Pieniądze z wyprawy po Polsce trafiły do schronisk

0
Pokonali rowerem 950 km, a mieszkańcy i lokalne firmy wpłaciły pieniądze za każdy przejechany kilometr. Mowa o Wojciechu Gawrońskim i jego psie Dżołim, którzy zebrali w ten sposób niemal 8 tys. zł. Pieniądze zostały właśnie rozdysponowane między lokalne schroniska. Ich przedstawiciele nie kryją radości z takiej formy pomocy.

Choć wyprawa zakończyła się w maju, trochę czasu zajęło zebranie pieniędzy, które zadeklarowali sponsorzy. Trzeba też było skonsultować, na co wydać zebraną kwotę. A było co dzielić. Biorąc pod uwagę, że za każdy przejechany kilometr sponsorzy akcji zapłacili łącznie 8 zł, udało się zebrać ponad 7,5 tys. zł.

Początkowo nie było pewności, czy mieszkańcy Ostrowa i okoliczne firmy zechcą się przyłączyć do akcji. Ostatecznie okazało się, że zainteresowanie wyprawą przerosło oczekiwania pana Wojciecha.

Mówiąc o wyprawie rowerowej Dog Trip, nie można zapominać o Dzołim, cocker spanielu, który także wykręcił swoje kilometry, biegnąc przez część trasy obok właściciela. Można powiedzieć, że miał duży udział w zbieraniu pieniędzy dla bezpańskich psów i czuł się w tej roli świetnie.

Schronisko w Ostrowie otrzymało ok. 4,5 tys. zł, a pieniądze zostały przeznaczone m.in. na zabiegi i karmę. Darczyńcy oprócz pieniędzy zaoferowali też m.in. kąpiele dla psów, druk koszulek potrzebnych podczas wyprawy, fryzjera i druk zdjęć. Jedna z firm za każde pokonane 100 km fundowała 15-kg worek karmy. Karma trafiła także do schroniska w Krotoszynie. Na nie przeznaczono ok. 2,5 tys. zł.

ZOBACZ TEŻ: Dog Trip zakończony sukcesem

To była pierwsza, ale nie ostatnia wyprawa, podczas której można było pomagać psom w schroniskach. Kolejny trip, w którym weźmie udział Wojciech Gawroński – we wrześniu. Wspólna podróż z Dżołim szykowana jest natomiast na maj 2019 roku.

Relacje z wyprawy można było śledzić na wlkp24.info oraz na fanpage’u Rower to jest świat.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick