Debata samorządowa o Jarocinie. O czym dyskutowali kandydaci na burmistrza?

3
Czterech kandydatów - trzech mężczyzn oraz kobieta: Adam Pawlicki, Zbigniew Surdukowski, Katarzyna Szymkowiak i Krzysztof Woelke. Zmierzyli się oni w debacie samorządowej, która była transmitowana na żywo w Telewizji Proart oraz na portalu wlkp24.info. Zobacz o czym dyskutowali i które zagadnienia wywołały największe emocje.

Obyło się bez kłótni. Debata samorządowa kandydatów na urząd burmistrza Jarocina przebiegła spokojnie, ale nie brakowało niewygodnych pytań. Niektóre z odpowiedzi wykraczały poza określony czas, a niektóre…trwały 15 sekund.

Tradycyjnie zmierzono się w czterech kategoriach: gospodarka, polityka społeczna, edukacja, kultura i sport. Piąta z nich to autopromocja.

Poruszono problem zadłużenia Jarocina, które wynosi ponad 90 mln zł. – Jeśli jest to potrzebne zadłużenie, to jest to dobre zadłużenie. Nie szukam powodów, by to zadłużenie spłacać – brzmiała odpowiedź Adama Pawlickiego, urzędującego burmistrza.

Pomysł, by rozwinąć gospodarkę Jarocina to szukanie nowych inwestorów, którzy tę gospodarkę podniosą. – Nie będę czekać na inwestora, który spadnie z nieba. Sama będę go szukać – odpowiedziała pewnie Katarzyna Szymkowiak.

Poruszono również problem bezdomności oraz bezpieczeństwa w odniesieniu do ostatnich tragicznych zabójstw na terenie gminy. Dyskusja dotknęła także tematu przekształcania szkół z publicznych w niepubliczne. – Nie można oszczędzać na oświacie, na nauce. Dla nas jest to najważniejsze – zadeklarował Zbigniew Surdukowski.

W dziedzinie kultura i sport nie mogło zabraknąć tematu Jarocin Festiwalu. Kandydaci mieli odpowiedzieć między innymi na pytanie dotyczące sposobu finansowania tego wydarzenia. – Kiedy Adam Pawlicki nie był burmistrzem, festiwal działał dużo lepiej. Teraz jest trochę zaspany. Ten festiwal traci rangę! – odpowiedział Krzysztof Woelke.

Jakie inne kwestie podczas debaty poruszyli Adam Pawlicki, Katarzyna Szymkowiak, Zbigniew Surdukowski i Krzysztof Woelke? Powtórka programu jeszcze dziś o godzinie 23.45. Poniżej link do nagrania z debaty na temat Jarocina.

Harmonogram debat w TV Proart:

1 października, godz. 18.00 – Nowe Skalmierzyce
4 października, godz. 18.00 – Pleszew
8 października, godz. 18.00 – Ostrzeszów
11 października, godz. 18.00 – Jarocin
15 października, godz. 18.00 – Krotoszyn
18 października, godz. 18.00 – Ostrów Wlkp.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. PYTAJMY KANDYDATÓW NA BURMISTRZÓW, WÓJTÓW I PREZYDENTÓW MIAST!

    1. Czy jako prezydent miasta będzie Pan/Pani przydzielać mieszkania komunalne tzw. uchodźcom z Azji i Afryki?
    2. Czy spółki komunalne o charakterze strategicznym pozostawi Pan/Pani w gestii samorządu, czy sprzeda np. inwestorom zagranicznym?
    3. Czy uzna Pan/Pani roszczenia majątkowe niektórych organizacji żydowskich?
    4. Czy dopuści Pan/Pani do promocji homoseksualizmu w szkołach i w przestrzeni publicznej?

  2. Panie Adamie, po wysłuchaniu tej debaty już dziś składam Panu gratulacje wygranej w wyborach i to pewnie 70%. Kontr kandydaci to chyba pomylili profesje. Popłakałem się ze śmiechu. Panie Adamie jest Pan wielki.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick