DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Siódma zakażona koronawirusem w Wielkopolsce to pielęgniarka z Puszczykowa

Dodatni wynik badania potwierdził obecność koronawirusa w organizmie pielęgniarki ze Szpitala w Puszczykowie. „W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację o dodatnim wyniku testu u jednej z pielęgniarek oddziału internistycznego, która opiekowała się bezpośrednio pacjentką, a do dzisiaj przebywała w kwarantannie domowej” – czytamy w komunikacie wydanym przez szpital.

Zakażona pielęgniarka miała kontakt z 56-letnią kobietą, która zmarła 12 marca w jednym z poznańskich szpitali. To pierwsza ofiara śmiertelna tego patogenu. Zmarła pacjentka trafiła do Szpitala w Puszczykowie 6 marca. Dwa dni później po uzyskaniu informacji z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej o podejrzeniu zakażenia koronowirusem, została przekazana na Oddział Zakaźny Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu.

Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni, którzy mieli kontakt z 56-letnią pacjentką, decyzją sanepidu zostali objęci dwutygodniową kwarantanną. Wynik badania jednej z pielęgniarek potwierdził obecność koronawirusa. To siódma osoba chora na COVID-19 w Wielkopolsce. O tym przypadku informowaliśmy w sobotę. Wtedy jednak nie było wiadomo, że to właśnie pielęgniarka ze Szpitala w Puszczykowie. W sobotę Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował, że stan zdrowia pacjentki jest dobry.

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE

W tej chwili w Wielkopolsce jest hospitalizowanych 65 osób. Objętych kwarantanną zostało 370 osób, a 1506 pozostaje w nadzorze epidemiologicznym. Sześć osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 przebywa w szpitalu bądź na kwarantannie. Są to dane z niedzieli 15 marca podane przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Jak informuje Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu, w tej chwili na Oddziale Zakaźnym przebywa 15 pacjentów. To o jedną osobę więcej, niż w sobotę. Jest nią mężczyzna, którego karetka przetransportowała właśnie do Kalisza ze szpitala w Krotoszynie. „Wszyscy czekają na wyniki badań i są w stanie dobrym” – informuje rzecznik.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz