Pawlicki: “Jeżeli nie będzie ruchu Pawła Kukiza, to Polską i Europą mogą rządzić pedofile”

11
Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina skomentował dla Wydarzeń Telewizji Proart swój start w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W rozmowie telefonicznej z dziennikarzem wyznał, że: "Jeżeli nie będzie ruchu Pawła Kukiza, to Polską i Europą mogą rządzić pedofile".

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki nie przestaje zaskakiwać. Po tym, jak poinformował w czwartek w rozmowie z portalem wlkp24.info, że jednym z jurorów tegorocznych Jarocińskich Rytmów Młodych miał być Piotr Metz (który w piątek rano zadzwonił do redakcji, by zdementować te doniesienia – więcej pod tym linkiem), włodarz wygłosił kolejne słowa, które mogą odbić się szerokim echem.

ZOBACZ TEŻ: Jan Dziedziczak ostatni na liście do Europarlamentu. „Będę bronił polskiej historii”

Zapytany, dlaczego postanowił wystartować w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy ugrupowania Kukiz ’15, a nie z Porozumienia Jarosława Gowina, do którego należy, przyznał, że lepszą propozycję otrzymał właśnie od piosenkarza, a obecnie także posła na Sejm RP. Poproszony o komentarz dla Wydarzeń Telewizji Proart w sprawie swojego startu do Europarlamentu, powiedział: – Jeżeli nie będzie ruchu Pawła Kukiza, to Polską i Europą mogą rządzić pedofile. Więc myślę, że trzeba wesprzeć ten ruch i to działanie, które jest bardzo propolskie i dba o interesy Polski. Widzimy, co się dzieje w Warszawie, LGBT+, no to są jaja, żeby samorządy i władze robiły, to tak być nie może. To jest skandal – zakomunikował Adam Pawlicki.

Burmistrz Jarocina swoją kandydaturą – jak zaznaczył – chce wesprzeć grono mieszkańców Wielkopolski, którzy pochodzą z tego terenu. Tym bardziej, że kolejne partie polityczne w ostatnich tygodniach ogłosiły, że z ich list wystartują do Brukseli osoby kompletnie niezwiązane z naszym województwem, jak Ewa Kopacz, Leszek Miller czy Piotr Liroy-Marzec.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. 16
    12

    Widzę kolejny polityk “pro-hetero” który podjeżdża homofobią. I tacy ludzie są przy władzy – widać że wszyscy “zaparkowali w XIX” wieku… A mamy XXI wiek

  2. 2
    1

    Chyba panu burmistrzowi chodziło o Cohna-Bendita, który jest prominentnym posłem do Parlamentu Europejskiego, reprezentującym w różnych kadencjach Francję lub Niemcy. W obu tych krajach jest liderem partii Zielonych. Był jednym z przywódców rewolucji 1968 r. we Francji. Głośno zrobiło się o nim w 2001 r. i to nie z powodu działalności politycznej, lecz oskarżeń o pedofilię, które wysunęła niemiecka dziennikarka na podstawie cytatów z jego autobiograficznej książki pt. “Wielki Bazar” z 1975 r. Cohn-Bendit napisał w niej m.in. o swojej pracy w przedszkolu jako wychowawca: „Mój ciągły flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały, jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem…”. Podobnie wypowiadał się w 1982 r. w telewizyjnym wywiadzie, w którym podkreślał, że „seksualność dziecka jest czymś wspaniałym” i “uczucie rozbierania przez 5-cio letnią dziewczynkę jest fantastyczne bo jest to gra o absolutnie erotycznym charakterze”. Choć stwierdzenia te zbulwersowały opinię publiczną, jednak nie doprowadziły one do postawienia oskarżeń i procesu o pedofilię.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick