Jan Dziedziczak ostatni na liście do Europarlamentu. „Będę bronił polskiej historii”

4
Jan Dziedziczak w wiosennych wyborach wystartuje do Europarlamentu z... ostatniego miejsca na wielkopolskiej liście Prawa i Sprawiedliwości. Otworzy ją prof. Zdzisław Krasnodębski, pochodzący z Choszczna polityk, zamknie wspomniany Dziedziczak wywodzący się z Warszawy, ale – jak sam mówi – związany z Wielkopolską po tym, jak otrzymał zaufanie wyborców w okręgu kalisko-leszczyńskim w wyborach w 2007 roku.

Jan Dziedziczak na wczorajszej konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości w biurze senatorskim Łukasza Mikołajczyka w Ostrowie Wielkopolskim zapowiedział jak rysuje się lista wielkopolska kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Pisaliśmy o tym wczoraj na naszym portalu. Poseł, który do polityki dostał się właśnie z okręgu kalisko-leszczyńskiego w 2007 roku zdobywając w wyborach parlamentarnych poparcie prawie 25 tysięcy wyborców z południowej wielkopolski wiosną tego roku wystartuje do Europarlamentu jako ostatni z dziesięciorga kandydatów. Ma jednak nadzieje, że wyborcy znów go poprą, a i ma już plan na swoją działalność w Brukseli. – Jestem przeciwnikiem podchodzenia do kampanii wyborczej z przekonaniem „Będziemy od wszystkiego i od niczego”, dlatego zamierzam skupić się na pewnych zagadnieniach. Chcę wykorzystać mój mandat do obrony dobrego imienia Polski – mówi Jan Dziedziczak.

Poseł PIS-u twierdzi, że ma konkretne pomysły na budowanie polskiej tożsamości na arenie międzynarodowej i zna narzędzia, którymi może odnieść sukces. Jego „walka o dobre imię Polski” miałaby polegać na działaniach wydawniczych, edukacyjnych czy kulturalnych. Jak twierdzi, pomoże mu doświadczenie zdobyte podczas pełnienia funkcji wiceministra spraw zagranicznych od spraw promocji historycznej.

Przypomnijmy, Dziedziczak w latach 2006-2007 był rzecznikiem prasowym partii Jarosława Kaczyńskiego, posłem na Sejm VI, VII i VIII kadencji, od 20015 do 2018 roku był sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Krótka rozmowa z posłem Janem Dziedziczakiem w załączonym materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Nareszcie zmiana w PiS-ie. Precz z malowanymi PiS-owcami typu: Ziółkowski, Ławniczak, Dera i choćby burmistrz Raszkowa, którego nazwiska nie mogę sobie przypomnieć, ale wiem z kim sprzyja i kogo promuje w swoim miasteczku obiecując mu pomnik i pamięć.

  2. jak widac kandydaci z PiS i PO to sami spadochroniarze lub wędrowcy z partii do partii ! GŁOSUJMY I WYBIERAJMY RODOWITYCH WIELKOPOLAN ! I A tej pani co mowiła ” PiS klamał , kłamie …….” już dziękujemy !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick