Piotr Walkowski: „Będziemy przyuczali rolników, w jaki sposób podejść do wydojenia Brukselki”

4
Od drugiej połowy stycznia do początku marca potrwają powiatowe szkolenia dla rolników dotyczące zmian w staraniu się o dopłaty. W kolejnym etapie spotkania z zainteresowanymi przedstawicielami gospodarstw rolnych będą się odbywać w poszczególnych gminach. Szczegóły i dane potrzebne do zarejestrowania się znajdziesz na wlkp24.info.

Jeszcze w styczniu rozpoczną się spotkania informacyjno-szkoleniowe z rolnikami, w których wezmą udział m.in. przedstawiciele Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Będą one poświęcone tematyce dopłat unijnych. Zmieniają się zasady ubiegania się o te pieniądze, a co za tym idzie, właściciele gospodarstw muszą poznać nowe wymagania.

Rolnicy dowiedzą się m.in., jakie zmiany będą obowiązywać od 2023 roku w związku z wprowadzeniem Krajowego Planu Strategicznego oraz poznają najważniejsze informacje, które pozwolą rolnikom przygotować wnioski o dopłaty obszarowe. – Ideą główną jest przekazanie informacji, ażeby tę tzw. Brukselkę – bo istnieje takie powiedzenie rolnicze, że Brukselkę się doi – będziemy przyuczali rolników, w jaki sposób podejść do wydojenia brukselki w perspektywie 2023-2027, czyli jak najwięcej środków wykorzystać powiedział żartobliwie Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej podczas konferencji prasowej zorganizowanej wspólnie z przedstawicielami gminy Ostrów Wielkopolski oraz powiatu.

Na styczeń, luty i marzec zaplanowano spotkania powiatowe, a w kolejnym etapie mają się odbyć na terenach poszczególnych gmin, aby jak najwięcej rolników zapoznało się z możliwościami uzyskania dopłat i skorzystało z nich.

Przedstawiciele WIR-u szacują, że 5-7 proc. rolników zdecyduje się na samodzielne złożenie wszelkich potrzebnych dokumentów i ubieganie się o dopłaty. Natomiast pozostali zainteresowani skorzystają z pomocy doradców.

Harmonogram* cyklu spotkań informacyjno-szkoleniowych „Wielkopolskie Fora Rolnicze – Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi”

  • 17 styczniaForum rolnicze powiatu ostrowskiego: sala GOK w Wysocku Wielkim, ul. Kościelna 52 (791 140 340, 62 592 80 18, wirost@wir.org.pl)**,
  • 18 styczniaForum rolnicze powiatu ostrzeszowskiego: sala gimnastyczna w Zespole Szkół nr 2 Ostrzeszowie (605 203 955, wirostrz@wir.org.pl),
  • 23 styczniaForum rolnicze powiatu kaliskiego: Zespół Szkół w Opatówku (62 501 79 20, wirkal@wir.org.pl),
  • 26 stycznia Forum rolnicze powiatu jarocińskiego: sala Wiejska w Noskowie, ul. Koźmińska 21 (574 470 720, wirjar@wir.org.pl),
  • 31 styczniaForum rolnicze powiatu krotoszyńskiego: Zespól Szkół Ponadpodstawowych w Koźminie Wielkopolskim (574 470 720, wirkrotosz@wir.org.pl),
  • 17 lutegoForum rolnicze powiatu kępińskiego: sala konferencyjna Centrum Kształcenia Ustawicznego w ZSP nr 2 w Kępnie (605 203 955, wirkep@wir.org.pl)
  • 1 marcaForum rolnicze powiatu pleszewskiego (zakończenie cyklu): Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie (62 742 49 41, wirple@wir.org.pl).

* Wielkopolska Izba Rolnicza zastrzega sobie prawo zmian w harmonogramie
** rejestracja na spotkania jest obowiązkowa. Można to zrobić telefonicznie lub mailowo

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Panie Piotrze ! Trochę powagi … o jakim dojeniu Pan myśli,skoro Pańska partia głosuje w Europarlamencie za sankcjami na moją Ojczyznę ???

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick