Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. Nie żyje pacjentka z Poznania

0
Nie żyje 56-letnia kobieta, która od 8 marca przebywała na Oddziale Zakaźnym w Poznaniu. U pacjentki stwierdzono zakażenie koronawirusem, a jej stan od samego początku był ciężki. Na Oddziale Zakaźnym przebywają obecnie jej córka oraz mąż, których badania dały wyniki pozytywne.

56-letnia kobieta była pierwszym przypadkiem na terenie Wielkopolski, u której stwierdzono koronawirusa i 17. przypadkiem w kraju. Jej stan od samego początku był określany jako ciężki. Oddychała przy pomocy respiratora i przebywała w stanie śpiączki farmakologicznej. – Kobieta oprócz koronawirusa miała współistniejące, towarzyszące choroby, które wymagały przyjmowania leków obniżających odporność. Rodzina zmarłej jest pod opieką medyczną, stan zdrowia ich członków jest stabilny i nie ma zagrożenia dla życia – poinformował podczas konferencji prasowej Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia.

Na Oddziale Zakaźnym w Poznaniu przebywa córka kobiety, która została zdiagnozowana w środę oraz mąż, którego dodatni wynik badań został podany do informacji publicznej w czwartek. Objęty kwarantanną jest też syn kobiety oraz kilkanaście osób, które miały kontakt z zakażoną kobietą.

CZYTAJ TEŻ:

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick