Prezes krotoszyńskiej firmy A-T zatrzymany przez policję i doprowadzony do prokuratury

4
Fot. at-krotoszyn.pl
Prezes krotoszyńskiej firmy A-T zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Szefa spółki oraz dwie pracownice doprowadzono na przesłuchanie do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Przedsiębiorstwo Handlowe A-T od dłuższego czasu znajduje się pod lupą organów administracji skarbowej. Kontrole trwają w tej krotoszyńskiej spółce od kilku lat. Problemy spółki zaczęły się, gdy Urząd Skarbowy zawiesił firmie wypłatę 30 mln zł. Od tamtego czasu A-T S.A. pozostaje w sporze administracyjnym z organami skarbowymi.

Ale nie przeszkadzało to spółce kontynuować działalności, a w ubiegłym roku otworzyć biurowca i nowopowstałego centrum logistycznego. Jednak na początku roku w siedzibie firmy pojawili się policjanci. Zażądali wydania określonych dokumentów, które otrzymali. „W tym samym dniu prezes spółki oraz dwie z naszych pracownic zostali doprowadzeni na przesłuchanie do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Czynności z udziałem naszych pracowników trwają, co nie ma jednak żadnego wpływu na normalne funkcjonowanie przedsiębiorstwa spółki” – informuje Lucyna Otworowska, kierownik działu marketingu i PR A-T S.A.

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu, która przesłuchiwała szefa A-T i dwie jego podwładne, na razie nie chce zdradzać szczegółów śledztwa. – Prosimy media o cierpliwość, a komunikat dotyczący tej sprawy zostanie wydany w poniedziałek (3 lutego) – podaje prokurator Katarzyna Bylicka, rzecznik prasowy prokuratury regionalnej we Wrocławiu.

Przedsiębiorstwo Handlowe A-T S.A. powstało 30 lat temu. Firma prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną artykułów elektrycznych i oświetleniowych oraz chemicznych, farmaceutycznych i spożywczych. Zatrudnia ponad 800 pracowników.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

 1. Ustawka Pisowska. Wpaść, zatrzymać, zrobić hałas. Na kasę dla patoli potrzeba i w ten sposób niszczy się legalnie działające firmy i miejsca pracy. A rykoszetem dostają niewinne osoby mówię tu o pracownicach. Ale tak działa komuna.

 2. Tak myślisz??
  Wiesz jakie mają długi u dostawców…? Ogromne.
  Najpierw sanacja…
  Potem zmiana nazwy podmiotu….
  Przedłużenie sanacji….
  Areszt dla właściciela… 🙂
  Za komuny jak mówisz, już by siedział albo był by rozstrzelany za SPEKULANCTWO… tak działała Twoja KOMUNA.

 3. Karuzela finansowa pod przykrywką prężnie działającej firmy… Podobno właściciela też już zatrzymali, dziwne żeby nie wiedział co się dzieje w firmie. Przykre że człowiek ogólnie szanowany jak cała rodzina w Krotoszynie okrdał nas wszystkich w białych rękawiczkach, wiem że nikt nie został jeszcze skazany w sprawie, ale to raczej kwestia czasu, mają pewnie niezbite dowody. W końcu nastała sprawiedliwość dla takich ludzi.

 4. Titanic na dno, a zarząd będzie się schylał po mydełko. Zorganizowana grupa przestępcza wyłudzająca VAT – tyle w temacie. Nie zwalajcie winy na PIS bo PO wam pozwalało okradać Państwo, koniec imprezy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick