Pleszew: Nowa ulica, nowe osiedle

0

Za rok gotowe będą pierwsze domy przy nowopowstałej ulicy w Pleszewie. Władze miasta zaprezentowały dwie koncepcje zabudowy pustej obecnie działki w pobliżu ul. Kaliskiej. O tym, która z nich będzie realizowana mogą zadecydować sami mieszkańcy, biorąc udział w głosowaniu. Osiedle wybuduje Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

W mieście powstanie nowe osiedle z zabudową szeregową. Domki będą energooszczędne. W przyszłym roku gotowe do sprzedaży mają być 24 mieszkania w stanie deweloperskim, kolejne 22 powstaną w 2019 roku.

Władze miasta przedstawiły dwie koncepcje zabudowy i zachęcają do udziału w głosowaniu. Budynki zlokalizowane zostaną na obecnie pustej działce. – Opinia mieszkańców wyniki sondy zostaną wzięte pod uwagę przy wyborze projektu – zapewnia Marian Adamek, burmistrz Pleszewa. Głosowanie trwa do 20 marca 2017 roku.

Wybierać można pomiędzy Koncepcją 1 i Koncepcją 2. W skład każdej z koncepcji wchodzą dwa warianty (A i B) będące ich integralną częścią (zobacz projekt usytuowania). Oznacza to, że w Koncepcji 1 zawierają się dwa warianty architektoniczne (A i B), gdzie budynki wariantu A zlokalizowane będą na prawym i lewym skraju zabudowy, a B w jej środku. Analogicznie sytuacja wygląda dla Koncepcji 2.

Głosować można na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick