Prezes i dwie pracownice tymczasowo aresztowani. Są podejrzani „w związku ze śledztwem dot. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej”

4
Trzy osoby w tym prezes krotoszyńskiej firmy A-T zostały tymczasowo aresztowane. To pokłosie sprawy, o której pisaliśmy pod koniec stycznia. Wtedy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji doprowadzili do prokuratury te osoby. Jak wyjaśnia Katarzyna Bylicka, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, chodzi o "nielegalny obrót

Wracamy do sprawy zatrzymania prezesa i dwóch pracownic krotoszyńskiej firmy A-T. 30 stycznia pisaliśmy o tym, że zostali doprowadzeni przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Początkowo przedstawiciele prokuratury nie chcieli zdradzać, czego konkretnie dotyczy sprawa. Teraz podała pierwsze szczegóły.

„Zatrzymane osoby zostały przesłuchane w charakterze podejrzanych, w związku ze śledztwem dotyczącym udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się popełnianiem przestępstw, w tym skarbowych, związanych z nielegalnym obrotem artykułami elektronicznymi w ramach tzw. karuzeli podatkowej, której celem było dokonanie uszczupleń podatkowych – należności Skarbu Państwa z tytułu podatku od wartości dodanej (VAT), poświadczanie w tym celu nieprawdy w dokumentach” – czytamy w piśmie nadesłanym przez prokuraturę.

Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Do wniosku prokuratury w tej sprawie przychylił się Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Śródmieścia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick