Podsumnowanie tygodnia #23. Miliony, debaty i sukces ostrowskich lekarzy

2
Za nami bardzo ciekawy tydzień, obfitujący w wiele ważnych wydarzeń. Do Ostrowa Wielkopolskiego i Lewkowa trafią milionowe dofinansowania, ostrowscy lekarze mogli się pochwalić uratowaniem życia kolejnemu wcześniakowi, a władze TŻ Ostrovii zastanawiają się, jak zatrzymać w klubie najlepszych żużlowców.

Zmiana zarzutów dla Eryka J. za atak nożem na własne dziecko?

W poprzedni weekend, Polskę obiegła tragiczna wiadomość o nagłej śmierci małego Adasia z Cerekwicy Starej, ofiary swojego ojca. Sprawą śmierci dziecka natychmiast zajęła się prokuratura. Jeśli sekcja zwłok wykaże, że do śmierci dziecka przyczynił się ojciec, raniąc chłopca jeszcze w łonie matki, mogą mu zostać zmienione zarzuty.

>> Mały Adaś nie żyje. Czy Erykowi J. zostaną zmienione zarzuty?

Kolejna debata. Tym razem Ostrzeszów

W poniedziałek odbyła się kolejna debata samorządowa na żywo w Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info. Tym razem zmierzyli się ze sobą kandydaci na fotel burmistrza Ostrzeszowa: Patryk Jędrowiak, Andrzej Manikowski i Mariusz Witek. Nie zabrakło ciekawej dyskusji i konfrontacji swoich pomysłów na zmiany.

>> PODSUMOWANIE DEBATY. Jędrowiak, Manikowski i Witek o pomysłach na rozwój Ostrzeszowa

Szpital „ubolewa” i wydaje oświadczenie

Powracamy do tematu sytuacji w krotoszyńskim szpitalu. Na Szpitalny Oddział Ratunkowy trafili rodzice z 6-miesięcznym synem. Dziecko miało połknąć agrafkę. Lekarka pełniąca dyżur, zleciła zrobienie zdjęcia RTG i… odesłała rodziców do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim ich prywatnym samochodem. Ostatecznie dziecko do ostrowskiej placówki było eskortowane przez policjantów, a po wstępnych badaniach zostało wysłane specjalistyczną karetką do kliniki we Wrocławiu. Szpital w Krotoszynie wydał oświadczenie w sprawie całego zajścia.

>> „Ubolewamy” – Szpital w Krotoszynie wydaje oświadczenie

Kolejna szansa na zatrudnienie w Ostrowie

Rozpoczęła się budowa nowego zakładu produkcyjno-montażowego niemieckiego inwestora, firmy TeamTechnik. Hala powstanie przy ulicy Wrocławskiej. W związku z tym firma wykupiła od miasta 2,5 hektara gruntów. Władze przedsiębiorstwa zapowiadają stworzenie nowych miejsc pracy.

>> Niemiecki inwestor „buduje się” w Ostrowie. Będą nowe miejsca pracy?

Mówił: „Każdy kiedyś umrze”. Dyspozytor uniewinniony

Ta sytuacja odbiła się echem w całym kraju. Na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna proszący o karetkę pogotowia dla wymiotującej osoby. Na ponaglanie i stwierdzenie „Panie, przecież on umrze!”, dyspozytor odpowiedział: „No, to umrze. Każdy kiedyś umrze”. Wobec dyspozytora toczyło się postępowanie. Prokuratura umorzyła je, a mężczyzna został uniewinniony. Biegli stwierdzili, że gdyby ratownicy przyjechali szybciej, to i tak nie dałoby się uratować poszkodowanemu życia.

>> Dyspozytor niewinny. Prokuratura umorzyła śledztwo

Debata o Jarocinie. Kto wypadł najlepiej?

Po Nowych Skalmierzycach, Pleszewie i Ostrzeszowie, przyszedł czas na Jarocin i debatę samorządową kandydatów na burmistrza tego miasta. Zbigniew Surdukowski, Katarzyna Szymkowiak, Adam Pawlicki i Krzysztof Woelke przedstawili pomysły na rozwój gminy i odpierali ataki konkurentów. Który kandydat wypadł najlepiej?

>> Debata samorządowa o Jarocinie. O czym dyskutowali kandydaci na burmistrza?

Sukces ostrowskich lekarzy

Fot. zdjęcie poglądowe / Szpital Ostrów Wlkp.

Lekarze ze szpitala w Ostrowie Wielkopolski uratowali życie ważącego 700 gramów wcześniaka. Niemowlę miało problemy z jelitami i wymagało operacji. Teraz maluch waży 1,5 kg, ale jego leczenie nadal trwa. W ciągu miesiąca przejdzie kolejny zabieg.

>> Ostrów. Uratowali wcześniaka ważącego 700 gramów

Co dalej z żużlowcami TŻ Ostrovii?

Po awansie do Nice 1. Ligi Żużlowej, szefowie TŻ Ostrovii stanęli przed nie lada wyzwaniem. Muszą skompletować skład na przyszły sezon, a co ważniejsze – zatrzymać najważniejszych zawodników, by wokół nich budować zespół. Kto zostanie, a kto odejdzie?

>> Zatrzymanie Klindta pierwszym ruchem dla Ostrovii

>> Pedersen odejdzie do Opola?

Miliony na rewitalizację Ostrowa przyznane

Śródmieście od Palcu Rowińskiego przez ulicę Wiosny Ludów po ostrowski deptak, a także sala sesyjna i amfiteatr w parku miejskim. To elementy, które przejdą kompleksową modernizację. Miasto pozyskało na ten cel 9 milionów dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Cały koszt projektu to ponad 11 milionów złotych. Co jeszcze zostanie zrewitalizowane?

>> Śródmieście Ostrowa dostanie drugie życie

Pałac w Lewkowie z gigantyczną dotacją

Gdyby ktoś pomyślał, że niemal 9 milionów złotych pozyskane na rewitalizację Ostrowa Wielkopolskiego to dużo, powiat właśnie przebił ten wynik i to kilkukrotnie, otrzymując niemal 28 milionów złotych dotacji na Pałac Lipskich w Lewkowie.

>> Blisko 28 mln na Pałac Lipskich w Lewkowie

Jerzy Owsiak w Ostrowie już w piątek!

Podpis: Przekazanie karetki „N” dla dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu (12 października 2018 r.) | Fot. wosp.org.pl

To będzie ważny dzień dla szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, który otrzyma karetkę „N”, a więc przystosowaną do przewozu noworodków i niemowląt. Będzie to dar od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Informacja o tym wzbudziła ogromne zainteresowanie. Dlatego nie mogło zabraknąć i tej informacji w naszym podsumowaniu.

>> Jerzy Owsiak przyjedzie do Ostrowa Wlkp. Przekaże karetkę dla noworodków

Beata Szydło przyjechała poprzeć Łukasza Mikołajczyka

Mnóstwo emocji – ale zdecydowanie mniej pozytywnych – wzbudziła także wizyta wicepremier Beaty Szydło, która przyjechała do Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza. W obu miastach udzieliła poparcia kandydatom na prezydentów z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

>> Beata Szydło w Ostrowie. Przyjechała udzielić poparcia

Nasi nauczyciele odznaczeni przez Minister Edukacji Narodowej

Fot. men.gov.pl

Niedawno pisaliśmy o wielkim sukcesie Pawła Sobczaka z Ostrowa Wielkopolskiego, który został Wielkopolskim Nauczycielem Roku, a teraz mamy okazję pisać o kolejnych dwóch nauczycielach z naszego terenu, którzy zostali wyróżnieni przez Minister Edukacji Narodowej. To Beata Udzik z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie oraz Maria Baranowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim.

>> Nasi nauczyciele z odznaczeniami Ministra Edukacji Narodowej

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Jestem sympatykiem Platformy Obywatelskiej. Byłem, jestem i zapewne pozostanę. Nie widzę na razie dla siebie żadnej alternatywy. Czuję się zażenowany osobą kandydata na urząd Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego z ramienia m.in. tej partii. Kandydat ten nie jest w stanie skutecznie walczyć z Beatą Klimek o tę funkcję. W związku z tym proszę wszystkich sympatyków Platformy Obywatelskiej, którzy zdecydują się wziąć udział w nadchodzących wyborach o oddanie głosu na obecną Prezydent. Nie możemy pozwolić na zwycięstwo kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Oczywiście głosujemy na naszych kandydatów do Rady Powiatu, Rady Miejskiej oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Proszę to przemyśleć. To jedyne rozsądne rozwiązanie w tej sytuacji.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick