Firma Halfen z Nowych Skalmierzyc zamknięta. Dwóch pracowników jest badanych na obecność koronawirusa [OŚWIADCZENIE]

12
Fot. Pixabay
Władze nowoskalmierzyckiego oddziału firmy Halfen zdecydowały o wstrzymaniu w piątek pracy w zakładzie. To decyzja podyktowana faktem, że dwóch pracowników miało bezpośredni kontakt z osobą, u której 12 marca potwierdzono obecność koronawirusa. Kilkuset pracowników zostało wysłanych do domów.

Firma Halfen, która ma jedną z siedzib w Nowych Skalmierzycach, w piątek nie pracuje. Taką decyzję podjął Prezes Zakładu i Członek Zarządu Mariusz Mucha. „Otrzymaliśmy zgłoszenie, że dwóch naszych pracowników miało w trakcie minionego weekendu bezpośredni kontakt z osobą, u której potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2, potocznie zwanego koronawirusem” – czytamy w oświadczeniu.

CZYTAJ: Wrócili z delegacji z Niemiec wprost do pracy? List od ostrowskiego pracownika Mahle

Jak informuje dyrektor Mariusz Mucha, ci pracownicy są w kontakcie z sanepidem i oczekują na wykonanie badań. Wyniki mają być znane najwcześniej w poniedziałek 16 marca. „W ramach działania prewencyjnego, mającego na celu ochronę zdrowia naszych pracowników (…) Zarząd Spółki podjął bezprecedensową decyzję, że do czasu poznania wyników badań w/w/ pracowników, Zakład Halfen Produkcja Sp. z o.o. pozostanie zamknięty” – czytamy dalej.

W zakładzie zlokalizowanym w Nowych Skalmierzycach pracuje kilkaset osób.

Poniżej pełna treść oświadczenia:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

  • 16
   2

   Zarazić się tym wirusem może każdy z nas. Te osoby mogły być nieświadome tego,że były w kontakcie z nosicielem. Gdyby Pan był na miejscu tych osób-ciekawe,czy byłby Pan za tym by ponosić konsekwencje finansowe i kary dyscyplinarne.

  • Z jakiej przyczyny że ktoś dowiedział się że miał kontakt po jakimś czasie to po pierwsze A po drugie mieć kontakt nie znaczy że się zarazilismy bardzo dobre działanie firmy w przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

  • Obecnie każdy jest narażony więc raczej świadomie nikt tego nie robi, nie rozumiem durnego komentarza.

  • w Ostrowskim Mahle JESZCZE nie ma potwierdzonego zarażenia. Będą czekać do ostatniej chwili.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick