DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Siódmy przypadek koronawirusa w Wielkopolsce

W Polsce potwierdzono już 93 przypadki zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. Przed godz. 14.00 w sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o potwierdzeniu kolejnych dziewięciu przypadków na terenie kraju. Jeden z pozytywnych wyników dotyczy osoby z województwa wielkopolskiego.

CZYTAJ TEŻ: Firma Halfen z Nowych Skalmierzyc zamknięta. Dwóch pracowników jest badanych na obecność koronawirusa [OŚWIADCZENIE]

Jak informuje Tomasz Stube, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, mowa o mieszkance powiatu poznańskiego. Kobieta w średnim wieku do tej pory przebywała w kwarantannie. W sobotę po ujawnionym dodatnim wyniku badania, została przewieziona do szpitala w Poznaniu. „Stan zdrowia pacjentki jest określany jako dobry. To 7 osoba zarażona koronawirusem w Wielkopolsce, 1 osoba zmarła. Obecnie 6 osób – mieszkańców Wielkopolski – przebywa w szpitalu bądź kwarantannie” – czytamy na fanpage’u Urzędu Wojewódzkiego.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Siódma zakażona koronawirusem w Wielkopolsce to pielęgniarka z Puszczykowa

Ministerstwo Zdrowia informuje w swoich kanałach społecznościowych, że do tej pory wykonano w Polsce 4414 testów na obecność koronawirusa. Oznacza to, że „w ciągu ostatniej doby wykonanych zostało ponad 1,5 tys. testów” – czytamy na twitterowym profilu resortu.

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz