Pogoń traci punkty w końcówce, Ostrovia z awansem w Pucharze

Pogoń Nowe Skalmierzyce zremisowała przed własną publicznością z Cartusią Kartuzy 1:1. Ostrovia 1909 awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Po zeszłotygodniowej wygranej 1:0 na wyjeździe z Unią Swarzędz druga kolejka III ligi w tym roku kalendarzowym nie była już tak szczęśliwa dla Pogoni Nowe Skalmierzyce. Podopieczni Tomasza Kaczmarka długo prowadzili 1:0 po golu Patryka Palata w 15. minucie, ale wynik do końca nie był pewny. Rywale cały czas próbowali odrobić straty, by nie wracać do Kartuz z pustymi rękoma.

Nadarzającą się szansę piłkarze Cartusii wykorzystali w 85. minucie. Wtedy piłkę do siatki skierował Piotr Łysiak wyrównując na 1:1.

Pogoń nie była w stanie ponownie wyjść na prowadzenie. Oba zespoły podzieliły się punktami.

Zespół z Nowych Skalmierzyc zajmuje po 20 kolejkach 6. miejsce z 32 punktami. Cartusia plasuje się trzy pozycje niżej mając 30 punktów.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Cartusia Kartuzy 1:1 (1:0)
1:0 – Patryk Palat (15.)
1:1 – Piotr Łysiak (85.)

Zdecydowanie więcej powodów do radości mają po weekendzie piłkarze Ostrovii 1909. Biało-czerwoni rozgromili na wyjeździe Polonię Jastrowie 6:0. Mecz odbył się w ramach 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Podopieczni Józefa Klepaka rozpoczęli strzelanie w 28. minucie od gola Łukasza Budziaka. Nic nie zanosiło się na to, że wpadnie jeszcze 5 bramek.

Prawdziwa kanonada miała miejsce po przerwie. W 8 minut do siatki trafili Robert Pikulicki, Mikołaj Marciniak i Dawid Przybyszewski. Po kolejnych 10 minutach było już 5:0, a autorem drugiej w swoim wykonaniu bramki został Mikołaj Marciniak, który wykorzystał rzut karny po tym, jak został sfaulowany. Dzieła dopełnił Przybyszewski ustalając wynik meczu na 6:0 w 89. minucie.

W kolejnej rundzie Ostrovia zagra z ligowym rywalem – Wiarą Lecha Poznań, która pokonała w niedzielę po rzutach karnych Lipno Stęszew. (1:1, 5:4 k.)

W sobotnim spotkaniu z dalszego udziału w rywalizacji odpadła Polonia Marcinki Kępno przegrywając 3:8 z Polonią Chodzież.

W stawce o awans do 1/8 finału pozostają jeszcze inne zespoły z południowej Wielkopolski. W środę, 13 marca Jarota Jarocin podejmie Pogoń Nowe Skalmierzyce. Mecz rozpocznie się o 15:30. Tego samego dnia, ale o 17:00 LKS Gołuchów podejmie Noteć Czarnków.

Polonia Jastrowie – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 0:6 (0:1)
0:1 – Łukasz Budziak (28.)
0:2 – Robert Pikulicki (64.)
0:3 – Mikołaj Marciniak (67.)
0:4 – Dawid Przybyszewski (72.)
0:5 – Mikołaj Marciniak (82. – k.)
0:6 – Dawid Przybyszewski (89.)