DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Uwaga kierowcy: utrudnienia na przejeździe we Franklinowie

Uwaga kierowcy. Jeszcze do jutra potrwają prace na przejeździe kolejowym we Franklinowie.

Fot. Pixabay

Rogatka uszkodzona – taki znak można zobaczyć na przejeździe kolejowym we Franklinowie, drugim w kierunku z Ostrowa do Poznania. Sytuacja trwa od dwóch tygodni i wygląda na to, że część kierowców zdążyła się przyzwyczaić, bo pokonuje przejazd bez zatrzymywania, mimo wyraźnego ostrzegawczego oznakowania.

Od dwóch tygodni prowadzimy tam roboty utrzymaniowe związane z wymianą szyn. Zawsze na czas takich prac wyłączone są wszystkie czujniki i zabezpieczenia rogatki. Zgodnie z procedurą miejsce jest oznakowane na ten czas i przejazd wymaga od kierowców zachowania szczególnej ostrożności – mówi Jerzy Kubiak, dyrektor techniczny Polskich Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim.

Prace potrwają do jeszcze do piątku wieczór. Po zakończeniu urządzenia zabezpieczające rogatki zostaną włączone.

 

autor: Arleta Zeidler

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz