Prezydent Klimek zasiada w radzie nadzorczej kaliskich wodociągów. Będzie pracować też pod Poznaniem

25
Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek została członkiem rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kaliszu. Tamtejszy radny Dariusz Grodziński złożył w tej sprawie interpelację do prezydenta miasta, wskazując, że w tej sytuacji skład osobowy rady powinien zostać zmniejszony o co najmniej jedną osobę, by skupić się na oszczędnościach. To nie jedyna spółka, w której radzie zasiada prezydent Klimek. Jak przyznała w rozmowie z portalem wlkp24.info, przyjęła także propozycję zasiadania w radzie nadzorczej spółki jednej z podpoznańskich gmin.

Kontrowersje, pytania i krytyczne opinie wywołała informacja o powołaniu na stanowisko członka rady nadzorczej kaliskich wodociągów Beaty Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Najwięcej uwag mają radni Koalicji Obywatelskiej z Kalisza i Ostrowa, którzy publicznie wyrazili, co sądzą na ten temat.

Pęczniejący skład rady

Pod koniec 2020 roku prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek powiększyła grono członków rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kaliszu. Dotychczas czteroosobowy organ został powiększony do pięciu osób, co nie spodobało się kaliskiej opozycji. Radny Dariusz Grodziński złożył interpelację w tej sprawie do prezydenta Kalisza Krystiana Kinastowskiego. Zwrócił w niej uwagę, że – zdaniem jego klubu (Koalicji Obywatelskiej – przyp. red.) – Już wcześniej wskazywaliśmy, że cztery osoby w radzie nadzorczej wystarczą. Szczególnie w okresie pandemii koronawirusa i kryzysowi, który mu towarzyszy – mówi w rozmowie z portalem wlkp24.info kaliski samorządowiec.

CZYTAJ TEŻ: Auta odmawiają posłuszeństwa? Z pomocą przychodzi Straż Miejska

Podkreślił jednocześnie, że personalnie nie ma uwag do prezydent Klimek i jej nominacja pod względem merytorycznym nie wzbudza w nim negatywnych odczuć. Pytania ma natomiast do prezydenta Kinastowskiego w związku z prowadzoną przez niego polityką w zakresie miejskich spółek. – Prawdopodobnie pani Klimek jest najbardziej zorientowaną osobą spośród wszystkich członków. Dopominam się jednak, aby nie rozbudowywać składu osobowego rady i wrócić do składu trzyosobowego. Dlatego złożyłem interpelację, w której zapytałem, po co piąta osoba w w tym gronie – dodaje.

Jego zdaniem prezydent Kinastowski powinien w tej sytuacji zrezygnować z co najmniej jednego członka rady, aby ponownie skład był czteroosobowy. A najlepiej z dwóch, by wrócić do trzyosobowego składu – jak to ujął w interpelacji – „dla gospodarności i oszczędności”.

CZYTAJ TEŻ: Zabezpieczenia przy górce w Parku Północnym. Ma to zapobiec tragedii?

„Wymagać skupienia się na swojej robocie”

W Kaliszu krytyka spadła na prezydenta Kinastowskiego, a w Ostrowie na prezydent Klimek. Jej autorem jest radny KO Jakub Paduch, który opublikował na fanpage’u post dotyczący nowej funkcji przez nią pełnionej. Pisze w nim o tym, że przed prezydent powinno się stawiać wymagania, aby szefowa miasta „skupiła się na swojej robocie (w Ostrowie – przyp. red.), a nie szukała dodatkowego zarobku”.

Prezydent Klimek w Kaliszu i Dopiewie

W sprawie nowej funkcji pełnionej przez prezydent Klimek zwróciliśmy się także z pytaniami do Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim z prośbą o komentarz w tej sprawie, która budzi wśród samorządowców pytania. – Przede wszystkim należy podkreślić, że posiadam wszelkie uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek komunalnych. Jako prezydent miasta sprawujący nadzór nad działalnością ostrowskich spółek komunalnych mam też w tym zakresie stosowne kompetencje i spore już doświadczenie. To głównie z tego powodu, w grudniu ubiegłego roku, przyjęłam zaproszenie i propozycję prezydenta miasta Kalisza do objęcia tej funkcji w kaliskich wodociągach – informuje portal wlkp24.info prezydent Beata Klimek.

CZYTAJ TEŻ: Strefa płatnego parkowania w Ostrzeszowie? Tego chce burmistrz. W środę pozna zdanie mieszkańców

Podkreśla również, że nie występuje kolizja interesów w związku z tym, że jest to spółka z Kalisza. Okazuje się jednak, że nie tylko w radzie nadzorczej kaliskich wodociągów zasiada. – Zostałam zaproszona do pracy w radzie nadzorczej spółki komunalnej podpoznańskiej gminy Dopiewo i propozycję tę przyjęłam. Obecnie zasiadanie samorządowców w radach nadzorczych spółek komunalnych jest rzeczą powszechną i naturalną. Wspierają spółki doświadczeniem, a także dzielą dobrymi praktykami. Tak jest również w tych przypadkach – dodaje.

Prezydent Beata Klimek jednocześnie uspokaja, że jej obowiązki w radach nadzorczych nie mają żadnego wpływu na zaangażowanie w pracę jako włodarz Ostrowa Wielkopolskiego. Naszemu miastu poświęcam siedem dni w tygodniu, a ostrowianie o efektach tej pracy przekonują się każdego dnia. Jeszcze raz podkreślam – moje obowiązki w radach nadzorczych w żaden sposób pracy na rzecz Ostrowa i ostrowian nie ograniczają – wyjaśnia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

25 KOMENTARZE

 1. To jest śmieszne jak totalna opozycja w osobie Paducha i Grodzińskiego strzela sobie we własne kolano. Czy oni naiwnie myślą, że ludzie są głupi i nie pamiętają, kiedy to przedstawiciele PO zasiadali w najróżniejszych spółkach, zarówno samorządowych, jak i państwowych? Było ich pełno, ale gdy musieli oddać władzę przez swoją pychę i próżność, teraz odbierają tego prawa innym. To jedyne na co ich stać. Zero programu, pełno hejtu.

  • Jeśli piszesz o pysze i próżności to jak nazwać takie samo postępowanie Pani Prezydent, która robi sobie naszym kosztem karierę jak „gwiazda Hollywoodu”. Proszę o konsekwentne oceny tych samych metod działania.

  • A kiedy to urzędujący prezydent miasta Ostrowa, na dodatek tyrający 7 dni w tygodniu, zasiadał jednocześnie w radach nadzorczych jakichś spółek w Polsce? Przypomnij nam med, bo my jakoś nie pamiętamy takiego przypadku?

 2. Paduchu, a Ty gdzie pracujesz? Nie czasem w Urzędzie Miasta Łodzi? Kto Ci załatwił tam ciepłą posadkę?
  Skup się lepiej na robocie w Ostrowie

  • Kevinie, a ty gdzieś pracujesz czy standardowo- 500+ i zapomogi z MOPS? Zabraniasz radnemu pracować zawodowo? Wiesz na jakich zasadach został zatrudniony w Urzędzie w Łodzi?

 3. Jednak w czasie pandemii można sobie znalesc dodatkowe źródło dochodu a restauratorzy tylko narzekają zamiast iść do rad nadzorczych.

 4. jesli do tej pory w Ostrowie prezydenci tak nie robili to o czyms to swiadczylo. Teraz nagle jest czas i na dwie dodatkowe fuchy. Moze niech sie faktycznie Pani Klimek zajmie smogiem bo oddychac w miescie nie idzie a banery reklamowe nie pomagajo

 5. No to pewnie jakaś transakcja wiązana? Może ktoś z Kalisza czy Dopiewa awansował wcześniej lub awansuje do składu rad nadzorczych ostrowskich spółek? Kto wierzy, że takie tematy dzieją się bez wzajemności?

 6. To są tematy zastępcze, a Ziobro cichcem wpisuje prokuratorów, by szybko należały im się szczepionki. Ja rozumiem, że on ich potrzebuje, by ścigać swoich politycznych przeciwników, ale jakie to sumienie, żeby odbywało się to kosztem seniorów i ludzi najbardziej narażonych?

 7. To może pani prezydent opowie jak MZO zatrudniło sekretarza miasta Kalisza do Rady Nadzorczej. Tak więc rączka rączkę myje ja zatrudnie ciebie ty mnie i tak się bedzie kulać

 8. Ma czas na dodatkową pracę? Hmm, pewnie za mało ma obowiązków i żeby się nie nudzić to wzięła dodatkową fuchę. A tak poważnie, to paranoja – zamiast skupić się na jednym to szuka dodatkowych zajęć.

 9. Po co się idzie do polityki? Wszyscy niby wiedzą A tu takie komentarze haha
  Wiadomo ustawić siebie rodzinę i złapać jak najwięcej znajomości i tyle w temacie
  Pełniąc takie stanowiska powinienen być zakaz obejmowania innych stanowisk złodzieje i oszuści!!!

 10. Cwaniaczka siedzi sobie w dwóch spółkach kasa leci, miasto zadlurza,a przedszkola zrobiła sobie płatne by spłacać długi które sama narobiła.Ok ktoś mi powie dostajesz 500 plus to siedź cicho zgodzę się ale nie po to dostaje by przedszkole po 5 ciu godzinach zrobili płatne gdzie obiecywala darmowe przedszkola.Tu ci Państwo daje a miasto odbiera bo wiedzą że rodzice mają.Mafia w białych rękawiczkach.I to w czasach pandemii gdzie ludzie pracę potracili lub stawki mniejsze.W głowie się nie mieści przyjdzie wrzesień to te 500 plus nie starczy ci na to wszystko w przedszkolu komitet, ubezpieczenie itd.tyle opłat.A Szanownej Klimek kasa do kieszeni wpada z różnych stron okazuje się.Brawo Pani prezydent jest pani najgorszym prezydentem naszego miasta jak do tej pory.Żal.

 11. Czy to ta zapracowana pani prezydent, która wypłaciła sobie niewykorzystane urlopy, bo jest tyle pracy, że nie miała kiedy go odebrać? No przecież to jest kpina.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick