski to właśnie obecną dyrekcja szkoły w Rojowie jest nie w nos bo potrafi powiedzieć im parę słów prawdy i potraktować jak całą resztę ostrzeszowskiej społeczności..

 26. 55
  3

  Elytą Ostrzeszowa ski to właśnie obecną dyrekcja szkoły w Rojowie jest nie w nos bo potrafi powiedzieć im parę słów prawdy i potraktować jak całą resztę ostrzeszowskiej społeczności..

 27. 29
  76

  Daleko mi od wypowiadania się w komentarzach i hejtowania, ale tutaj nie mogę przejść obojętnie przeczytałam wszystkie komentarze odnoście tej „dramy”. Jestem załamana postawa hejtujących – słownictwo na poziomie widocznych powyższej zdjęć i screenów, ale również jestem załamana postawa broniących, którzy po prostu nie potrafią uwierzyć w to, że jak to Pani Dyrektor, pedagog nauczyciel posługuje się takim słownictwem, pozory mylą i to czasami bardziej, niż Nam się wydaję. Co do sposobu wypowiada się, które zostały przedstawione w artykule pomijając, że jest to Dyrektor, pedagog, nauczyciel, ale używać takiego słownictwa nie wypada jako kobieta! Jakiś czas temu w luźnej rozmowie z koleżankami, które mają tam swoje dzieci w szkole szukaliśmy jakiś informacji odnoście SP Rojów, koleżanka po wpisaniu frazy „SP Rojów” kontynuacja zdania wyszukiwarce było Justyna Krawczyńska, koleżanka klikając w to bodajże piąty link od góry wyskoczył Nam Twitter Pani Dyrektor, ze zdjęciem imieniem nazwiskiem. Przeglądając byliśmy zbulwersowani, doszliśmy nawet do roku 2017? Były tam obraźliwe wypowiedzi na temat posłanki Joanny Muchy z tego co pamiętam o włosach p. Muchy, że botoks spływa z twarzy, dużo Tweetów było właśnie na temat botoksów czyżby hipokryzja? Nie wspomnę, że o Panu Donaldzie nie było tam suchej nitki jak i o nowych kandydatach na Prezydenta RP. Sama mam tam konto i po prostu wiem, że jak byłby to naprawdę „haker” to widać wypisując kolejnego tweeta co jest umieszczane i od razu widząc to Pani Dyrektor powinna zawiadomić odpowiednie służby i poinformować ludzi, że ktoś podszywa się pod jej osobę i wypisuje obraźliwe teksty na temat polityków, a nie od X roku mając konto nie widząc tego i po prostu po obraźliwym wpisie wstawić zdjęcie kwiatków czy też kotów i za chwile tweet, który obraża, któregoś z polityków. Zastanawialiśmy się, że jeszcze nikt z góry tego nie widział jak pani Dyrektor wypowiada się w internecie – ktoś powyżej napisał, że Pani Justyna się nie wypowiada, bo po co? No właśnie.. po co? Wypowiedziała się dwa razy i zakręciła się w zeznaniach raz wymyślona historia z hakerem co było oczywiste że takie będzie „alibi”, dwa zasłanianie się wolnością słowa i prywatnym kontem i że nie będzie wydawać publicznego oświadczenia. Obstawiam, że tutaj już działają informatycy jak szybko zlikwidować pogrążające wpisy i prawnicy jak wybarwić p. Krawczyńska. Zastanawia mnie tylko jeszcze jedno.. na Ostrzeszów mamy trochę tych szkół i Dyrektorów i wiadomo wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą, znajda się osoby, które będą rzucać kłody nawet jak ktoś będzie robił tzw. „cuda wianki” ale jeszcze nigdy nie słyszałam tylu złych opinii na temat dyrektorów dwójki, jedynki byłej trójki….. na tylu wrogów jakich ma pani Krawczyńska trzeba sobie również zapracować. Różne opinie o Pani Dyrektor można się dowiedzieć i większość to po prostu, że „pluła jadem” czasami nawet do osób z jej własnego otoczenia. Jak miało się odwagę obrażać polityków, a przede wszystkim ludzi pisać publicznie i jako osoba publiczna, to trzeba mieć swój honor i odwagę przyznać się i ponieść konsekwencje swoich czynów, a nie po prostu kłamać..W internecie nic nie ginie i to wszystko można bardzo łatwo zweryfikować. Mam tylko nadzieję, że Nasz Burmistrz do którego wszyscy mają przeogromny szacunek czyta te wszystkie wypowiedzi i również zapali mu się czerwona lampka, że coś jest chyba nie tak i będzie dążył do prawdy i sprawdzi konto p. Krawczyńskiej od A do Z, lokalizacje, IP to wszystko można sprawdzić nawet to jak już ktoś będzie „grzebał” na tym koncie czy też pogrążające Tweety, które być może przez sama P. Dyrektor zostaną usunięte.

  • 21
   53

   Coś jest na rzeczy, konto zostało już usunięte żeby pozbyć się niekorzystnych wpisów. Czyżby zmiana strategii obrony? Po co usuwać konto skradzione przez hakera? Żeby go bronić?

  • 2
   58

   Nawet pisząc komentarz do sytuacji, zostajesz posądzony o HEJT, śmiech na sali!
   Jak nazwać twórczość tej osoby (pani dyrektor, hakera), w takim razie?

 28. 7
  60

  No długo nie trzeba było czekać, aż tzw. “elity” zostaną wywołane do tablicy. Prędzej czy później zawsze się pojawiają – już to gdzieś wielokrotnie słyszeliśmy i nadal słyszymy. Zatem można śmiało rzec, że pani dyrektor od początku prowadzi anty elitarną rewolucję, a po tych wpisach anty intelektualną również.

  • 5
   70

   PIS rządzi w kuratoriach ,dlatego mamy takich dyrektorów.Trzeba zlikwidować te struktury,na wybór dyrektora nie powinna wpływać polityka.

 29. 27
  75

  Ostrzeszów dziękuje wlkp24.info, bo gdyby nie Wy, to tego typu sprawy nigdy nie ujrzałyby światła dziennego w naszych mediach. To nie pierwszy raz jak opisujecie bulwersującą historię z naszego powiatu, o której ostrzeszowskie portale nawet się nie zająknęły.

 30. 85
  29

  Szkalowanie porządnych ludzi , wielki artykuł i sensancja. Pani Pieczynska chyba zadowolona z siebie i ta mamusia widmo co zwietrzyła wielka aferę . Zadowolone z siebie chyba jesteście . Wstyd , jad to Wy macie w sobie . Każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy i nie widzę w tym nic złego . Każdy pełni jakaś role zawodowa a prywatnie ma prawo do swojego życia. Grzebanie w czyiś komentarzach to dopiero akt desperacji i szukanie afery tak potrzebnej jak się kogoś nie lubi i chce się dokopać . Ta sensacja nie robi na mnie wrażenia. Szacunek dla Pani Krawczynskiej niech się Pani trzyma . Taki to kraj właśnie, a ludzie brak slow .

  • 22
   20

   Może u was na wsi w taki sposób się wyraża niezadowolenie, natomiast tutaj wymaga się kultury.

 31. 25
  81

  Proszę podać się do dymisji. Tego wymaga honor wobec uczniów, rodziców, grona pedagogicznego, naszej małej ojczyzny i wszystkich Polaków. Możemy się różnić pięknie, ale nie w takim języku!!!

  • 46
   18

   Dymisji ? Dobre sobie . Niby za co? Za prywatne wyrażenie upodobań? Za wielkie słowa proszę pani i proszę się w moim imieniu rodzica nie wypowiadać i mojej małej ojczyzny tym bardziej .

 32. 10
  70

  PIS rządzi w kuratoriach ,dlatego mamy takich dyrektorów.Trzeba zlikwidować te struktury,na wybór dyrektora nie powinna wpływać polityka.

 33. 72
  1

  Sugeruję Mario przeczytać przepisy regulujące wybór dyrektorów (w szczególności skład komisji) i potem zabierać głos na ten temat.

 34. 5
  69

  Tak będzie wyglądało nasze życie jedna osoba napisała ”szperała nam po telefonach” zaniedługo jak będzie zmiana burmistrza na PIS to będzie mogła robić wszystko bez żadnych konsekwencji

 35. 81
  8

  Gdyby wszystkich Państwa krytykujących usuwać ze stanowisk za wyrażanie opinii publicznych w mediach społecznościowych to wielu z Państwa najprawdopodobniej kilkukrotnie traciło by pracę.

 36. 21
  3

  Pewna pani prawnik już zbiera podpisy za dymisją dyrektorki… Bardzo ciekawe, ponieważ wydawało mi się, że prawnicy nawet jak wiedzą, że ktoś jest winny to go nie osadzają puki ten nie usłyszy wyroku. W sumie jest to bardzo ciekawy zawód, bronić np. Pedofila – mordercę i wmawiać, że jest on niewinny. Oczywiście wszystko tylko za odpowiednią prowizję od wygranej sprawy. Można wyłączyć sumienie i włączyć tylko chęć zysku i utarcia komuś nosa, pokazania, że było się lepszym, bardziej błyskotliwym albo po prostu bardziej bezwzględnym.

  Teraz zastanówmy się, czy pani zbierająca podpisy za dymisja pani dyrektor, aby na pewno wykonuje swoją pracę? Czy jako prawnik nie powinna w swoich prywatnych potyczkach wykorzystywać takich nieczystych zagrań? Przecież dokładnie wie co teraz może komu zaszkodzić i w jaki sposób…
  Ponad to, czy jej zachowanie jest zgodne z dyrektywa mecenasa? Po jej zChowaniu sądzę, że wydała wyrok, a jeszcze sprawy nie było… Do tego na forum udaje uczynną i daje bezatne porady, a potem chodzi po domach i podpisy zbiera za odwołaniem danej osoby że stanowiska…

  Następny to Pan Burmistrz. Oczywiście bardzo dobrze, że zainteresował się sprawa… Ale wydaje mi się, że fb nie jest najlepszym sposobem na informowanie o danej sytuacji. Takie dolewanie oliwy do ognia… No ale stwierdzenie, że po “zapoznaniu się z doniesieniami medialnymi” czytaj fb postanowił…. Śmiech na sali… Naprawdę? To teraz wylosujemy między saba oskarżyciela, sędzie i obrońcę… Rozegrajmy tę sprawę na forum w komentarzach, a wyrok przedstawi nasz burmistrz w jednym z komentarzy…

 37. 4
  2

  Jeśli Pani Dyrektor zostanie zwolniona to rozumiem, że będzie to działać również w drugą stronę i Pan burmistrz wraz z Panią redaktor Pieczyńską z pełną determinacją będą się domagać ukarania POwskich dyrektorów szkół i wszelakich placówek oświatowych, samorządowych itd. To byłoby bardzo groźne dla POwskich działaczy … Ich pogarda jest stokrotnie większa i częstsza….

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick