DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Siostry z Broniszewic z prezentem od WOŚP!

Siostry Dominikanki z Broniszewic znane są już w całej Polsce, głównie za sprawą dystansu do siebie, aktywności w social mediach, a przede wszystkim ze swojej życiowej misji, czyli prowadzenia domu i opiekowania się niepełnosprawnymi chłopcami.

Siostry z Broniszewic mają pod opieką blisko 60 niepełnosprawnych. Ogromnym sukcesem było wybudowanie nowego domu, który został przystosowany do potrzeb podopiecznych. Kolejnym ułatwieniem ma być samochód, który podarował siostrom osobiście Jurek Owsiak, szef fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Każda praca i wysiłek tych, którzy się poświęcają dla tych osób, są przez WOŚP podziwiane i wspierane! Dzisiaj wręczyliśmy kolejny dar dla Domu Chłopaków w Broniszewicach. Tym razem przekazaliśmy im Volkswagen Caravelle z ubezpieczeniem OC i AC na 12 miesięcy. 8 miejsc dla pasażerów ułatwi funkcjonowania tego wyjątkowego miejsca. Siostry Dominikanki robią kawał roboty, a przy herbacie i cieście pogadaliśmy jak przy rodzinnym stole – one o tym miejscu, a my o naszej robocie – Finale i Punkcie Humanitarnym. No takie serdeczne pogaduchy” – pisze Owsiak na swoim facebookowym fanpage’u.

Owsiak podkreśla, że to dzięki darczyńcom, którzy co roku zapełniają puszki podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mógł kolejny raz przekazać potrzebny siostrom prezent.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • ***** ***

  czwartek, 16 grudnia, 2021

  Takie coś się chwali,a nie to co te pisowskie q….y złodzieje odpierdzielają.Jurek szacun…

  Odpowiedz
 • O
  Obywatel

  czwartek, 16 grudnia, 2021

  BRAWO ,BRAWO dla WOŚP I sióstr Domiikanek bo robią wielkie rzeczy dla innych !!! I tutaj przychodzą mi na myśl słowa Pana Jezusa,,Przykazanie nowe daje wam abyście się wzajemnie miłowali …..” Tyko z miłości robi się wielkie rzeczy drogie siostry i Jurku -dziękujemy

  Odpowiedz
 • G
  Gość

  czwartek, 16 grudnia, 2021

  Złoty melon musi raz po raz coś przekazać bo podzielić ze zbiórek się trzeba…

  Odpowiedz
 • DG
  Do gość.

  piątek, 17 grudnia, 2021

  Złoty melon dużo daje dla szpitali. Szacun. Nie to co pisiory, tylko na maski i kasa za przypisane zgony. Bo tu jest biznes. Złoty melon daje i kupuje sprzęt 30 lat, to widać na oddziałach. Natomiast nie widziałem sprzętu z Caritas czy oznaczonych krzyżem. A ty to wysyłaj tradycyjnie do Torunia.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz