DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Podróż do Wietnamu – jak ją zaplanować i jak się do niej przygotować?

Egzotyczne wakacje w Wietnamie to świetny pomysł dla osób, które chcą dowiedzieć się nieco więcej o tym fascynującym kraju w Azji Południowo-Wschodniej. Podczas poznawania azjatyckiej kultury, zwiedzania najpiękniejszych miejsc i zabytków w Wietnamie, trzeba też pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Zobacz, dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne na takie wakacje. Które towarzystwo oferuje najlepsze polisy na wyjazd?

Zasady wjazdu do Wietnamu dla polskich podróżnych

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że do wjazdu na terytorium Wietnamu potrzebujesz paszportu biometrycznego. Kraj ten formalnie akceptuje również polskie paszporty tymczasowe, ale jeśli tylko to możliwe lepiej mieć przy sobie standardowy dokument, który będzie ważny minimum przez 6 kolejnych miesięcy.

Oprócz paszportu potrzebujesz także wizy uprawniającej Cię do wjazdu na terytorium tego kraju. W zależności od celu wyjazdu wydawane są wizy jednokrotne lub wielokrotne z różnym terminem ważności, o które możesz ubiegać się w urzędach konsularnych Wietnamu, ale i online.

Czy potrzebne jest ubezpieczenie podróżne na wakacje w Wietnamie?

Podczas podróży i pobytu w Wietnamie mogą spotkać Cię nieprzewidziane sytuacje, takie jak wypadek czy nagłe zachorowanie. W takim przypadku potrzebujesz pomocy lekarskiej. Karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, nie jest honorowana na terenie Wietnamu, dlatego czeka Cię pokrycie kosztów z własnej kieszeni, jeżeli nie masz ubezpieczenia kosztów leczenia.

W przypadku gdy jedziesz do Wietnamu z biurem podróży, masz zapewnione podstawowe ubezpieczenie turystyczne w cenie wyjazdu. Zakres ochrony jest jednak ograniczony, a i suma ubezpieczenia jest zazwyczaj niewielka. Lepiej więc samodzielnie wybrać ubezpieczenie turystyczne i mieć gwarancję kompleksowej ochrony od następstw nieszczęśliwych wypadków, ale nie tylko.

Co powinna obejmować polisa turystyczna na wyjazd do Wietnamu?

Polisa ubezpieczenia podróży do Wietnamu powinna pokryć ewentualne koszty m.in.:

  • leczenia i leków,
  • hospitalizacji,
  • zaostrzenia objawów chorób przewlekłych,
  • transportu medycznego,
  • lotu,
  • zagubienia bagażu,
  • kradzieży sprzętu sportowego itp.

Co istotne, ubezpieczenie powinno obejmować wyjazdy poza granice Europy, tak jak w przypadku polisy na podróż Supertravel UNIQA. Wybierasz odpowiedni wariant ochrony, którego zakres Ci najbardziej odpowiada. Możesz rozszerzyć ubezpieczenie, aby podróżować jeszcze bezpieczniej i móc liczyć na odszkodowanie czy pomoc assistance ze strony towarzystwa w wielu sytuacjach.

Zakup ubezpieczenia na wyjazd – sprawdź kalkulator ubezpieczeń turystycznych online

Możesz szybko zapewnić sobie ochronę na wakacje do Wietnamu, jeśli skorzystasz z kalkulatora ubezpieczeń online, np. na stronie UNIQA. Podajesz w nim, dokąd jedziesz. Określasz czas podróży, liczbę osób ubezpieczonych wraz ze wskazaniem ich wieku oraz zaznaczasz ewentualną dodatkową ochronę, np. w związku z uprawianiem sportów amatorskich, sportów wysokiego ryzyka, sportów zawodowych i wyczynowych czy sportów ekstremalnych. Kalkulator ubezpieczenia podróżnego szybko wskaże, jaka będzie wysokość składki na wybraną polisę i na jakie świadczenie możesz liczyć.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz