Paweł Sobczak z Ostrowa Wlkp. został Wielkopolskim Nauczycielem Roku! [LISTA NAGRODZONYCH]

0
Paweł Sobczak uczący w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał tytuł Wielkopolskiego Nauczyciela Roku. To największy sukces, jaki można osiągnąć w tym konkursie. Wśród wyróżnionych znalazło się także kilku innych nauczycieli z Południowej Wielkopolski. Placówki z naszego terenu zostały zauważone także w konkursie na Wielkopolskę Szkołę Roku.

Tytuł Wielkopolskiego Nauczyciela Roku, statuetkę, dyplom i 10 tys. zł otrzymał Paweł Sobczak pracujący w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Nie dość, że znalazł się w wąskim gronie laureatów tytułu, to jeszcze zdobył główną nagrodę. Paweł Sobczak wielokrotnie poprowadził swoich uczniów do sukcesów zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej, o których pisaliśmy w ostatnich miesiącach na wlkp24.info.

Wśród osób, których praca również została wyróżniona, znaleźli się także nauczyciele z innych szkół Południowej Wielkopolski: Dorota Bukowska (Szkoła Podstawowa Nowych Skalmierzycach), Grzegorz Wieczorek (III Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu), Izabella Galuba-Bryja (Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu), Beata Udzik (I Liceum Ogólnokształcące w Jarocinie), Aneta Teresa Kolańczyk (Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych, Technikum nr 4 w Kaliszu), Janusz Bogatko (Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Cerekwicy Nowej).

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Tytuł Wielkopolskiej Szkoły Roku otrzymał Zespół Szkół Komunikacji w Poznaniu, ale kilka wyróżnień trafiło do szkół także z naszego regionu. Otrzymały je: Zespól Szkół nr 1 w Ostrzeszowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie oraz Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie.

Odznakę Honorową “Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” otrzymał m.in. Marek Krzyżostaniak, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy Nowej (pow. jarociński).

Uroczysta gala, na której wręczono nagrody, odbyła się w Teatrze Wielkim im. Stanisław Moniuszki w Poznaniu.

Wielkopolski Nauczyciel Roku

Paweł Sobczak (Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim)

Pozostali laureaci:
(nagrody: 5000 zł, statuetki oraz dyplomy)
– Krystian Gramza (Zespół Szkół Mechanicznych w Poznaniu)
– Stefania Misiarek (Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu)
– Tomasz Sobczak (Zespół Szkół w Przykonie)
– Dorota Wierońska (Przedszkole nr 32 z oddziałami integracyjnymi w Koninie)

Wyróżnieni nauczyciele:
(nagrody: 1500 zł, statuetki i dyplomy)
– Marek Tomicki (Zespół Szkół w Bogusławicach)
– Blanka Szczepanowska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Gnieźnie)
– Róża Połeć (III Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu)
– Urszula Adrian (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kotowiecku)
– Igor Marek Bykowski (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Poznaniu)
– Dorota Bukowska (Szkoła Podstawowa Nowych Skalmierzycach)
– Grzegorz Wieczorek (III Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu)
– Izabella Galuba-Bryja (Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu)
– Beata Udzik (I Liceum Ogólnokształcące w Jarocinie)
– Bożena Mielczarek (Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku)
– Anetta Janc (Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie)
– Dariusz Judek (Szkoła Podstawowa nr 92 w Poznaniu)
– Grzegorz Szubert (Szkoła Podstawowa w Wierzbnie)
– Aneta Teresa Kolańczyk (Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych, Technikum nr 4 w Kaliszu)
– Janusz Bogatko (Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Cerekwicy Nowej)

Wielkopolska Szkoła Roku

Zespół Szkół Komunikacji w Poznaniu pamiątkową statuetkę, dyplom oraz nagrodę finansową w wysokości 20 tys. zł.

Pozostali laureaci:
(nagrody: 10 000 zł, statuetki, dyplomy)
– Zespół Szkół nr 1 w Zbąszyniu
– Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Stawiszynie
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie
– Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kościanie

Wyróżnienia:
(nagrody: 3 000 zł, statuetki, dyplomy)
– Szkoła Podstawowa w Kaźmierzu
– Szkoła Podstawowa nr 2 w Luboniu
– Szkoła Podstawowa nr 12 w Gnieźnie
– Zespól Szkół nr 1 w Ostrzeszowie
– Zespół Szkół Ekonomicznych w Poznaniu
– Publiczne Przedszkole nr 1 “Jarzębinka”
– Szkoła Podstawowa w Kawęczynie
– Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie
– Szkoła Podstawowa w Cekowie-Kolonii
– Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie
– Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie
– Szkoła Podstawowa w Radwanicy
– Szkoła Podstawowa w Szkaradowie
– Zespół Szkół w Chodzieży

Nagrodzeni Odznaką Honorową “Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”:
– Marek Krzyżostaniak (Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Cerekwicy Nowej)
– Urszula Stefania Kaczmarek
– Mieczysława Zygmunt Maziarska
– Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu
– Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie
– Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu
– II Liceum Ogólnokształcącemu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Poznaniu

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick