Rzecznik kępińskiej policji zajął wysokie miejsce w Biegu Rzeźnika [ZDJĘCIA]

Katorżniczy Bieg Rzeźnika to sportowe wyzwanie dla wybranych. Nie każdy jest w stanie przebiec półmaraton, o maratonie już nie wspominając, a co dopiero dotrzeć do mety górskiej rywalizacji, w której do pokonania jest aż 51 km. Śmiałków każdego roku jednak nie brakuje, a w ostatnim VI Festiwalu Biegu Rzeźnika, który odbył się w dniach 9-14 czerwca wystartował st. post. Rafał Stramowski, na co dzień oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

CZYTAJ: Głodni gry rozpoczęli treningi

Policjant na pewno może uznać ten bieg do udanych i mieć powody do zadowolenia, bo w kategorii do lat 30 zajął 9. miejsce na trasie tzw.”Rzeźnik Sky”.

Bieg rozpoczął 11 czerwca w Cisnej, a pokonanie wymagającej, górskiej trasy zajęło mu 8 godzin. 9. miejsce w kategorii M-30 pozwoliło zająć mu także 36. miejsce w klasyfikacji Open. To duży sukces biorąc pod uwagę, że do rywalizacji stanęło 300 biegaczy. Dla naszego policjanta udział w tym biegu był jednym z etapów przygotowań do Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. 17 lipca 2020 roku nasz funkcjonariusz wystartuje na ekstremalnym dystansie 110 km” – informuje kępińska komenda.