Pięć osób zatrzymanych. Są podejrzani o kradzież na 76-latce

0
zdjęcie poglądowe
Ostrowska policja zatrzymała pięciu mężczyzn podejrzanych o kradzież prawie 12 tys. zł oraz biżuterii z jednego z mieszkań na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Złodzieje weszli do domu 76-letniej kobiety 29 sierpnia pod pretekstem sprzedaży tkanin. Kiedy ofiara zorientowała się, że jej oszczędności zniknęły, zgłosiła sprawę na policję.

 

– Sąsiadka 76-latki widząc obce osoby wychodzące z jej mieszkania, zwróciła na nie uwagę. Kobieta podała policjantom markę pojazdu zaparkowanego pod domem seniorki. Mundurowi szybko rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji na jednej z ulic zauważyli pojazd, który został podany w komunikacie przez dyżurnego. Policjanci zatrzymali osobowego forda, w którym znajdowały się cztery kobiety w wieku od 29 do 58 lat i 54-letni mężczyzna. Ustalili, że osoby te przyjechały z województwa opolskiego. W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy zatrzymanych pieniądze oraz biżuterię. Wszystkie osoby trafiły do policyjnego aresztu – mówi sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. – Dodatkowo jedna kobieta i mężczyzna odpowiedzą w warunkach recydywy – zaznacza rzeczniczka policji.

 

 

 

 

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick