Podejrzany o kradzież katalizatorów został zatrzymany przez policję

0
Kaliscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież katalizatorów. Było to możliwe dzięki świadkowi zdarzenia. Wiadomo, że poszkodowanych jest co najmniej pięć osób, ale liczba może być większa. Trwa poszukiwanie pokrzywdzonych.

Uwagę świadka zdarzenia zwróciło to, że w środku nocy, ok 3.00 po jednym z osiedlowych parkingów chodzi mężczyzna. – Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna może kraść katalizator z zaparkowanego hyundaia. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, którzy szybko zlokalizowali leżącego pod autem mężczyznę. 48-latek miał przy sobie narzędzia służące do wycinania katalizatorów. W trakcie rozmowy przyznał się policjantom, do usiłowania kradzieży – wyjaśniają kaliscy policjanci.

Zatrzymany usłyszał pięć zarzutów, a straty w zgłoszonych przypadkach kradzieży katalizatorów oszacowano na niemal 10 tys. zł. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. – Z ustaleń policjantów wynika, że może mieć on związek z innymi tego typu sprawami, do których doszło na terenie Kalisza. Dlatego o kontakt prosimy właścicieli pojazdów marek: Land Rover, Toyota, Mercedes, Volkswagen oraz Ford, którzy padli ofiarą tego typu przestępstwa – dodają funkcjonariusze.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick