Rok temu zabił kobietę. Teraz grozi policjantom

0
25-letni mężczyzna, który zamordował rok temu swoją konkubinę, oczekuje w areszcie na obserwację psychiatryczną. W tym czasie wysyłał do policjantów z kaliskiej komendy listy z pogróżkami. Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim wciąż prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa, a teraz zajęła się też groźbami 25-latka.

Do tragedii doszło w sierpniu ubiegłego roku w jednej z kaliskich kamienic. – Mężczyzna przebywał w mieszkaniu wraz z pokrzywdzoną i pił alkohol. Między nimi doszło do sprzeczki w wyniku czego, 25-latek działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia, chwycił pokrzywdzoną, przewrócił na ziemię i dusił rękami i kolanem. Pokrzywdzona 29-latka zmarła na miejscu – informował wtedy Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: Kalisz. Ciało 29-latki w jednym z mieszkań

Oskarżony 25-latek przebywa w areszcie i oczekuje na obserwację psychiatryczną. –  Taka obserwacja trwa do czterech tygodni i dopiero po takim pobycie sporządzana jest przez biegłych szczegółowa opinia psychiatryczna. Z powodów niezależnych od prokuratury ta obserwacja będzie możliwa do przeprowadzenia dopiero w październiku tego roku – informuje Meler.

Mężczyzna przebywając w areszcie, zaczął pisać i wysyłać listy do policjantów z kaliskiej komendy. O sprawie informowała także Gazeta Wyborcza i zacytowała fragment jednego z nich: „Posłuchaj mnie uważnie: nie boję się twojej policyjnej rodziny, nie pamiętam, jak skończyłem 18. urodziny. Snujesz szerokie plany, pamiętaj, że będziesz rozj…”

Tą sprawą także zajęła się prokuratura. – W toku postępowania zabezpieczona została korespondencja kierowana przez podejrzanego do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Poddana została gruntownej analizie. W związku powyższą korespondencją wykonywane są dalsze czynności w postaci przesłuchania funkcjonariuszy i ustalenia tych, którzy mieli kontakt służbowy z podejrzanym – mówi prokurator Meler.

25-latek to recydywa. Na swoim koncie ma już kradzieże, znieważenie policjantów i groźby karalne. W przeszłości odsiedział już wyrok trzech lat pozbawienia wolności. Za listy z pogróżkami oraz zabójstwo grozi mu dożywocie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick