Siódmy przypadek koronawirusa w Wielkopolsce

0
Fot. Viktor Forgacs / Unsplash
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych dziewięciu przypadkach zakażenia koronawirusem. Pozytywny wynik dotyczy m.in. mieszkanki powiatu poznańskiego. To siódma osoba chora w Wielkopolsce. Na godz. 13.00 stwierdzono w Polsce 93 przypadki zachorowań na COVID-19. Dwie osoby zmarły.

W Polsce potwierdzono już 93 przypadki zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. Przed godz. 14.00 w sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o potwierdzeniu kolejnych dziewięciu przypadków na terenie kraju. Jeden z pozytywnych wyników dotyczy osoby z województwa wielkopolskiego.

CZYTAJ TEŻ: Firma Halfen z Nowych Skalmierzyc zamknięta. Dwóch pracowników jest badanych na obecność koronawirusa [OŚWIADCZENIE]

Jak informuje Tomasz Stube, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, mowa o mieszkance powiatu poznańskiego. Kobieta w średnim wieku do tej pory przebywała w kwarantannie. W sobotę po ujawnionym dodatnim wyniku badania, została przewieziona do szpitala w Poznaniu. „Stan zdrowia pacjentki jest określany jako dobry. To 7 osoba zarażona koronawirusem w Wielkopolsce, 1 osoba zmarła. Obecnie 6 osób – mieszkańców Wielkopolski – przebywa w szpitalu bądź kwarantannie” – czytamy na fanpage’u Urzędu Wojewódzkiego.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Siódma zakażona koronawirusem w Wielkopolsce to pielęgniarka z Puszczykowa

Ministerstwo Zdrowia informuje w swoich kanałach społecznościowych, że do tej pory wykonano w Polsce 4414 testów na obecność koronawirusa. Oznacza to, że „w ciągu ostatniej doby wykonanych zostało ponad 1,5 tys. testów” – czytamy na twitterowym profilu resortu.

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick