DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Adam Pawlicki "jedynką" do Europarlamentu. Dlaczego od Kukiza i co wokalista będzie miał wspólnego z Jarocin Festiwalem?

„‪Dowiaduję się z mediów, które powołują się na „anonimowych informatorów z Kukiz’15”, że „ K’15 już nie ma, nie startuje do PE, nie zbierze podpisów” i tym podobnych bzdur wyssanych z palca albo pisanych na zlecenie. Aby dać odpór tym bredniom za chwilę ogłoszę nasze jedynki do PE” – napisał przed godz. 16.00 na fanpage’u Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz ’15. Godzinę później opublikował link do artykułu na portalu fakty.interia.pl, w którym zostały wymienione najważniejsze nazwiska na liście tego ugrupowania do Europarlamentu.

Dziennikarze portalu powołują się na wypowiedź Pawła Kukiza, której ten udzielił Polskiej Agencji Prasowej. To właśnie jej zdradził „jedynki” w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które zaplanowano na niedzielę 26 maja.

CZYTAJ: Ewa Kopacz, Leszek Miller i Andżelika Możdżanowska. Kto jeszcze do Europarlamentu?

W Wielkopolsce (okręg nr 7) pierwsze miejsce na liście Kukiz ’15 przypadło Adamowi Pawlickiemu, obecnemu burmistrzowi Jarocina, który ponownie został wybrany na to stanowisko w październiku ubiegłego roku, zdobywając w pierwszej turze 53,97 proc. głosów (9 975).

Adam Pawlicki nie ukrywał swoich sympatii politycznych i tego, że jakiś czas temu wstąpił do ugrupowania Porozumienie założonego przez Jarosława Gowina. Okazuje się jednak, że propozycja, jaką otrzymał od Prawa i Sprawiedliwości (Porozumienie jest jedną z partii, która wystawia swoich kandydatów do PE pod szyldem PiS-u) nie satysfakcjonowała go. – Dostałem możliwość kandydowania z PiS-u z drugiej piątki i nie przyjąłem tej propozycji. Gdyby popatrzeć na to, kto kandyduje z Wielkopolski, a więc na ludzi, którzy zajmują pierwsze miejsca na listach, a nie pochodzą z tego województwa, to aż żal, żeby nikt stąd nie znalazł się wysoko na tej liście. Dostałem propozycję od Pawła Kukiza, z którym znamy się od lat i skorzystałem z niej – mówi portalowi wlkp24.info Adam Pawlicki.

CZYTAJ: „Wybory w bardzo wysokiej temperaturze” – Leszek Miller o nadchodzących decyzjach Polaków

Jak podkreśla, wspiera inicjatywę jednomandatowych okręgów wyborczych, których zadaniem było odpolitycznienie list wyborczych oraz oddanie mieszkańcom większego wpływu na to, kto znajdzie się w poszczególnych organach władzy ustawodawczej. Adam Pawlicki przyznaje, że pomysł kandydowania z listy Kukiz ’15 wypłynął przy okazji rozmowy na zupełnie inny temat. – Rozmawiałem z Pawłem odnośnie Jarocińskich Rytmów Młodych. On razem z zespołem Piersi rozpoczynał karierę muzyczną właśnie w naszym mieście (podczas Jarocin Festiwalu – przyp. red.). Zaproponowałem mu udział w komisji konkursowej JRM i przyjął moją propozycję. Przy okazji rozmawialiśmy o wyborach do Europarlamentu. Powiedziałem, że jeśli da mi jedynkę na liście, to jestem gotowy ją przyjąć. Dwie godziny później zadzwonił i powiedział, że się zgadza, a ja potwierdziłem gotowość wystartowania w majowych wyborach – wyjaśnia burmistrz Pawlicki.

Włodarz Jarocina ma już sprecyzowany cel, jaki chciałby osiągnąć, jeśli zostałby eurodeputowanym. – Chciałbym zrobić dla Wielkopolski to, co zrobiłem dla Jarocina, czyli bić rekordy w pozyskiwaniu środków unijnych na inwestycje – podkreśla włodarz.

AKTUALIZACJA – 29.03, godz. 9.30
Po opublikowaniu informacji na naszym portalu dotyczącej tego, że w składzie jury konkursu ma zasiadać m.in. Piotr Metz, dziennikarz muzyczny zadzwonił do naszej redakcji z informacją, że wycofuje się z uczestnictwa w tej inicjatywie. Potwierdza, że rozmawiał z burmistrzem Adamem Pawlickim, ale nie został mu przedstawiony kontekst sytuacji. Dlatego po doniesieniach medialnych postanowił wycofać się z ewentualnego udziału w Jarocińskich Rytmach Młodych.

Napisz do autora

Komentarze (6)
 • D
  Dave

  piątek, 29 marca, 2019

  brawo 😉

  Odpowiedz
 • G
  G.

  piątek, 29 marca, 2019

  Adaś. Jak u ciebie z językami obcymi? Bo jak widzę i słyszę z językiem polskim nie najlepiej.

  Odpowiedz
 • J
  Jarek

  piątek, 29 marca, 2019

  Szczury uciekają z tonącego okrętu

  Odpowiedz
 • O
  olo

  piątek, 29 marca, 2019

  Z PAWLICKIEGO taki polityk jak ze mnie organista

  Odpowiedz
 • J
  jarock

  piątek, 29 marca, 2019

  Wreszcie na jedynce Wielkopolanin !

  Odpowiedz
 • M
  maks

  czwartek, 4 kwietnia, 2019

  w jarocinie juz nie ma co kraść

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz